ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2010
DIN: Alba Iulia
ÎNSCRIS: 07.07.09
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII

Satisfactie garantata la bani putini

Am plecat cu putina teama de acest hotel mai ales ca toata lumea il compara cu Vera, undeam fost anul trecut. Insa nu se compara, este cel putin cu o clasa peste, situat chiar pe malul marii, plaja proprie (pontoane, plaja mica cocheta).

Nu miros urat, all inclusiv de 5 stele, terase deschise pana la 2 dimineata, masa super variata (fructe de mare pe tot parcursul sejurului).

Terenuri de tenis, minifotbal, baschet, darts, ping-pong, tir cu arcul si cred ca mai erau si altele dar 7 zile nu sunt suficiente sa incerci tot.

La puncte mai slabe pot trece nemodernizarea camerelor in corpurile 2 si 3 si poate calitatea mediocra a animatorilor si a programelor acestora.

Drumul l-am facut cu masina prin Bulgaria (of masina mea) dar am folosit o scurtatura prin Targoviste si am facut vreo 300 de km.

Am dormit in CUCIUKUIU, un orasel cochet pe malul marii la cca 100 km de Canakale, am inchiriat un apart. cu 20 de euro/zi.

Bun cam atat pentru prima impresie astept solicitari pentru detalii la care voi raspunde cat pot de urgent.

Trimis de cristilisca in 08.07.10 08:25:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, vera

VIZUALIZĂRI: 2716 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristilisca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 21 iunie-28 iunie 2010

amfost16
[08.07.10 09:22:39]

cred ca 228 de euro e cam putin pt. 7 nopti. unde ai gasit aceasta oferta?

[08.07.10 09:31:49]

contacteaza-ma cristianlisca@yahoo.com, nu pot sa fac reclama dar pot sa-ti spun ca printr-o agentie din anglia (jumatate din turisti au fost englezi) iar plata am facut-o din ianuarie. Oricum preturile sunt fara concurenta, la noi iti iau pielea. Poti sa incerci direct la hotel.

sbacau
[08.07.10 12:09:02]

numele agentiei din Anglia il poti da pe site, nu e interzis.

In alta ordine de idei, cred ca ar trebui sa amintesti de pisicile omniprezente. Pe mine nu ma deranjeaza, dar sunt unii care chiar nu suporta matzele la masa sa le miaune si sa li se incurce printre picioare. Si mai ales daca se mai urca si pe mesele goale....

Iar plaja...cred ca este superba numai ca straluceste prin absenta. Cei care vor dori o plaja gen Romania trebuie sa stie ca e cam...lipsa.

Ma bucur ca te-ai simtit bine, imi aduc aminte de temerile tale si daca nu ma insel, pe mine chiar m-ai rugat sa fac o comparatie cu Vera. :-)

[08.07.10 12:25:56]

Merci pentru tot, sa sti ca nu ma deranjeaza pisicile ba chiar din contra, au fost trei, iar plaja asa cum e ia a fost frmoasa datorita teraselor foarte apropiate si a curateniei. Noi am platit trei persoane 950 lei, la bani astia litoralul romanesc cu ploile lui cu tot poate sa detina plaje late de un km ca nu ma intereseaza, doar noi avem obsesii cu nisip, mizerii, cioburi, mai bine asa.

Neli
[01.04.11 20:50:48]

Recomandarile tale ne-au fost de mare ajutor; multumim!

Ne-am facut deja rezervare pentru hotel Festival, pe site-ul englezesc pe care mi l-ai comunicat si sper sa fie totul ok!

Mai am o rugaminte: rezervarea pentru noaptea intermediara ati facut-o din tara sau ati cautat la fata locului?

Am inteles ca mergeti si anul acesta. Noi am facut rezervarea incepand cu 21 iunie.

[15.04.11 22:42:08]

in kuciukuiu o sa gasiti fara rezervare, anul asta mergem din 23 aug insa mergem mai la sud in bodrum la cca 100 km de kusadasi.

Bafta!

maria55 †
[15.04.11 23:07:14]

@CRISTILISCA, ti-am apreciat review-ul f mult pt faptul ca ai comfirmat inca odata ca se poate 'aranja' o vacanta si cu un buget minim. Si inca o vacanta frumoasa, zic eu. Si eu merg pt a 4-a oara la un hotel in Kusadasi (centru) cu 18/euro/zi/pers si cu all incl. Fac insa rezervare din Romania. Desi sunt de pe acel litoral pe care tu il blamezi, trebuie sa recunosc ca ai dreptate. Cu tot nisipul fin pe care il avem nu stim sau nu vrem sa ne promovam. Mare pacat! Ma intreb ce ar fi facut turcii daca ar mai fi avut noroc si de configuratia plajelor noastre. , daca ei pot face minuni cu acele petice de plaja! ? Va doresc vacanta placuta la Bodrum!

'

ticris68
[29.05.11 12:14:12]

CRISTILISCA te rog sa-mi spui prin ce agentie din Anglia ai facut rezervare la Hotel Festival.

Multumesc

cristilisca, maria55, Neli, sbacau, ticris68