ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.01.2021
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

'Opționale' cu plecare din Heraklion

Excursie la Chania

TIPĂREȘTE URM de aici

Cazati la hotelul Fodele Beach, am vrut sa vizitam Chania.

Aveam posibilitatea sa inchiriem o masina de la hotel sau sa mergem cu autocarul.

De la receptie am primit lista cu orarul autocarelor (din ora in ora) si pretul aproximativ pentru destinatia aleasa (13 euro biletul).

Statia de autobuze (sau autocare) era la 5 minute de hotel, deci am optat pentru aceasta varianta.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Cam departe de Fodele insa cum eram in autocar am profitat pentru a admira peisajul.

Oras turistic, multe restaurante, magazine. Noi am vizitat Muzeul Maritim, ne-am plimbat.

Trimis de Ionela Blaga in 14.01.21 15:22:08
Validat / Publicat: 14.01.21 16:13:01
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Tailanda, Rep. Dominicana, Insulele Canare (Grand Canaria, Tenerife), Mauritius, Sri Lanka, Egipt, Maroc, Tunisia etc

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ionela Blaga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [14.01.21 16:12:23] »

Mutat în rubrica "'Opționale' cu plecare din Heraklion, HERAKLION" (nou-creată pe sait)

• SOCIALs