ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2021
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

la PMM* = 54 USD

Beach Albatros Resort4

Beach Albatros Resort, pentru oamenii activi si fara mofturi!

Am ales hotelul dupa multe studii pe Internet, la recomandarea cuiva si... dupa inspiratie!

Am gasit ceva potrivit cu bugetul, preferintele si interesele noastre.

despre SERVICII

Personalul este super amabil, nu refuza un bacsis, dar nici nu cer - asta mi s-a parut foarte important! Toata lumea arata ca munceste de zor. A fost bine din punctul acesta de vedere.

Am lasat ceva banuti in camera, nu cine stie ce, a fost facut curat cum trebuie, dar nu i-am deranjat inutil - doar in doua zile am permis accesul, chiar nu avea sens sa imi impatureasca cearsafurile in fiecare zi sau sa schimbe prosoapele, pentru ca in trei zile am fost oricum plecati (aproape) toata ziua. Ne-au pus apa in frigider, ne-au completat ce trebuia la baie, le-am lasat un bilet ca mai vreau doua perne si le-am gasit - ce sa mai cer???

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera - am nimerit o camera cu vedere la piscina, dar si spre plaja, cam zgomotoasa de la programele artistice, dar oricum galagia inceta la 23,00. Soarele cam puternic, apoi am inteles la ce foloseau cele 3 randuri de perdele!

Camerele cu vedere la gradina pareau mult mai linistite, in cateva corpuri separate, am inteles ca nu aveau wi-fi, la noi a functionat (aproape) perfect.

Curat, baia spatioasa, balcon, mobila cu gust, tot ce trebuie, fara fasoane inutile.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Nu am regasit toate restaurantele de pe site, in anumite zile cate unul era inchis, dar la cele disponibile gaseai ce sa mananci, doar nu e musai sa te indopi... totul proaspat, preparat cu grija, gustos. Gratare, carne de vita, de pui, ceva peste, pizza, prajituri (bune) fructe (proaspete)...

Un restaurant a-la-carte unde nu am mai ajuns, ca era prea ocupat, pachetele de mic dejun pentru drum - cam subtirele, dar numai alimente rezistente la caldura si de calitate.

Am ramas uimiti ca nu aveu carne de miel. La barul din hol, unde serveau cafea non-stop aceasta era foarte buna, la celelalte, asa si asa. Vin rosu si alb bun, coctailuri, berea lor si sucuri la sticla de plastic (cola, dar si ceva pepsi) un suc la pahar un pic cam chimic si inghetata intre 13-17 (ok si aceea, fara a fi spectaculoasa). Salatele si dressingurile - foarte bune!

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja mi s-a parut cam mica, avand in vedere ca mai veneau turisti de la inca doua hoteluri, dar a fost ok. Pe un dig intre Beach Albatros si Albatros Palace erau corali si o multime de pesti in apropiere.

Se intra in apa destul de abrupt, nu-i pentru copii prea mici, dar e foarte curat si la plaja si la piscine, si in apa.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spa, masaj, program de animatie de zi si de seara (acesta, cam lesinat si cam in rusa, dar avantajul turistilor rusi, ucraineni etc. - majoritari - era ca ascultau muzica lor, dar nu ascultau manele!).

Gradina interioara - superba!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de edicrisromi in 03.05.21 12:41:23
Validat / Publicat: 03.05.21 14:36:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Seagull
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt - Hurghada (Seagull Hotel, Bulgaria - Albena (Hotel Kaliakra), Sicilia - Palermo (Hotel Mediteraneo), Moscova

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (edicrisromi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P08 Rasarit de soare

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 54.00 USD pe cameră

pagină generată în 0.0419871807098 sec