ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.03.2021
PREȚ SEJUR 2500
TIP CAM: Suite
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Gran Bahia Principe Tulum Resort [Chacalal]5

Mexic, un pariu in pandemie!

Am ales Mexic, o adevărată aventură... asta până am început vacanța propriu zis...

Am ales Mexic pentru pasiunea mea pentru scufundări și prețului bun găsit la sfârșitul lui decembrie.

Am pornit cu emoții datorită binecunoscutelor evenimente petrecute cu ceva timp in urmă, dar precauți și înarmați cu toate hârțoagele necesare am intrat în Mexic fără probleme.

despre SERVICII

In condițiile pandemiei ne așteptam oarecum ca și în celelalte vacante din ultima vreme, sa vedem o diminuare a serviciilor pe acest segment si pot să spun că nu am simțit acest lucru.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Upgrade la fata locului, camere renovate într-un nou concept, modern cu lavoarul inclus in camera și nu în baia clasică, personal prefer stilul clasic colonial, dar nimic de reproșat, curat, nou, curățenia, completarea minibarlui și dotarea baii cu cele necesare zilnic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Chiar pe fondul pandemiei, cu o capacitate diminuată, diversitatea a rămas la un nivel satisfăcător, nu am simțit lipsa, ba chiar mulțumiți de diversitatea fructelor, mâncării vegetariene, a ceea ce ține de peste și tradiționale mâncăruri mexicane...

de menționat că din restaurantele a la carte, închis parca unu sau doua dar celelalte 4 satisfac din plin pe iubitorii de gen, noi am incercat două, mexican și indian.

Baruri, la cele 3 piscine, de remarcat cel de la lobby in special seară la diferite show-uri cu muzica live...

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja foarte mare că lungime, puțin aglomerată, curățată zilnic de alge, puțin cam îngustă și corali pe alocuri, dar suficient de amenajată și faină in rest, răsăritul se vede minunat, accesul prin mici porțiuni de vegetație face sa pară un peisaj sălbatic... mie mi-a plăcut!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Animatori super funy, activități din plin, turnee și competiții premiate, nu te plictisești doar sa vrei... seara show-uri live, de remarcat origen, și cele cu muzică și dansuri mexicane... no coment!

Trimis de viorelpop in 13.03.21 18:09:01
Validat / Publicat: 13.03.21 18:46:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AMERICA DE NORD. A mai fost în/la: Mexic
  • Alte destinații turistice prin care a fost: mexic, rep. dominicana, prin europa, Africa

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorelpop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmaster [13.03.21 20:26:03] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

mprofeanu [14.03.21 11:30:41] »

@viorelpop:  Frumoasă excursie ați avut! Costul afișat de tine include și prețul de avion? Dacă este așa... mi se pare un preț bun pentru 10 zile de stat acolo...

viorelpopscris / TELEFON [14.03.21 11:33:43] »

@mprofeanu:  tocmai de aceea am plecat, prețul foarte bun!

Cam la același preț am mai fost in Mexic in urma cu vreo 7 ani.

Ne-am asumat un risc atunci când am luat biletele încă din decembrie 2020. ​​

mprofeanu, viorelpop