ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.06.2021
cu transport AUTOCAR
TIP CAM: Family
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

Timoleon Hotel3

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O vacanta minunata, relaxanta

Nici in acest an 2021, Grecia nu m-a dezamagit.

O calatorie minunata si relaxanta cu feribotul pana in Thassos la hotel Timoleon, unde am fost intampinati de 2 doamne foarte amabile si ospitaliere.

Am avut parte de o cazare foarte buna, ne-au oferit camere cu vedere la mare (fara sa solicitam noi, fara contracost).

Serviciile hotelului sunt exemplare - curatenie zilnica, schimbat prosoape si aranjat patul, mic dejun bun si suficient (cu o servire exemplara - fata de masa de unica folosinta, tacamuri invelite individual, servire prompta. Dar cel mai mult m-a impresionat amabilitatea, politetea, ospitalitatea personalului. La receptie au fost 3 doamne extraordinar de amabile si dragute si carora le multumesc ca mi-au bucurat acest concediu. Multumim Timoleon

despre SERVICII

Gazde minunate, foarte amabile, ospitaliere, politicoase, de un profesionalism aparte

despre CAMERE & COND. CAZARE

Totul ok, camera frumoasa, asternuturi de pat imaculate, balcon cu scaune comode si masuta, aer conditionat

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Totul ok (am dat 95% doar pentru ca intr-o zi nu am primit branza feta si ou). Servire ireprosabila foarte curat, igienic.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja frumoasa cu cateva pietre doar la intrare (cca 1m), in rest cu un nisip foarte fin. Seslonguri fara nici o problema - cu o consumatie de min 2 euro, pentru intreaga zi (au fost 2 zile, putin innorate cand nu am platit nimic). Aceiasi amabilitate, respect si politete si aici

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Liniste si relaxare

Trimis de ux120145 in 14.06.21 08:03:20
Validat / Publicat: 14.06.21 08:36:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux120145); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [14.06.21 08:22:43] »

@ux120145: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 103333&hid=6952.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux120145 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

webmaster [14.06.21 09:01:02] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

C.Danascris / TELEFON [14.06.21 09:07:55] »

@ux120145: Buna dimineata! Ma bucur nespus sa aflu despre Timoleon chiar inainte de a pleca acolo. M-as bucura mai mult... daca ne-ai detalia putin traseul urmat. Venind din HD ati iesit probabil pe la Calafat-Vidin. Anul acesta vom iesi pe pod si noi deoarece la Bechet este inchis. Ma interesa bucata de drum Vidin - Sofia. Care a fost traseul urmat si calitatea drumului. Multumesc anticipat!

ovidiu2412 [14.06.21 14:10:55] »

Buna,

Am o intrebare daca ma poti ajuta.

In afara de dovada vaccinarii la adulti, pt. copii trebuie test pcr? Au 8 si 12 ani.

Multumesc.

C.Danascris / TELEFON [14.06.21 14:23:46] »

@ovidiu2412: iti pot raspunde eu. Avem 2 copii de 12 si 16 ani in gasca. Va trebuie test care sa fie recoltat NU mai devreme de 72 ore la intrarea in tara respectiva. In vama pe cei cu test ii mai testeaza si aleatoriu. Aveti grija ca testele sa fie lucrate bine sa nu aveti surpriza sa va carantineze daca le iasa pozitiv cel facut de ei. Am cunostinte care au patit asta săptămâna trecuta. Vacanta placuta!

C.Dana, ovidiu2412