ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.06.2021
2 AD. + 1 COPII -- v: 16

la PMM* = 77 USD

Dana Beach Resort5

Sejur reusit

Am revenit in urma cu doua saptamani din sejurul petrecut la Dana Beach Resort si ma declar multumita de alegerea facuta. Am zburat din Cluj Napoca cu o cursa matinala, astfel ca la ora 11 aveam bratarile care ne permiteau accesul la restaurante si baruri.

Resortul este imens, foarte cochet si ingrijit, este strabatut de un canal de la zona de receptie, pana aproape de plaja, putand opta pentru deplasarea cu barca. Acest mijloc de transport s-a dovedit a fi atractiv si util, in special in dupa-amiezele fierbinti.

Resortul are 6 restaurante, fiind imposibil sa nu gasim ceva preparate gustoase in fiecare zi. Am ales preparatele la gratar din peste, rata, miel, curcan, cu legume, evitand mancarurile cu sosuri si dressing-urile pt salate.

Copiii de 6-7 ani din grupul nostru au avut cate un scurt episod de tulburare digestiva, insa nu am reusit sa identificam cauza. Am banuit ca ar fi putut fi de la inghetata, care era doar la aparat si era de calitate indoielnica sau de la fructele feliate, care balteau in boluri.

Nici prajiturile nu erau grozave in restaurante, insa gaseam intotdeauna ceva gustos la cafeneaua Columbus, din apropierea cladirii principale.

La capitolul mancare, nu este foarte relevanta opinia mea, pentru ca sunt extrem de selectiva si prefer hrana usoara, preparata cat mai simplu. Am avut insa optiuni suficiente si multumitoare.

In ce priveste bauturile (berea, vinul, sucurile), am observat ca toate erau din sticle, nu de la dozator.

Camerele resortului sunt foarte spatioase, cu dulapuri incapatoare si baie imensa. Curatenie se facea zilnic, insa nu intotdeauna la orele potrivite. Chiar am refuzat intr-o dupa-amiaza curatenia, cerand doar apa plata si prosoape curate.

Mi-a placut foarte mult plaja resortului. Este foarte lata, cu nisip destul de fin. Intrarea in mare e lina, iar marele avantaj este ca nu e afectata de reflux decat in proportie de o cincime. In rest, se poate inota in voie, fiind suficient de adanca.

Personalul este amabil.

Recomand resortul in primul rand pentru plaja si mare.

Trimis de Simona L in 14.06.21 17:39:40
Validat / Publicat: 14.06.21 18:17:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Serenity Fun City -Makadi

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona L); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P09 [fără descriere]

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 77.00 USD pe cameră

Simona L

pagină generată în 0.0504629611969 sec