ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2010
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 15 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagire pe toata linia

De la inceput vreau sa precizez, ca daca nu scria @fanespoitorul randurile de mai inainte, le-as fi scris eu chiar daca nu prea ma pricep. Sunt absolut total de acord cu ceea ce a scris iar la partea cu israelienii, credeti-ma ca este un gentelman in exprimare.

In toata perioada in camera noastra nu a intrat camerista de cat de doua ori sa schimbe trei prosoape, da ati inteles bine trei prosoape. Prima data joi si mai apoi sambata.

Camera in care am fost repartizati avea o minunata priveliste la un acoperis ce nu ne permitea sa vedem decat varfurile unor brazi.

Servirea la oricare bar parca se facea, numai langa cutia de TIPS. Toti barmanii (mai putin cativa) aveau o privire si un comportament care in dicau mai degraba niste interlopi in cautare de vreo afacere dubioasa.

Cu parcarea ce sa zic eu am parcat masina tot in aceasi zona dar cu 30 leva. Este adevarat ca poate la banii pe care i-am dat nu as fi cerut mai mult dar in niciun caz tratament ca pentru cetateni de mana a doua, buni doar de jumulit nu multumesc, nu mai vreau.

Trimis de LagunaMan in 08.07.10 19:52:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur Mimoza

VIZUALIZĂRI: 1770 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LagunaMan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.07.10 20:16:48]

@lagunaman

Am incercart sa fiu un dulce este adevarat. Azi as fi facut poze de la sala de finess unde erau doi urati cu ceafa mare, rasi in cap si negri ( de ai lor ). Sincer mi-a fot frica ( si nu aveau bratari nici rosii, nici galbene si nici bleu ). Azi a plouat, a fost groaznic la masa de seara. Am fugit sa ocupam masa ca pe vremea lui Impuscatul. Parca am venit gratis.

Diaura*
[08.07.10 20:30:26]

Dumezeule... unde sunt vorbele frumoase de altadata la adresa hotelurilor si serviciilor din Bulgaria? Macar mancarea e ok?

[08.07.10 20:58:55]

Mancarea e naspa. M-am deranjat de 2 ori la stomac. Daca nu lua sotia saprosan era vai de c... meu.

Mancarea este reciclata. Nicaieri nu am vazut pilaf cu cremwursti (care au fost serviti la micul dejun). Nicaieri nu am vazut felie de paine cu mirodenii si prajita in ulei. Cred ca este mancarea saracului.

Intr- zi au pus la fructe corcoduse coapte si strainii se minunau de ele ca nu stiau ce fructe sunt. Socru meu face tuica din ele.

Prajiturile sunt OK. dar sa nu faceti diabet.

Diaura*
[08.07.10 21:04:16]

Multumesc pentru raspuns. O iau ca pe o mare atentionare. Nu imi doresc sa am probleme digestive si nici sa numar gaurile din lenjerie, cand ma duc in vacanta.

Daca imi permiti, iti dau un sfat; daca se va mai intampla vreodata sa ai probleme cu stomacul... in lipsa medicamenteleor foloseste o lingurita de cafea macinata, mestecata. (simpla, fara apa, pana reusesti sa o inghiti toata doar cu ajutorul salivei... face minuni. si e 100% naturala.

[08.07.10 21:11:12]

Multumesc de sfat. Sotia mea manca la fiecare masa un polonic de masline. Daca ai fi fost in locul meu sa fugi dupa o toaleta, numai privelistea vasului de WC te inspira. si tine cont ca aici fiecare utilizare este 0,5 leva. DAR nu le gasesti!!!!!. Asternuturile sunt OK. Sa lasi 5 leva cameristei ca sa faca ce trebuie sa faca in fisa postului. ADICA CURAT. Dupa asta iti da si 7 plicuri de sampon cu toate ca mai ai 2 zile de stat.

[08.07.10 21:19:29]

fanespoitorul: de ce "era sa te bata" barmanul acela - asa cum ai scris la una dintre poze?

[08.07.10 21:22:46]

pentru ca am vrut sa parchez in parcarea hotelului si masina era in dreptul barierei. M-a imbrancit in masina sa ma urc in ea ca vroia o alta barmanita sa parcheze in parcarea pentru clienti. Eu asteptam de 10 minute. NIMENI nu vorbeste engleza.

[08.07.10 21:24:44]

multumesc. Este internet in hotel? tu scrii acuma de pe wireless-ul lor?

[08.07.10 21:26:21]

nu am stick vodafone

pepsi70ro
[08.07.10 21:28:25]

stick vodafone? Ai curaj , nu gluma, mie mi-a fost frica sa-l folosesc afara, am inteles ca tarifele sunt groaznice . Cam cat este, ai idee?

[08.07.10 21:29:26]

pai nu este wireless acolo?

[08.07.10 21:30:44]

14,5 euro/zi pentru 50 mega + 0,235 euro/fiecare mega UP+DOWN. Este pe business, nu este personal. Am venit la mare da jobul trebuie sa mearga si-l fac pe net.

[08.07.10 21:32:00]

wifi este in hol unde e plin de israelieni care sunt ca ai nostri. Acum afara ploua si tot lobby este plin nu ai unde sa te asezi.

pepsi70ro
[08.07.10 21:33:35]

Am inteles, multumesc pentru raspuns.

[08.07.10 21:33:51]

la bansko la hotel parklands aveam internet in camera, nelimitat si-ti dadeau de la receptie cablu. Cand nu a functionat apa calda si le-am spus la receptie, au vrut sa ne schimbe camera.

[09.07.10 06:02:04]

Internetul e in hol....dar e una din putinele lucruri care merg aici...

[09.07.10 06:03:34]

Unul din putinele lucruri....scuzati-ma dar am ochii cat sarmaua de nesomn....israelienii sunt de groaza urla, tipa ,bat in usi...

f u g i t i ! cat mai puteti

VIO
[09.07.10 14:35:38]

wow... neplacut

pt @ LagunaMan... voi ati platit 3100roni pt 2persoane si un copil de cati ani? ... pt ca pe bune la banii astia mai plateai ceva in plus si mergeai la 5* in DUNI RESORT sa-mi fie cu iertare... ops... si iti garantez eu ca vei avea un concediu ff bun... pana la urma indiferent de cazarea in resort... parerea mea... atentie totusi... uneori nu tot ce credem ca este ok... poate fi si bun... si ma refer la cazarea si masa... ofertei... pana la urma se dovedeste ca locatia si-a pierdut din cotatie... sa se adevereasca pe bune informatia mea ca SUNNY BEACH a revenit statului intro proportie destul de mare si uite de unde sunt si problemele cu organizarea si angajarea de tot felul de persoane dubioase in ceea ce priveste personalul hotelier a acestei locatii...

Pt ca sa fim seriosi un patron fie el si bulgar nu ar accepta astfel de oameni... nu mai vorbesc de nemti sau spanioli... care mai au hoteluri sub aripa din Bulgaria... MMDA... eu la IBEROSTAR SUNNY BEACH 4* nu am vazut asa ceva... si am fost acum cateva luni de pasti... acolo au un personal hotelier ff serios si ff serviabil.. cu zambetul pe buze... pur si simplu pana si femeia de serviciu iti zambea si nu mi-a cerut nimeni tps... am dat noi pt ca am vrut...

groaznic...inca un review...negativ...PACAT...

ps...Din cate stiu eu statiunea a fost concesionata de privati si ma refer la hoteluri iar anul asta o mare parte din ei au pierdut concesionarea in favoarea statului...de aici si PROBLEMELE IVITE..DEH...

[11.07.10 14:18:08]

Sunt o multime de hoteluri ieftine si primitoare in sunny beach eu m am mutat chiar azi dupa ce am terminat o cu hrizantema....o sa scriu un revieu separat in care o sa povestesc despre toate hotelurile in care am intrat am cerut tarife si am vazut camere poate o sa ajut pe cineva...acum sunty la un hotel de 3 stele Pliska unde camerele sunt micute dar curate iar camera cu mic dejun 60 leva /zi internet si parcare free...se plateste doar safe ul.

..dupa foamea de la hrizantema...e vremea teraselor, asta a fost motivul pentru care nu am mai vrut ceva cu 3 mese sau all inclusive

Inca o data cu toata prietenia....fugiti de hrizantema !

Diaura*, fanespoitorul, soreno29, VIO
Alte impresii din această RUBRICĂHrizantema Hotel: