ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.04.2021
TIP CAM: DblStd
REGIM MASĂ faraMasa
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Sorrento Sole Mare Aparthotels2

O vacanta extrem de reusita

Am stat in Sveti Vlas in august 2019. Am ales aceasta cazare pe baza fotografiilor si ne asteptam ca acestea sa fie trucate iar realitatea sa nu arate atat de bine.

Am plecat spre Bulgaria dupa-amiaza tarziu si am ajuns pe la 22,30, cu teama ca nu vom fi asteptati desi am sunat de pe drum si ni s-a raspuns ca nu e nici o problema ca intarziem fata de ora estimata initial.

Am avut frumoasa surpriza ca realitatea sa "bata" pozele, am gasit un colt de rai, sunt doua corpuri de cazare identice si exista receptie cu program non-stop si am fost cazati pe loc intr-o camera standard care este cu mult peste standardele camerelor basic de pe litoralul romanesc.

despre SERVICII

Dupa cum spuneam, receptia este non-stop si am fost primiti cu caldura si cazati imediat.

Rezervaseram pentru doar 2 nopti nestiind daca vom dori sa ramanem acolo dar am dorit, asa ca am intrebat daca putem prelungi la acelasi pret - nu este chiar cea mai ieftina cazare dar avuseseram un discount. Ni s-a raspuns ca va fi intrebat directorul/directoarea si vom fi anuntati. La scurt timp am fost sunati si anuntati ca da, ramanem acolo in aceleasi conditii fara probleme.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cladiri noi, moderne, camera mare, cu chicineta utilata cu toate cele necesare si frigider. Balcon de hotel normal deci destul de mare, cu masa si doua scaune, aer conditionat, curatenie, confort absolut. Parcare pe perimetrul hotelului, supravegheata din receptie.

Ansamblul cuprinde doua corpuri de cazare cu cate 4 etaje, o gradina superba cu banci si trandafiri si o piscina enorma. Exista de asemenea 2 piscine pentru copii.

Aceasta cazare se afla la vreo 15 minute de plaja - trebuie ocolite un pic alte proprietati - si la 3 minute de sosea.

Pe partea cealalta a soselei exista un hipermarket cu de toate care s-a dovedit a fi extrem de util pentru noi care am luat masa si la restaurant dar si in camera, in liniste. Si am experimentat o gramada de sortimente de bere, hipermarketul este extrem de dotat la acest capitol, evident.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Sunt cateva plaje, vreo doua mai marisoare iar restul micute, mai incomode si neincapatoare, fara sezlonguri, dar mai pitoresti.

Pentru cine vrea insa sa inoate... recomnd sa dea fuga la Sunny Beach mai degraba.

Trimis de Nefertiti in 07.04.21 17:31:43
Validat / Publicat: 07.04.21 19:59:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sozopol, Nisipurile de Aur, Balchik
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Sicilia, Franta, Spania, Olanda, Belgia, Germania, Austria, Elvetia, Portugalia, Grecia, Turcia, Croatia, San Marino, Luxemburg

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nefertiti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [07.04.21 19:58:08] »