ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2021

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Mai degrabă hotel de 2*. Nu mai revenim

M-am informat din mai multe surse si pana la urma am plecat cu ***. Prima impresie ok, pana la masa...

despre SERVICII

Personalul ok.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Geamul de la balcon murdar, praf pe mobila si sapun in sapuniera...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancare putin diversificata

Farfurii si pahare murdare.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja din apropiere murdara, plina de scoici.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Programe diverse de divertisment.

Trimis de Alexandra222 in 31.08.21 13:27:14
Validat / Publicat: 31.08.21 16:00:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach, Albena, Nisipurile de aur, Slavey

VIZUALIZĂRI: 984 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexandra222); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[31.08.21 15:59:52]

@Alexandra222: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Alexandra222PHONEAUTOR REVIEW
    [01.09.21 16:13:18]

Impresii despre vacanța noastră în Bulgaria

Review Hotel Park Odessos 4*

Am ajuns aici în data de 21.08 și am stat 7 nopți. Am achiziționat sejurul pentru 2 adulți și 2 copii (6 ani si 9 luni) prin [***], după ce am studiat review-uri pe diferite site-uri.

Mai jos găsiți impresiile noastre legate de hotel:

Hotelul sub nicio formă nu e la 200 m, ci la vreo 500m. Personalul de la recepție destul de ok;

Am primit cameră cu vedere la mare, în mare parte ok camera, cu câteva minusuri.

N-ai nevoie de cheie ca să închizi ușa că se blochează automat cand ieși, iar când intrii, folosești amprenta/cheia;

Animație: Programe de animație diverse: aquagim, tenis de masă, polo, disco pt copii, entertainment pt adulți (mister odessos, muzică bulgărească etc.)

Internetul: gratis, parolat, a mers destul de bine. Mergea bine și la piscină internetul.

Parcarea cu plată 10 lv/zi. Am primit loc imediat ce am ajuns. Am ajuns la ora 12 în stațiune. Locuri puține de parcare. Cine a mai venit după noi nu știu pe unde a parcat că nu cred că mai erau locuri.

Piscina era curată, apa rece, încălzită doar de soare. Se curăța piscina zilnic.

Mancarea chiar dacă puțin diversificată găseai ceva să mănânci cât de cât.

Farfuriile și paharele multe murdare. Trebuia să fii atent ce iei. Cele de plastic erau marea majoritate unsuroase. Drept urmare am și semnalat asta, dar se pare că tot așa au rămas.

Daca aveți un bebeluș mic care încă nu mănâncă cu zahăr/sare hotelul nu e potrivit. La partea de copii găseam mai mereu pizza, prăjeli, mâncare condimentată. Rar găseam cv în care nu era sare. Singurele chestii ce le putea manca cea mică de aici au fost: paste (astea erau zilnic, fără sare), ocazional broccoli, conopida și carne (de vreo 2 ori am nimerit). În ultima zi am prins și spanac. Într-o dimineață i-am rugat frumos dacă pot să îi facă niște orez în lapte, fără zahăr și am primit lapte și orez, separate, iar orezul f condimentat. Nu au înțeles ce am vrut (pt ca puțini vb engleză aici), dar i-au făcut în cele din urmă după ce am vorbit cu recepționera. În rest m-am descurcat cum am putut.

Fructele destul de puține, maxim 3 tipuri la o masă: pepene galben/roșu, struguri, prune, mere, felii de portocale/gref.

Înghețată puteai servi la prânz sau la cină și era de 3 feluri: ciocolată, vanilie, căpșuni/pepene galben. În alte hoteluri înghețata se putea servi la snack.

Prăjiturile f dulci, eu nu le-am putut mânca. Același gust obosit la toate.

Snack-ul era mereu același: cartofi prăjiți, pizza margherita (care era cam fără gust), cârnați/mici/cv grătar, fursecuri, chec.

Micul dejun același în fiecare dimineață: salate (roșii, castraveți, asortate), cornuri (cu unt, ciocolată, gem, spanac, branză), bacon, cârnați, fasole, clătite, ouă ochiuri (moi/tari), fierte, omletă, brânzeturi, pâine cu ou.

Personalul de la restaurant a fost ok, amabil. Mi-a plăcut că întreba de fiecare dată dacă poate lua farfuria de pe masă, nu o și lua, cum am pățit la Slavey.

În una din zile soțul și-a luat o cafea din restaurant și a avut și ciob în ea;

Lifturile: 3 la număr, de la -2 la 6. Liftul din mijloc scotea un zgomot ciudat că ți-era și frică să mergi cu el.

Curățenia în cameră s-a făcut destul de superficial, dar nu zilnic, ci doar când nu ne găsea în cameră. Într-o zi chiar mi-a zis să plec o oră să poată face curățenie. Ne-au schimbat și prosoapele dacă le puneam pe jos. În a 3a zi, parcă ni s-a schimbat și lenjeria de pe pat. Geamul de la balcon a fost din start murdar, iar pe rafturi era praf;

Restricții pandemie... aici parcă s-a sfârșit pandemia, dar asa e în întreaga stațiune. Angajații poartă măști majoritatea (fie acoperă tot, fie sunt sub nas). În rest doar 2-3 persoane vedeai cu mască. Nici în magazine nu mai există restricții. Chiar am văzut un panou pe care scria: fuck covid 19, free zone...

Plaja:

Plaja din apropiere era destul de murdară și cam plină de scoici, noi am preferat să mergem mai în centru chiar dacă poate am făcut peste 1 km.

Nu prea sunt alge, dar găsești mucuri de țigări.

Stațiunea:

Cred că sunt mai mulți români decât bulgari. Parcă esti în România, nu în Bulgaria. Mulți dintre bulgari știu și puțină română, au și meniuri în română.

Stațiunea în sine e plină de gunoaie și de miros de pipi;

Hoteluri/localuri care erau acum 4 ani când am mai fost aici erau, acum nu mai există. Mă gândesc că poate au fost afectați de pandemie...

Nu știu dacă mai revenim în stațiune, dar la hotel cel mai sigur că nu… eu nu recomand hotelul, din cauza curațeniei, în special farfuriile și paharele… ☹

[01.09.21 20:27:46]

@Alexandra222:

Te rog să nu mai insişti cu menţionarea agenţiei! Mulţumesc!

Alexandra222
    Alte impresii din această RUBRICĂOdessos Park Hotel: