ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2010
ÎNSCRIS: 15.04.10
JUL-2010

Foarte nemulțumit

Cu indulgenta 3 stele!

Am asteptat acest concediu cu mari emotii mai ales ca platisem la agentie din martie. Mentionez ca am ales acest hotel in urma impresiilor pozitive postate anul trecut si m-am bucurat cand am vazut ca in iunie au aparut alte postari la fel de bune.

Nu stiu de ce ni se spune ca la banii astia nu trebuie sa ne asteptam la mai mult dar daca am platit 4 stele all inclusive cred ca am dreptul sa ma simt ca la 4 stele.

Prima impresie a fost ca ori toate postarile au fost facute de oameni de la agentii (cine ii verifica si cum? ) - ori oamenii n-au mai fost decat la hoteluri de 2 stele prin Romania si acolo li s-a parut raiul pe pamant!!! Nu ma asteptam la resorturile turcesti dar sa fie sub 3 stele din Romania e prea dureros. O sa incerc sa justific ceea ce spun.

Sa incep cu drumul care mi s-a parut groaznic deoarece cam jumatate este pe o sosea carpita si plombata mai ceva ca centura Bucurestiului iar cealalta jumatate ar fi trebuit sa fie pe autostrada dar se lucreaza si pe aia si te directioneaza pe alt traseu.

Hotelul l-am gasit relativ usor dar loc de parcare nu ne-au dat pana nu am platit 49 leva fara chitanta, doar o hartie pe care scria perioada sederii. Vi se pare normal? Mie nu.

Camera ne-au dat-o imediat ce am ajuns adica la ora 12. 00 dar la etajul 1, langa lifturile mici, chiar deasupra restaurantului, pe partea din fata a hotelului.

Am obiectat pt ca cerusem la agentie etaj superior dar s-au scuzat ca nu le-a comunicat agentia. Am zis sa nu ne stricam concediul si sa acceptam, oricum nu aveau alta camera libera decat peste 2-3 zile asa ca n-am mai comentat si am luat cheia. Camerista inca facea curatenie si am plecat sa dam o raita prin hotel.

Snack barul e un cuvant stilat pt ce am descoperit acolo. O camera unde faceai sauna care arata ca bodega din gara Cucuietii din Deal.

Sucurile de la dozator imposibil de ingurgitat, berea slabuta rau de tot, sprite-ul avea gust de mucegai, doar pepsi era acceptabil.

De mancare - carnaciori + cartofi prajiti + pizza sau sandwich-uri de care nu m-am atins. Am observat ca majoritatea erau romani + vreo cateva grupuri de nemti tineri care le-au dat dureri de cap noaptea vecinilor.

Noi nu am avut probleme cu nemtii in schimb fiind cazati spre strada luam in cap toate clacsoanele masinilor care treceau pe acolo.

In privinta curateniei nu am reprosuri, zilnic se schimbau prosoapele si se aranjau paturile dar vreo 5 zile nu am avut apa calda, pt mine nu a fost o tragedie dar a trebuit sa spal copilul cu apa calaie pana au facut reclamatie conationalii nostri.

Masa a fost cea mai mare dezamagire a mea. Dimineata vreo 3-4 feluri de parizer cosmetizat, 2 feluri de branza, pizza, vegetalele ofilite, vreo 2 feluri de salate cu maioneza, omleta, oua fierte si carnati plini de condimente imposibil de suportat. Cafeaua foarte slaba. Majoritatea isi faceau 2 si nu lasau sa curga toata apa in cescuta. vreo 2 feluri de prajituri, de gem si de compot, cereale, lapte si ceai. In prima zi aproape nu am mancat nimic la micul dejun.

Pranzul - 2 feluri de supa, una de legume si una cu ceva carne. Retineti ce ati mancat cu o zi inainte la felul doi si exact cu acea carne veti manca supa a doua zi plus orez sau fidea ramase de la masa de seara. Apoi felul 2 - o tava cu peste (eu care sunt mare amatoare nu m-am putut atinge de el din cauza mirosului), o tava cu carne de pui, porc sau vita cu sos, o tava cu pizza si una cu paste fainoase. Pe gratar un bucatar frigea chiftele, mici sau carnaciori pline de condimente. De vreo 2 ori a fost si carne de pui sau porc dar tot plina de condimente. Plus cartofi prajiti, orez si porumb sau fasole verde. La salate rosii si castraveti vechi de cateva zile, masline si ceapa.

Cateva feluri de prajituri, bauturile locale ffff slabe si socul cel mai mare la fructe: doar mere, portocale jumatati si cateodata dac a aveai noroc sa mai prinzi piersici, caise sau kiwi. Nu tu banane, cirese, pepene, struguri sau pere si vorbesc de cele locale nu de fructe exotice. Noroc ca am luat un snop de banane de acasa pt copil pt ca altfel luam supermarketurile la rand.

Seara cam aceleasi feluri ca si la pranz doar ca se mai rotesc. Nu spun ca am ramas flamanzi dar nici nu seamana cu 4 stele internationale. Asta vreau sa intelegeti ca 4 stele la ei sunt vreo 2 plus la noi sau in alta parte in lume. Bulgarilor le place sa se supraevalueze.

Cateva ponturi - daca nu ajungeti la masa la deschidere mai asteptati vreo ora sa se ridice prima serie. Daca vor sa se ridice pt ca am vazut romanasi la mese care stateau cu cate o bere sau o cafea in fata si noi cu copilul in brate asteptam sa se elibereze o masa. Nu s-a deranjat nimeni! Macar sa spuna veniti aici ca in 5-10 minute ne ridicam.

La intrare e o doamna care verifica nr camerei si persoanele dar daca o iei prin invaluire o faci. Nu asteptati la lifturi cand mergeti la masa pt ca sunt f mici si suprasolicitate de cei cu copii, mai bine pe scari.

Pt doamne - nu va luati slapi ieftini de la Cora ca riscati sa faceti spagatul ca si mine. Aluneca pe gresia uda si cum toata lumea se fataie intre piscina si camera tot hotelul e o capcana. Cele mai periculoase sunt scarile din spate dintre piscine, te duci sanie.

Plaja e sub Mamaia noastra, nisipul nu este fin, intrarea in mare plina de pietre si nu e pt copii adica in 10 metri iti ajunge apa la gat. Pe plaja poti sta si pe cearceaf dar pana in zona cu umbrele, adica mai departe de mare nu in buza ei pt ca acolo sunt sezlongurile ocupate de burtosi cu lanturi groase.

Aaaaa, am uitat sa va spun ca pe 2 iulie s-a cam schimbat seria si s-a mutat Pantelimonul si Ferentariul acolo, adica toti Jmecherii au venit la Nisipuri. Cu pirande, cu puradei si cu vocabularul aferent. Fara nici o jena discutau la masa in gura mare despre sex shopuri si experiente din viata de noapte.

Despre animatie - exista dar lipseste distractia. Ziua ceva gimnastica la piscina, seara o jumatate de ora dans pt copii si vreo 45 min pt adulti. Joi si vineri ceva scenete, sambata - bingo, duminica absolut nimic. Vai de steaua noastra!!!

I-am sugerat unui animator sa organizam intr-o seara discoteca la piscina. A aprobat din cap si m-a invitat a doua zi la ora 11. 30 la piscina sa fac aerobic. Atat a inteles el din engleza mea sau atat s-a facut ca intelege!!! Luni si marti alte scenete dar rasuflate rau de tot, miercuri - mister Slavey. Daca nu aveti copii cu voi mergeti in statiune si distrati-va ca nu pierdeti nimic.

Una peste alta am reusit sa ne odihnim pt ca a plouat aproape zilnic si am stat in camera dar pana la urma de asta am mers in concediu sa mai lasam stresul deoparte. Hotelul nu este de 4 stele, de lux nu poate fi vorba, personalul nu este suficient, treptele din spate nu se spalau decat dimineata in restul zilei erau ude si murdare, pahare goale pe langa sezlongurile de la piscine, bucatarul nu facea fata cu gratarul, debarasatoarele se miscau in reluare.

Nu vreau sa va fac inima rea dar veti vedea cand veti ajunge acolo ca nu mint.

Pt cine nu si-a cumparat inca bilet mergeti la Mimoza, sau Arabela pt ca am vorbit cu persoane cazate acolo si spuneau ca e de vis. In Mimoza am intrat si noi intr-o seara si chiar e frumos in lobby sau la piscina.

Trimis de ninaa in 09.07.10 19:38:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Bolero - Nisipurile de Aur, Miramar - Obzor

VIZUALIZĂRI: 4265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ninaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Sceneta sumo.

michaela
[09.07.10 21:49:27]

adevarat graiesti nina :-) ..eu incerc sa ignor aspectele astea neplacute si sa ma bucur putin de vacanta....uf....ma sperie ce ai scris legat de apa calda, dupa incidentul de azi am ramas si noi fara, in lift e un anunt unde scrie ca ca dura pana la 12 noaptea...asa sper sa fie....

si sa nu uit, ferentariul & company inca mai bantuie pe aici :-)

dar e vacanta mea si am de gand sa-i ignor...soare, briza marii, plaja si atat!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[09.07.10 21:52:02]

Slavey este un hotel de 3 stele care a fost ridicat probabil in urma unei mici spagi in rang la 4 stele, la multe din hotelurile din Nisipuri se intampla acest lucru, chiar si Viva la care am fost si eu situatia este exact la fel, in urma cu doi ani daca ma uit pe oferte si unul si altul apar cu 3 stele, intre timp nu au tras de camere? Poate doar au adaugat ceva dotari ca o piscina sau un bar ceva.

PS. Mimoza e muuuulti ani lumina sub Arabela si mai ieftin e adevarat, cel putin in acest moment.

[10.07.10 09:18:05]

Slavey a fost de 2 stele dar in primavara lui 2009 l-au cosmetizat, adica l-au zugravit, au cumparat mobilier nou si i-au tras o piscina interioara. Cam atat restul lasa de dorit!

amfost16
[10.07.10 09:33:12]

se pare ca incet incet Bulgaria se da pe panta romaneasca, problema e ca multe hoteluri au iesit de sub tutela nemtilor si uite ce se intampla...

[10.07.10 12:08:17]

Eu nu ii sustin pe bulgari si poate intr-adevar "belsugul" din alti ani nu se mai regaseste si in acest an (cu ocazia asta poate isi revine si litoralul nostru ca nu este o bucurie sa mergi atata pana la bulgari). Insa trebuie sa tinem cont, orice ar spune unul si altul, ca pretul unui sejur conteaza f mult in ceea vei primi. Cu siguranta cei care vor da 600E pt 3 persoane si un copil (in iulie) nu vor primi niciodata ceea ce vor primi unii care platesc 2000-3000E, desi cel care a platit 600E poate ca a muncit mai mult pt banii aia si a economisit un an intreg. Insa sacrificiile facute pt a strange cei 600E nu sunt relevante in ceea ce priveste catalogarea serviciilor unui hotel. La 2500 ron nu stiu la ce hotel din romania vei putea merge cu all-inclusiv (chiar asa saracacios cum este all-inclusiv-ul de la Slavey). Eu zic ca la 8 mil de persoana pt 7 zile sa ai cazare si mancare si chiar si bautura aia a lor indigena nu este deloc un pret mare. Insa sunt convins ca cel mai mult te-a deranjat aglomeratia din acest hotel, care este normala tinand cont ca suntem deja in sezon. La orice hotel cu pret mai redus te vei lovi de acest impediment, pt ca ei trebuie sa scoata profit prin nr mare de turisti practicand tarife mici la sejururi.

Ca o concluzie , cand pleci in vacanta trebuie sa fii constient ca vei primi ce ai platit. Eu am mai subliniat in anumite postari, ca varful de sezon nu este o perioada propice pt o vacanta linistita, mai ales pt cei care au copii. daca vrei sa scapi de aglomeratie si sa ai liniste trebuie sa optezi pt un sejur in iunie sau septembrie (unde mai pui ca este si mai ieftin)

Imi pare rau pt sejurul ratat si poate la anu vom merge cu toti pe litoralul romanesc, desi din ce au mai postat colegii nostri de forum, nu am vazut o crestere consistenta a calitatii serviciilor in romanica.

doctorul45
[10.07.10 13:10:16]

bine spus vali tulcea

Arabella din nisipuri parca face parte din lantul international Grifid la fel ca Bolero, iar pretul in full season e cam in jur de 70euro/noapte/pers.

La Riu Evrika din Sunny Beach (care face parte din lantul Riu) pretul e de 150euro / noapte / camera dubla in full season (a fost o optiune de-a noastra dar am renuntat din cauza pretului).

In general ceea ce apartine de lanturi internationale e ok.

Slavey are preturile cam la jumatate fata de Arabella deci si calitatea e mai slaba.

La cit s-a construit, pe litoralul bulgaresc s-ar putea caza toti turistii romini daca intr-o zi s-ar hotari sa mearga toti la mare.

Partea cu stelele e de comentat...

[10.07.10 13:13:23]

Vali, pt ca esti tulcean de-al meu nu ma supar pe tine dar am mai postat ceea ce scriu aici - nu mai veniti cu argumente ca am platit prea putin. Mai erau si alte hoteluri cu preturi asa mici dar l-am ales pe asta pt ca nu avea decat impresii pozitive.

Sotul a zis ca fiind departe de plaja nu se indeasa lumea si ei nu-si permit sa nu aiba prestatii bune. S-a inselat si a trebuit sa ne mai si cocarjam cu carutul si copilul pe scari. Nu ma intreba de ce nu mergeam prin fata hotelului la mare ca o sa-ti raspund ca trotuarele erau ocupate cu masini parcate iar eu eram obligata sa fac slalom printre tevile de esapament ale masinilor care circulau pe acolo. F. neplacut pt un copil de un an sa ia in nas toate gazele de la rablele lor!!!! Ca am dus-o la mare sa respire aer curat, nu?

Regret ca am ales Nisipurile ca puteam sa luam Duni sau Obzor dar erau prea departe de Romania si noi am vrut cat mai aproape de tara - in caz ca se intampla ceva sa ajungem in max. o ora intr-un oras civilizat.

Am ales Bulgaria pt ca la noi nu exista all-inclusive dar mai bine luam demipensiune la un hotel de 3 stele ca eram mult mai castigata.

Stiu ca ideal este sa mergi in iunie sau sept dar noi chiar nu am putut sa mergem in iunie, insa in sept vom merge la Mamaia la hotel MALIBU care chiar este de 4 stele. Am fost si anul trecut si am fost super multumiti.

[10.07.10 13:53:36]

Ma bucur ca suntem multi tulceni... .

Cat despre Hotel Malibu din Mamaia... sta f rau la impresii... chiar si cei care au fost in 2009 ca si tine au scris cam de rau (plus pretul 650 ron pe 2 nopti in iulie 2009 dupa cum spune cineva de pe forum).

Oricum asteptam impresii despre Malibu in septembrie, pt ca anul trecut nu ai postat... .

[10.07.10 14:20:24]

Uite de-asta n-o sa mai am incredere in astfel de site-uri, pt ca hotel slavey era ridicat in slavi mult peste arabella, bolero sau admiral si el nu e de fapt nici la jumatatea lor.

La Malibu imi zici ca se scrie de rau dar noi am fost f multumiti si o sa ma si justific. Noi am fost in 7-14 sept. 2009 cu oferta aceea o sapt. la mare - 399 ron de persoana. Am avut ghinionul ca exact cu o zi inainte s-a schimbat vremea adica de la vreo 40 C s-a trecut la 16 C. Aveam bebe de 2 luni botezat cu 2 zile inainte si putin racit. Cand am ajuns acolo batea o ploaie de ziceai ca e lapovita, iti crapa fata cand te atingea dar in camera era cald si bine pt ca aveau aer conditionat dat pe cald si am apreciat asta. Ne-au dat camera cu vedere la mare cu toate ca nu aveam dreptul pt ca i-am rugat sa ne dea cu pat matrimonial bobocica dormind intre noi. Si cu masa a fost super ok, chiar daca aveam numai mic dejun acolo. Hotelul e pe plaja si e mirific sa stai sa-ti bei cafeaua si sa admiri marea pe furtuna. Erau niste valuri superbe si pt cine iubeste marea ca mine stie despre ce vorbesc. Poate ne vedem in sept pe litoralul nostru.

dranoel
[10.07.10 23:26:09]

Imi place cum ai scris ""clacsoanele""!!! Uneori gramatica este grea daca nu ai invatat la timp. Imi pare rau ca am citit impresiile tale, Ninaa, eu am cumparat bilete la acest hotel datorita impresiilor citite aici. Iti doresc multa bafta la GRAMATICA.

[10.07.10 23:31:28]

@dranoel ti-am trimis un mesaj referitor la sesizarea ta, sper ca este ok.

[11.07.10 10:31:56]

Daca este sa taiem firul in patru, in cazul prezentat de tine dranoel este vorba de ortografie...

Oricum daca trebuie sa scrie pe acest site numai cei care folosesc corect limba romana, atunci nu am scrie prea multi...

Eu cred ca ninaa a scris coerent si destul de corect. Sunt convins ca sunt altii care merita certati pt modul cum isi expun impresiile. In acest caz insa, cred ca a fost mai mult o razbunare pt ca nu a fost de acord cu ce a spus marea majoritate despre conditiile din acest hotel...

[11.07.10 12:31:52]

Pt dranoel,

se vede ca esti o persoana f culta si cred ca este singura greseala de gramatica de pe acest site pe care ai descoperit-o tu.

prin urmare daca e singura banuiesc ca tu doar atat ai putut sa citesti si ma intreb cat ti-a luat sa parcurgi postarea mea.

ai avut cu tine si o lupa?

sa nu-ti para rau de timpul pierdut ca o sa ai timp sa-ti para rau de ce o sa gasesti acolo!

vad ca situatia se inrautateste in hotel - vezi postarile turistilor care inca se mai afla acolo - e vorba de incendii, lifturi care nu functioneaza, lipsa apei calde sau a curentului. asta in cazul in care te duci pt ca ma cam indoiesc si in cazul tau.

pt cei ce ma cunosc imi cer scuze ca am scris un cuvant aiurea, nici nu mi-am dat seama ca am comis-o dar nu pt ca sunt o inculta cum sugereaza un domn (sau o doamna) f cultivat/a ci pt ca un bebe de un an tot trage de mine, ba vrea papa, ba vrea pampers schimbat, etc.

daca pe cineva a deranjat postarea mea voi ruga admin sa o stearga pt ca vad ca sunt la mare cautare postarile cu 100%. poate sunt eu prea critica?

[11.07.10 12:36:19]

V-as ruga la modul cel mai serios sa lasati deoparte ranchiuna pe de-o parte, si pe de alta sa ne concentram cu adevarat pe impresiile referitoare la acest hotel. Multumesc.

[11.07.10 12:41:57]

scuze, chiar nu voi mai raspunde unor rautati pt ca nu merita sa pird timpul.

dranoel
[11.07.10 17:33:43]

De la Dranoel Imi cer scuze ca am scris acel mesaj fiind sub imperiul nervilor deoarece eu am cumparat bilete la acest hotel (18. 07) datorita impresiilor citite pe acest forum. Oricum acum zarurile sunt aruncate. Inca o data scuze! (suntem si noi parinti si stiim ce inseamna)

danielaa
[11.07.10 22:02:17]

Buna Nina

Sunt putin ingrijorata din cauza impresiilor postate de tine despre acest hotel la care am cumparat si noi bilet incepand cu data de 20 aug.

Pana acum am citit mai mult de bine despre hotel si nu as vrea sa ajung acolo si sa fiu dezamagita mai ales ca e pentru prima data cand ne-am hotarat sa iesim din tara, iar pe deasupra suntem si o familie de bugetari greu incercati de situatia actuala si mi-ar parea rau sa constat ca am facut eforturi sa avem conditii mai bune decat la noi si totusi sa nu fie asa. Nu pot spune ca suntem prea pretentiosi, dar nici bataie de joc, ca pe plaiuri mioritice m-am lamurit cum stau treburile, sa ajung la bulgari si sa constat ca e mai rau (fara apa calda, fara ca lifturile sa functioneze, mancarea sa lase de dorit).

As avea sa-ti pun o intrebare: exista la Nisipuri si vreun parc de distractii pentru copii, am o fetita de 5 ani si asta isi doreste cel mai mult?

michaela
[11.07.10 22:48:48]

buna danielaa,

iti raspund eu pentru ca inca mai sunt aici, sper sa nu se supere nina :-)

sunt diverse puncte de distractie/atractie pentru copii, mari sau mici, hotelul are amenajat un mic loc de joaca cu 1 topogan si 2 leagane, seara la miniclub se tine o jumatate de ora de discoteca cu animatori pentru copilasi...e dragut, animatorii chiar se straduiesc si topaie din greu cu micutii :-), copilasilor le place si toti danseaza si bat din palme, dadea si al meu din pampers pe langa cei mari :-);

in statiune sunt jocuri gonflabile, 10 leva -15min; si alte jocuri specifice unui parc de distractii gen pescuieste rata si castigi o jucarie de plus, etc.;

azi am avut iarasi un pic de pb cu apa calda in sensul ca nu e calda ci usor calduta, s-a vb la receptie, au spus ca nu au ce sa faca din nu stiu ce x motive, lifturile au functionat ok.

danuta75
[12.07.10 13:00:31]

Referitor la ce a scris valitulcea, si eu sunt de acord ca la pretul platit la slavey (1750 lei) sunt multumita.

Pt un sejur de 5 nopti la mamaia la un hotel de 3 stele (ex. majestic) unde camera e f. mica si cu demipensiune e undeva la 3300 lei. Nu stiu cum au mancarea (daca e buna sau nu) dar si la ei nu iti asigura cine stie ce (ma refer ca au o singura piscina, un parculet de copii care nu are nici un leagan intreg... etc).

Anul viitor o sa incerc tot la bulgari dar mai la sud pe la sveti vlas, tinand cont ca noi suntem cu 2 copii mici.

[12.07.10 17:19:44]

buna danuta, michaela si dranoel,

acum dupa cateva zile de stat acasa m-am mai linistit ca atunci cand am postat eram basicata rau. daca stau bine sa ma gandesc nu pt ca sunt conditii groaznice la Slavey ci pt ca era atat de laudat si ca eu in naivitatea mea am crezut ca voi gasi acolo raiul pe pamant. mentionez ca am mai fost la bolero in nisipuri si la miramar in obzor. si cum asta era asa laudat si cotat cu 98% grad de satisfactie am zis ca o fi peste acele hoteluri. de aici si marea dezamagire cand am descoperit ca e mult sub ele si sincer merita 3 stele minus cu indulgenta.

la celelalte hoteluri am avut sucuri naturale, bauturile alcoolice erau ceva mai bunicele - asta stiu de la colegii care si-au dat cu parerea, mancarea ceva mai variata - vreo 6 tavi cu mancare gatita + vegetale gen brocolli, conopida la greu iar piureul era natural. eu sunt amatoare de astea. desertul era ceva de vis vreo 3 torturi diferite, inghetata si fructe de toate felurile. cu fructele aici ne-au lovit rau - numai mere, portocale jumatati!!!!!!!!!! si kiwi? pai unde sunt fructele de sezon ca visinele ar fi trebuit sa fie la discretie + pepeni verzi sau galbeni, pere sau banane? daca mergeti luati-va banane pt copii sau ce fructe stiti ca prefera pt ca gasiti si acolo dar la niste preturi ca mai bine te intorci in Mangalia si-ti cumperi de la un supermarket.

locuri de joaca sunt pt copii - bani sa ai ca e plina statiunea de "tiribombe".

apropo de bani daca nu va schimbati cum intrati in ruse, cel mai convenabil schimb e la banca Raiffeisen de langa hotelul Admiral.

va doresc concediu placut pt ca noi deja ne gandim la urmatoarea iesire - Caciulata sau Mamaia.

[16.07.10 12:06:01]

Buna va scriu tuturor carora nu ia placut.Va rog sa va duceti la Mamaia sa vedeti ce preturi si ce servicii sunt acolo,sa nu mai vorbim de restul statiiunilor de pe litoralul nostru unde imediat nici plaja numai avem doar halde de gunoi si hoteluri rapanoase

Nu stiu daca cineva a vazut in timpul zilei mizerie aruncat pe plaja. Va asigur ca asa statiune pe litoralul nostru nu o sa avem niciodata daca nu vin investitor straini

[16.07.10 15:42:00]

Apropo de ce a scris dan 73 am uitat sa va povestesc o faza. E adevarat ca plaja e curata, dar sa te fereasca D-zeu sa vrei sa stai pe cearceaful tau! Inca din prima zi cand am iesit sa vedem cum e marea ne-a luat in primire un bulgar cu ceafa groasa care e si salvamar si vanzator de sezlonguri si ne-a intrebat daca vrem sa stam. I-am raspuns ca suntem doar intr-o plimbare si chiar l-am intrebat daca avem voie sa ne plimbam pe plaja lui pt ca dupa tonul amenintator pe care il afisa nu parea ca e OK.

A doua zi am avut ghinionul sa ploua dupa amiaza, era innorat si nisipul era ud. Am iesit cu bebita sa o plimbam si cand am ajuns la plaja am asezat cearceaful langa o umbrela pt ca era nisipul uscat, nu pentru ca era soare. A aparut ca un uliu bulgarul si ne-a cerut sa platim umbrela cu toate ca subliniez nu era soare si nici sub umbrela nu stateam ci langa ea. Am plecat de pe plaja sictiriti si cu un gust amar, asa ca nu-i mai huliti pe hotelierii nostri ca-ti iau pielea de pe tine ca nici de bulgari nu mi-e rusine! Plus ca preturile din statiune sunt absolut aberante la orice!

[17.07.10 10:05:23]

Buna ninaa ,eu nu vreau sa ma cert pe tema asta ,dar sa stii ca acum 2 ani in Mamaia nici macar nu te lasau sa pui cearceaful langa sezlongul pe care l-ai platit cu 25 lei.

La bulgari puteai sa pui cearceaful si in fata sezlogurilor si in spate la intrare cel putin la plaja Central unde am stat noi

[17.07.10 10:12:36]

Si vreau sa va spun cui nui place sa se duca in alta parte sau la noi, dar pun pariu ca la pretul asta nu gasesti all inclusive nicaieri si daca toate mancarurile si bauturile ar trebui sa-ti cumperi ai iesi mult mai scump.

[18.07.10 19:58:52]

dan 73 cred ca fabulezi! in fata sezlongurilor nu ai cum sa-ti pui cearceaful din simplul motiv ca primul rand de sezlonguri era amplasat pe nisipul ud astfel incat cei ce le inchiriau stateau cu picioarele in apa. unde sa-ti mai pui cearceaful?

in mamaia eu merg de vreo 25 ani si nu sunt nemultumita, daca stii unde sa faci plaja nici nu suporta comparatie cu nisipurile. pt familiile cu copii.

clau_j17
[19.07.10 00:20:36]

imi permit sa scriu si eu citeva cuvinte legate despre parerile pros si contra asupra acestui hotel.in data de 8 iulie am venit acasa dupa un concediu petrecut aici impreuna cu inca 2 familii cu copii mici ca si mine.in propotie de 95% am fost f multumiti.vad ca tot se "loveste" ba in mincare, ba in bauturi, dar uitati un lucru:suntem romani.ce ziceti de un concetatean de-al nostru care la o masa de prinz intr-o oarecare zi a luat pe un singur platou de-al mare(cei care su fost stiu de care) TOATE FELURILE DE MINCARE ca si cum s-ar fi terminat.eram la masa impreuna cu sotia, fetita si prietenii care pur si simplu s-au oripilat de ce au vazut.cu bauturile la fel, unde vin romanii se vede. nu suntem civilizati(unii dintre noi), plus multe alte chestii pe care le-am vazut. singurul minus sa zic asa era distanta pina la plaja. daca vi se pare normal ca stai la piscina impreuna cu familia si ce-a de linga tine sa urle la alti prieteni de pe marginea piscinei 'fa uita-te la camera ca te filmeaza,ca poate te vede si tactu......' este normal, inseamna ca nu are rost sa mai comentam. in final mai zic un lucru:oriunde ne-am duce si ce am face tot exista cineva contra.

codrutastefania
[19.07.10 15:16:26]

Buna,

Si eu m-am intors de la Slavey in data de 1

3 iulie dupa un sejur de 5 nopti. Problema nu e hotelul ci mentalitatea cu care plecam noi de acasa. Suntem prea scarbiti de ceea ce gasim pe litoralul nostru si cand trecem granita asteptam sa fie o schimbare mare. Prin raportare calitate pret eu am fost multumita. Nu am fost multumita ca a luat foc centrala si apoi apa era rece, nu am fost multumita ca nu era suficienta diversitate la mancare asa cum ma asteptam dar gandind la rece la 350 de eoro cat am platit pentru 2 persoane a fost ok.

Nu contest ca se putea si mai bine dar trebuie sa fim realisti ca in momentul in care am ales hotelul stiam ca e cocotat in varf de munte ca doar toti cei care au fost acolo au spus lucrul asta.

Acum depinde de fiecare ce asteptari avea.

Noi am vrut liniste si relaxare si asta am avut.

Partile negative le-a descris Ninaa.

Trebuie sa mentionez ca in aceasta perioada 95% erau romani si marea majoritate cu copii micii.

Repet fiecare pleaca de acasa cu asteptari mari si ramane dezamagit.

[19.07.10 18:51:38]

corect, majoritatea din hotel erau rrrrromani (nu am gresit cand am pus mai multe riuri), am si descris atmosfera de ferentexas de la masa. pt ca doar acolo luam contact cu ei, noi mergand la mare si nu la piscina. dar imi dadeam seama cat de civilizati erau dupa cum aratau holurile - dimineata curate luna - la amiaza cand veneam de la plaja - pline de resturi de mancare.

cred ca de aceea se purtau si bulgarii asa cu noi in privinta mancarii - stiau ca suntem majoritatea romani, pt ca alte postari laudau mancarea in conditiile in care hotelul era populat de nemti!

am si eu o discutie memorabila pe care am prins-o in ultima zi " fa de cate ori ma pun la masa pa tine te taie pisarea, cacarea sau tie sete!" si acum sunt oripilata! va rog sa ma scuzati, am incercat sa evit postarea acestei replici dar mi-a scapat pana la urma.

clau_j17
[19.07.10 23:27:04]

ninaa este fffffffffffffffffffffff posibil sa vorbim despre aceleasi persoane care au avut ub vocabular fffffff interesant. mai ales cind prin preajma mai erau si copii,ce sa ma spun de noi .

[20.07.10 19:34:00]

cred sa s-au spus destule dar daca ar fi sa notezi numai hotelul, nu drumul sau vremea, sa fi constienta ca nu poti ca compari un 4* din Bulgaria cu unul din Turcia dar nici cu unul din Romania, cred ca nu ar mai fi acest scor. In ceea ce priveste plaja noi nu am fost pentru ca aveam la hotel tot ce vroiam si de ce sa mai dai bani in plus pe sezlog, pentru asta ne-a dus o noapte la Mamaia si este mult mai rau la noi. Crede-ma ca nu sunt o fana a bulgarilor, am avut si o experienta negativa, dar de data aceasta a fost ok, soare mancare, somn. Si noi am avut camera la sosea dar nu m-au deranjat claxoanele si eu sunt o persoana cu un somn foarte prost. Daca nu vrei sa mai auzi baietii de dupa blocurile gri vino cu noi in iunie. Si atunci au fost cativa mai cu nasul pe sus dar s-au legat si prietenii.

amfost16
[20.07.10 22:05:07]

dragii mei... vacanta e facuta si cu bune si cu rele, asa ca luati-le asa cum sunt,preturile sunt valabile pt. un concediu decent, acum trebuie sa intelegem ca si bulgarii au doza lor de balcanism in ei si trebuie sa tepuiasaca pe ici , pe colo, unde li se da mana, suntem prea sensibili la preturi modice, din pacate pt. noi ei au fost invatati sa faca turism, pe cand noi ne lamentam de mama focului din orice nimic...la ce bun??? concediul e facut sa treci peste micile neajunsuri si sa vezi clipele linistite dincolo de noianul de suparari... din pacate concediul are cateva zile si e putin loc pt. tristete si lamentari. va urez concediu placut la toti si sa venim cu tolba plina de ganduri bune.... drum bun...

[21.07.10 18:24:11]

da, poate la anul vom merge in iunie dar sigur nu la slavey. poate la arabella sau la mimoza.

[21.07.10 21:29:45]

Mimoza e cel de langa Slavey? Citisem cateva lucruri bune si despre acest hotel, eu insa am prins la Slavey, 2 ofete si de aceea mi-a convenit. Sa sti ca noi am trecut intr-o zi prin Mimosa, am vazut piscinele care au 2 tobogane late, deci intru si eu , dar tin sa te anunt ca si acolo era plin de romani.

Mai vorbim la anu'.

[21.07.10 21:36:34]

la mimoza e o problema cu parcarea dar la anul cred ca o sa mergem fara masina.

in rest nici nu se compara cu slavey! am vorbit cu cateva grupuri de romani cazati acolo si erau super multumiti!

[23.07.10 15:58:09]

Din poze nu se vede chiar asa. S-ar putea sa ma insel pentru cine a fost acolo a vazut mai bine. Dar sincer, hotelul mi se pare elegant, cu o arhitectura moderna, si curat...

[27.07.10 16:03:55]

O sa mergi si tu la Mimoza si parca vad ca o sa ai pareri asemanatoare. Totusi, de ce iei in seama parerea altora (romani multumiti la Mimosa), caci tu nu incurajai astfel de practici? Cred ca problema ta e alta...

[27.07.10 16:16:23]

Ai dreptate, problema mea e ca m-am luat dupa postarile unor persoane pe care le-am suspectat ulterior ca au avut interesul sa vanda bilete la acest hotel. Ai si tu vreun interes de-l sustii atat de vehement inainte de a merge acolo? Asteptam si postarile tale cu nerabdare chiar.

Si mai am o problema - imi place mai mult Romanica asta mult injurata de unii pe care o vad mult mai frumoasa chiar daca plaja e plina de pet-uri! Chiar in week-end am fost la Mamaia sa-l vad pe Mika. A doua zi dupa concert plaja era plina de sticle goale si nu stiam pe cine sa ma supar mai tare, pe organizatori ca nu au facut curatenie dupa sau pe conationalii nostri care au vandalizat-o?

Cat priveste H. Mimoza daca o sa mergi, o sa vezi ca e chiar langa Slavey si poti sa intri sa compari. Eu asa am facut si am ramas interzisa de diferenta. Doar ce am vazut la piscina si la bar, in camere sau la masa n-am fost. Poate la anul, care si-o mai permite macar o iesire in afara tarii.

[28.07.10 15:45:52]

Nici nu ma mir, caci tu te indoiesti toata lumea, cum ca ar avea vreun interes. Eu cu atat mai putin, dar mi-e mai usor sa cred majoritatea care a postat pozitiv. Din majoritatea asta, sa zicem ca jumatate sunt persoane "suspectate" de tine, dar in restul am toata increderea, asa ca impresiile si parerile tale nu ma mai interseaza din acest moment. Uita-te te rog si pe postarile de la hotel Mimosa si vezi ca sunt si acolo pareri negative. Dar vezi, as putea si eu sa te suspectez ca ti-ai spus parerile proaste si acolo sau mai stiu eu... ai fi avut vreun interes. Nu-mi place sa ma cert si nici sa ma contrazic, mai ales in asa maniera... Pentru mine, tu degeaba "aifostacolo !" Nu-mi mai veni te rog cu alte argumente, pentru ca n-ai decat tot tu sa le iei in seama. Cred ca tu ai ce ai cu oamenii, nicidecum cu locurile in care ai fost. Din partea mea nu ti-ai atras decat antipatie. Scuzeee....

[28.07.10 15:54:45]

@ninaa & @mojoMG, va rog sa va argumentati parerile/impresiile fara a face trimitere la persoana partenerului de dialog!

[28.07.10 16:33:49]

Corect !!!

[28.07.10 18:56:30]

Eu pot sa va spun sincer ca am primit la ce ma asteptam de la acest hotel, sau poate si mai mult daca luam pretul de 420euro in perioada 25.06 - 03.07 pt. doi adulti si un copil.

Puteti merge cu incredere.

[29.07.10 16:47:22]

Nu va mai certati! Acest site ar trebui sa fie constructiv, dar de multe ori, unii oameni, in goana dupa puncte, uita care este limita bunului simt. Fiecare ar trebui sa-si spuna parerea, dar numai cei care au fost la fata locului sau care vor sa mearga acolo, si ceilalti sa citeasca printre randuri.

Sincer in Mamaia am cheltuit mult mai mult per noapte si conditiile nici nu se pot compara. Din pacate Romania pierde din ce in ce mai mult teren in fata Bulgariei.

[29.07.10 16:54:12]

@amalyca, acest site sigur este constructiv iar acest lucru se realizeaza tocmai prin dezbaterile care au loc prin ecouri in primul rand.

Imi pare rau daca pana acum nu ti-ai dat seama de acest lucru, timp este destul, asa cum unii considera uneori parerile tale subiective, tot asa consideri si tu foarte multe ecouri "fara bun simt", important este ca cei care citesc sa culeaga informatia corecta si obiectiva. Iar dezbaterile sunt binevenite si ...constructive!

[29.07.10 17:08:42]

Acelasi lucru am vrut sa-l spun si eu. Siteul este si trebuie sa ramana constructiv, dar cateodata oamenii au tendinta de a lua lucrurile prea personal si de a deveni partinitori si astfel apar divergente, si in cele mai grave situatii, apar jignirile, am simtit-o pe propria piele. Ar trebui toti sa fim calmi si sa ajutam la dezvoltarea siteului, prin cat mai multe impresii pertinente. Faptul ca mai multe persoane consulta acest site inainte de a alege o zona sau un hotel pentru concediu devedeste utilitate sa. Viata este prea scurta pentru divergente!

aldo
[14.08.10 23:30:43]

Draga Nina,

Relatarile tale scartaie amarnic din foarte multe puncte de vedere.

In primul rand te rog sa-mi spui un hotel din Mamaia pentru care platesti un pret similar in plin sezon - jumatatea lunii iulie - pentru un pachet de 7 nopti la un hotel 4* avand servicii de tip All Inclusive (3 mese, gustari intre ele, bauturi nelimitate de provenienta locala atat alcoolice cat si racoritoare).

Unu la mana, in Romania pe litoral hotelurile cu All Inclusive pot fi numate pe degetele de la o mana.

Doi la mana, pe litoralul romanesc mesele principale - dejunul si cina se servesc in regim bonuri valorice / fisa cont, va trebui sa te INCADREZI INTR-O SUMA ALOCATA PENTRU FIECARE MASA. In cazul in care tu ai depasit suma respectiva, platesti diferenta.

Trei la mana, cum poti sa compari o oferta pe litoralul romanesc, la 4* mic dejun pentru 7-14 septembrie pe programul o saptamana la mare cu un hotel de 4* servicii All Inclusive, in Bulgaria la jumatatea lunii iulie? E ca si cum compari prune cu gutui.

Patru la mana, te rog sa-mi spui si mie daca serviciile de pe plaja din penibila statiune Mamaia se compara cu cele de la Nisipurile de Aur. Iti spun eu ca nu, intrucat plaja din Mamaia este jegoasa si plina de pahare de plastic si mucuri de tigara (pe care arborigenii le ingroapa in nisip precum pisicile), nu gasesti un cos de gunoi decat dupa ce cauti foarte insistent, nu exista un dus pentru a te clati dupa ce iesi din mare, toaletele sunt o raritate etc.

Totodata la terasele de la noi te servesc niste mucosi dupa care urli o ora sa-ti aduca meniul, pe care ii implori inca o ora sa-ti aduca mancarea mai repede si inca o ora sa-ti aduca nota de plata. Asta pentru ca patronii nostri dragi angajeaza numai pusti nemancati in regim sezonier pe care ii platesc cu 4-5 milioane pe luna.

Cinci la mana, vad ca esti critica privitor la distractiile diurne si nocturne de la Slavey, te rog spune-mi si mie unde ai vazut la hotelurile din Mamaia animatori si evenimente atat de diversificate in timpul zilei si serii? La noi nu numai ca rar exista aceste servicii, dar 3/4 din hotelurile de pe litoral nu au o amarata de piscina exterioara (de piscina interioara sau de GRADINI nici nu mai spun, deja suna a filme SF).

Asa ca te rog sa realizezi ca in momentul in care ai pretentia sa afirmi ca faci o comparatie pertinenta este impetuos necesar sa iei in calcul TOATE ELEMENTELE in acest sens.

Ah, sa nu uit scena in care te-ai ofuscat ca nu ai primit camera la etaj superior, asta a fost punctul culminant. Se vede ca nu prea ai facut multe rezervari pana acum, altminteri ai fi stiut ca niciodata in momentul in care rezervi o camera la un hotel nu ti se garanteaza etajul si amplasarea exacta a camerei, intrucat acest lucru se face la fata locului, la receptie.

Succes si distractie maxima pe taramurile lui Mazare data viitoare!

[15.08.10 19:59:59]

Bravoooooo !!! Aldo

[16.08.10 14:18:28]

aldo, poate te explici ce inseamna pt tine ca scartaie! Fii mai clar ca nu inteleg. Review-ul meu este unul din cele mai lungi incercand sa evit exprimarea telegrafica. Daca ai fi avut rabdare sa rasfoiesti tot ce s-a scris despre acest hotel ai fi vazut ca exact dupa mine a postat icusor si care a inceput cam asa "nina are dreptate". Mentionez ca nu-l cunosc pe icusor si nici pe michaela sau alexa01 care au dat note chiar mai proaste. Cum de te-a deranjat pe tine fix postarea mea pt mine o sa ramana un mister mai ales ca a trecut mai bine de o luna. Despre hotelurile de pe litoralul romanesc nu pot sa-ti dau detalii pt ca nu am mers in ultimul an la alt hotel in afara de Malibu. Motivul - litoralul asta pe care il huliti unii e full. Caut de 2 sapt ceva de la 3 stele in sus si e imposibil sa te cazezi in august la marea noastra. Daca e asa rau de ce e full? Or fi toti cei care il populeaza masochisti?

In alta ordine de idei nu am comparat oferta de AI din iulie cu O sapt la mare in sept ci am spus ca h. slavey nu e de 4 stele in comparatie cu ultimul hotel de 4 stele din Romania pe care l-am vizitat. E problema mea ca atat mi-am permis anul trecut! Nu prea ma dau in vant dupa hotelurile cu piscina cand merg la mare pt simplul motiv ca merg la MARE. Piscina gasesc la orice ora si in Bucuresti, nu trebuie sa stau 6 ore pe autostrada sa ma vada lumea la piscina in mamaia! Asta e de fitze, asa mai ca pt tine la 20-30 ani. Pt mine care mai am si astm notiunea de mare e "a lua briza in nas" cat mai mult posibil.

Stiu cum e cu rezervarea camerelor - crede-ma - cand am platit am fost intrebata de 3 ori la ce etaj vreau camera fiind asigurata ca este obligatoriu sa specific pt ca asa voi primi. Daca citeai cu atentie vedeai ca aceea a fost explicatia receptionerei - ca nu i-a comunicat agentia ca vrem camere la etaj superior. Pt linistea ta sufleteasca sa stii ca anul acesta am fost deja de 2 ori pe litoralul romanesc - unde m-am distrat pe cinste - si voi mai merge inclusiv in sept tot la hotelul lui mazare. Asa ca merci de urare! Pacat ca tu nu poti!

[16.08.10 15:09:05]

Care este hotelul lui Mazare?

[16.08.10 15:17:50]

am citit pe aici ca h. Malibu ar fi al lui mazare. nu stiu sigur daca e asa noi nu l-am ales pe considerentul asta. anul trecut am nascut in vara si dupa botezul fetitei adica in a doua sapt a lunii sept am decis sa mergem sa-i prezentam MAREA. sotul meu a vrut musai 4 stele si hotel nou asa ca am optat pt el. Conditiile au fost f bune, o sa scriu un review si la el cand o sa am putin timp liber. acum am gasit o oferta la calimera beach in byala si nu dau de nici un comentariu la acest hotel pt ca e construit anul asta.

[16.08.10 16:22:31]

Arata foarte bine hotelul, dar nu poti sa-l compari cu Slaveyul. Eu consider ca hotelurile ar trebui comparate intre ele daca sunt din aceeasi tara. Slaveyul este un gen de 3* la noi. La Slavey am stat in iunie cu 14 euro/pers/AI iar la Malibu costa 25 euro/pers/MD, deci difrenta de pret ar fi normal sa se reflecte in conditiile hotelului, locatia pe plaja, etc.

Zi si tu ca mine ca a fost o experienta proasta (penru tine) de data asta, dar la anul va fi mult mai bine .

Eu nu tin cu Slaveyul, dar la cat am dat pe sejur, sa fi vrut si nu gaseam in Romania asa ceva. De data asta a fost bine la bulgari dar cine stie in viitor...

Eu am fost cu baiatul la 3 luni si cu fata la 5 luni la mare. Tu?

aldo
[16.08.10 16:43:23]

Draga Nina,

Am spus ca review-ul tau scartaie din punct de vedere al obiectivitatii argumentelor, datorita motivele enumerate de mine in cadrul primului mesaj aici. Nu vorbeam aici de argumentele lui nicusor ci de ale tale, deja deviem discutia. Misterul de a fi scris la o luna de postarea ta ti-l voi dezvalui pe loc - acum m-am decis sa plec in concediu in Bulgaria, implicit acum m-am apucat de studiat parerile de pe acest site. Sau era musai sa scriu fix in aceeasi zi cu tine?

E imposibil sa gasesti loc la noi pe litoral la mare in luna august? Clar, de aia au fost mai multi prieteni pe acolo saptamana trecuta si batea vantul prin Mamaia (mai putin in weekend), iar rezervarea o luasera printr-o agentie cu 3 zile inainte de plecare si avusese de ales intre mai multe variante.

Am zambit cand m-ai acuzat c-am fost fitos (la cei 29 de ani ai mei) intrucat mie mi se pare normal ca in 2010 toate hotelurile de pe litoralul romanesc avand 3 si 4* ar trebui sa dispuna de cel putin 1 piscina exterioara. Te rog ca in afara de Bulgaria sa te mai uiti si pe hotelurile de pe litoralul din Spania, Grecia, Turcia, Portugalia si observa ce dotari au acestea. Oare toate tarile astea sunt pentru fitosi si doar Romania noastra e pentru oameni... normali?

Ai comparat un 4* din Nisipurile de aur cu un 4* din Mamaia doar dintr-un singur criteriu, eu ti-am atras atentia ca sunt mult mai multe elemente pe care era cazul sa le iei in considerare cand compari 2 oferte, chiar ti le-am enumerat, insa vad ca citesti in diagonala.

Iar privitor la pozitionarea exacta a camerei, la nivelul etajului, nu te cred nici sa mor, intrucat ea se stabileste intotdeauna la fata locului. Da, daca ar fi preturi diferite pentru etajul 1 si etajul 2 atunci stii dinainte ca vei avea camera pe unul dintre acestea, daca nu, nu.

Din nou am zambit cand eu iti uram distractie placuta pe taramurile lui Mazare iar tu ai concluzionat ca m-am referit la un anume hotel si nu la statiunea Mamaia in general, cum ar fi fost cazul.

Vad ca privitor la aspectele negative ale statiunii Mamaia nu ai nimic de comentat, probabil ca esti din categoria celor care se complac tacit.

Toate cele bune

[16.08.10 17:21:11]

aldo, daca ti se pare ca review-ul meu scartaie nu-l lua in seama. sunt atatea pozitive incat nu stiu de ce ti-ai pierdut vremea citindu-l pe al meu. de asta m-a mirat ca ma iei peste picior la o luna. pana la mine mai sunt vreo 3 negative dar am vazut ca n-ai avut nimic de comentat. poate pt ca acelea sunt succinte adica mancare naspa, hotel naspa, statiune naspa - nota 3. eu daca dau detalii, mi se face morala. mai lasa-ma cu etajul ca esti complet pe langa. un exemplu: h. grifid astoria beach avea o oferta cu preturi f mici la primul si ultimul etaj acum 10 zile. deci stiu despre ce vorbesc. tu daca-ti cauti acum un sejur du-te la slavey ca mai au locuri libere si vorbim cand vii. nu vrei sa schimbam impresii atunci? repet: nu am comparat hoteluri de 4 stele din rom cu cele din bulgaria. nemultumirea mea a venit din comparatia hotelurilor de 4 stele din bulgaria. modestul asta era cocotat mult deasupra h. bolero sau arabella sau miramar din obzor - la care eu am fost - si am crezut ca chiar merita locul dat. ghinionul meu! asa cum e acum pe la mijlocul clasamentului parca e mai ok. si eu cred ca mai bine sa stii de la inceput ce minusuri are decat sa te trezesti ca "te duci cu sacul la pomul laudat".

nici macar nu pot sa spun ca a fost o experienta neplacuta. pt mine a fost o alta vacanta, diferita de celelalte ca doar de aceea am ales alt hotel, nu?

sejururi mai departe de casa nu-mi pot permite inca, poate la anul, dar oricum eu selectez locatiile dupa cat de aproape sunt de mare nu dupa cate piscine au.

hmmm, te-am facut sa zambesti e bine pt ca in ziua de azi suntem prea crispati. daca tu ai experiente negative cu statiunea mamaia nu inseamna ca trebuie s-o uram cu totii. am mai scris aici: daca stii unde sa faci plaja nu te deranjeaza nici aia cu namolul, banana sau zmeura.

eu va doresc tuturor vacante cat mai placute si sa scrieti review-uri cat mai obiective. (ma omoara alea siropoase genul:vai ce bine a fost, 10 pe linie, sa moara vecinii ca m-am distrat bine, nu conteaza ca am venit mai stresat din concediu decat atunci cand am plecat)

[16.08.10 18:31:07]

@ninaa, personal consider discutia destul de interesanta si constructiva, chiar daca pe ici pe colo s-au atins unele limite, dar nu cred ca s-au depasit, poate doar ultimul tau ecou care mi se pare provocator.

Pe de alta parte, referitor la reportul tau, te asigur ca intotdeuna exista si vor exista pareri contrare, atat timp cat sunt lansate decent si cu bun simt sunt ok. Daca se depaseste limita intervenim noi.

merci, s-a rezolvat. cam tarziu ai reactionat, nu crezi? am putea si asta.

Acesta este mesajul tau pe care voi incerca sa-l ignor. Nu stau pe site 24 de ore pe zi, aceasta activitate este una voluntara, din placere pentru a ajuta utilizatori ca tine. In acelasi timp suntem si la munca si in familie, avem grija de copii si de alte treburi ivite, iar cand dau peste un asemenea mesaj ma intristez foarte mult.

[16.08.10 18:48:09]

scuze, l-am scris la viteza si sub presiune dar nu ca sa jignesc, am vrut sa sune ca o gluma cand am spus ca am putea si asta. scuze iar pt ca m-ai obisnuit sa-mi raspunzi promt si am crezut ca nu ti-a ajuns reportul cand l-am trimis sau ca nu crezi ca este cazul sa reactionezi. nu stiam ca faci munca voluntara, jos palaria in fata ta.

[16.08.10 19:00:54]

Toti moderatorii acestui site in frunte cu Admin-ul, fac o munca voluntara, din placere si cu foarte mare drag. O fac din dorinta de a ajuta pentru ca vacantele sa fie placute iar turistii multumiti.

Asa cum este si logo-ul site-ului nostru:

"Sansa unei alegeri informate, garantia unei vacante reusite! "

aldo, amalyca, clau_j17, codrutastefania, dan 73, danielaa, danuta75, doctorul45, dranoel, michaela, mojoMG, ninaa, vali_tulcea
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: