ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2021
10 AD. + 4 COPII -- v: 7,5,1
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Sarti [...] Marea [...] se îmbină cu muntele

Primul nostru contact cu Sithonia a fost o adevărată surpriză pentru noi!

Habar n-am avut până atunci că acest braț al peninsulei Halkidiki este unul muntos, cu vegetație bogată și peisaje foarte spectaculoase.

Pe plajă sunt o mulțime de restaurante cu mâncare bună, unde vei gasi cu siguranță meniuri scrise în limba română, ba chiar și câte un ospătar ce vorbește românește (sau care se străduiește să-ți zică “Bună seara”

În Sarti, ca în mai toate stațiunile de pe brațul Sithonia, pentru a putea avea un șezlong trebuie să cumperi ceva de la restaurantele care administrează respectiva plajă...

Sau poti fi independent si iti poti pune prosopul si umbrela pe nisip, in locurile neamenajate de pe plaja.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Aveți în stațiune tot ce are nevoie un copil: farmacie (in caz de orice), medic, supermarketuri de unde puteți cumpăra fructe, legume, diverse băuturi și alimente și chiar un parc de distracții.

Pentru că timpul trece pe lângă noi cu o viteză amețitoare, de ne trezim mâine-poimâine că „gata, s-a mai scurs încă o vară din viața noastră!” , m-am gândit să facem împreună un tur al plajelor pe care am ajuns astă-vară în Sithonia, brațul din mijloc al peninsulei Halkidiki!

Goa Beach (cunoscută pentru petrecerile care au loc aici dupa lăsarea serii), Portokali Beach (cunoscută și ca Orange Beach sau Kavourotripes), Tigania Beach, Plaja Lagonisi, Halkidiki.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Localizată pe brațul Sithonia, Grecia, Sarti este o adevărată comoară ce de abia așteaptă să fie descoperită, cu grijă, atenție și bucurie de cât mai mulți dintre voi.

Dacă sunteți o familie cu copii (mari, mici, indiferent) acest loc este perfect. Plaja este largă și spațioasă, intrarea in mare este lină, apa liniștită. O priveliște mirifică a Muntelui Athos. Poti, oare, sa vrei mai mult?

Trimis de Maria1993 in 24.08.21 20:04:01
Validat / Publicat: 24.08.21 22:19:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Statiunea Messonghi, Corfu. Sidari, NEA POTEIDAIA.

VIZUALIZĂRI: 6532 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maria1993); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[24.08.21 20:27:58]

@Maria1993: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

k-lator
[25.08.21 09:10:44]

@Maria1993: Frumoase pozele, timidă descrierea. Aș mai vrea să citesc ceva despre cazarea pe care ați avut-o acolo sau despre locurile pe care le-ați văzut în Sithonia/Halkidiki. Eu m-am îndăgostit de această regiune în anul 2000, când mergeam acolo pentru prima dată în Grecia. Apoi am recidivat...

Sunteți un cuplu foarte simpatic

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[25.08.21 09:38:02]

„Review-ul” se dovedește a fi copy/paste integral din 3 surse distincte -- nici măcar un singur cuvânt nu este „original”...

Deprinderi urâte, probabil profund înrădăcinate în mentalul multora

Republicat fără PMA std; voturile primite au fost anulate -- cine dorește, își poate reface votul

k-lator
[25.08.21 09:53:47]

@Maria1993: Păcat că nu ai scris câteva vorbe scoase din căpuțul tău... sper ca totuși să fi fost în acel loc și să încerci să te reabilitezi cu ceva impresii personale!!!

@webmaster: Îi mai acordăm o șansă, nu-i așa???

Maria1993PHONEAUTOR REVIEW
[25.08.21 10:52:36]

@webmasterX: Mulțumesc frumos ????, cu drag voi scrie și despre alte vacanțe.

flaviana77
[22.02.22 11:30:02]

@webmaster:

Cautand informatii despre Sartri, am citit cateva articole si chiar de la primele randuri mi-am dat seama ca ceva este in neregula.

Eu cred ca nu trebuie sa acceptam asa ceva pe acest site.

Este vorba de impresii despre calatorii nu se poate sa facem copy paste de la cei care investesc timp si suflet in articolele lor.

Am patit asta in urma cu cativa ani, pe un alt site si efectiv am ramas masca, nu imi venea sa cred ca cineva a indraznit sa foloseasca ideile mele si sa scrie articole intregi preluate de la mine.

Sper ca nu am suparat pe nimeni, dar nu este de acceptat.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

flaviana77, k-lator