ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2010
DIN: Calarasi
ÎNSCRIS: 30.06.10
JUN-2010
2 AD. + 2-11 si 17 COPII

Pret aparent mic, servicii proaste

te bucuri ca dai o suma acceptabila, dar si serviciile sunt naspa, hotel de cel mult 3 stele si nu 4, cum se lauda, murdar, mochete murdare, toaleta neigienizata,

am rezervat doua camere duble, una pentru noi si una pentru copii si am primit una la etajul 3 iar pe cealalta la etajul 6, desi am insistat la receptie, nu am gasit intelegere, personalul destul de plictisit; hotelul era plin de romani care se comportau ca turma...

mancare ca de cantina, bauturile slabe, sucuri de tec...

una peste alta, nu voi mai alege Elena niciodata!!! Nu va sfatuiesc nici pe voi sa o faceti!!!

La agentie mi s-a spus ca are plaja proprie-nu este adevarat!

Am fost anul trecut la un hotel din Romania si m-am simtit mult mai bine - pacat ca la noi plaja e atat de murdara.

Trimis de nikigrig in 30.06.10 23:29:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2375 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nikigrig); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

nikigrigAUTOR REVIEW
    [30.06.10 23:41:21]

rectific pretul vacantei

imi cer scuze, am gresit pretul, a fost 560 eur cu tot cu transport, vigneta, bac, etc. Aveti grija ca hotelul nu are parcare, noi am platit 6 leva pe zi la hotel Preslav, aflat vizavi.

De asemenea, aveti grija sa primiti telecomanda tv-ului, chiar daca nu merge, deoarece ulterior o imputa chiar daca nu ati primit-o!

Daca primiti camera avand acces cu cartela, in momentul parasirii camerei se deconecteaza toate electricele, inclusiv acel minibar in care poate vrei sa-ti racesti o apa, asa ca devine inutil!...

iar de la restaurant nu poti lua nimic consumabil in camera!!!

[30.06.10 23:45:38]

corectat in review rubrica pret conform celor scrise mai sus

nikigrig, foloseste aceasta rubrica, ecouri, cand ai de completat/corectat ceva - NU intia un review nou.

Deasemenea, as mai observa ca in niciun hotel civilizat nu poti lua mancare in camera...

alinutzza140*
    [01.07.10 08:40:36]

Pacat de un concediu ratat din cauza agentiilor care mint cu nerusinare (unele dintre ele).

[01.07.10 10:33:49]

Acest hotel are o politica agresiva de atragere a clientilor, in ciuda conditiilor precare. In timp ce in jur, hotelurile sunt goale, Elena e plina de romani care au luat teapa, pe seama pretului scazut si a UAI mincinos cu care se lauda. Noi putem scrie aici mii de review-uri, insa hotelul are permanent turisti cu complicitatea agentiilor de turism romanesti, care desi cunosc situatia, prefera sa castige comisioane grase de pe urma fraierilor. Intre acestia ma numar si eu.

Am observat insa ca turistii care ajung la Elena sunt in majoritatea cazurilor persoane de o conditie mai proasta. Si nu vb aici de studii ci de comportament. De multe ori mi-a fost jena sa recunosc ca sunt roman in preajma acestora.

sbacau
    [01.07.10 16:48:49]

sa stii ca nu numai agentiile umplu acest hotel de romani...eu nu pot intelege de ce dupa patania super-mediatizata cu elevii care au fost dati afara din hotel (de fapt nici nu au fost primiti), chipurile din cauza unor neintelegeri cu agentia din Romania (care nu a avut vina, din ce am inteles...) acest hotel este in continuare plin de romani. Eu ca turist m-as feri, mai ales cand am vazut ca pentru scoaterea elevilor au venit o multime de mafioti din aia cu ceafa groasa chemati de patronul hotelului, probabil de aceeasi teapa cu ei...iar ca agentie, am refuzat sa vand acest hotel.

...cred ca fiecare cum isi asterne asa doarme...

[01.07.10 18:44:19]

sbacau, ma bucur sa aud ca ai actionat astfel. Daca si alti colegi ar fi facut la fel, adica nu ar mai fi incheiat contrcate pentru acest hotel, poate ca nu ar fi fost pacaliti atat de multi romani.

Daca as sti ca nu s-ar supara webmasterul, as face putina "reclama" catorva agentii din astea nesimtite care vand intr-o veselie hotel elena.

ce spui webmaster?

e voie reclama negativa?

[02.07.10 00:39:51]

Abordarea voastra nu mi se pare normala si nici corecta.

Eu nu vad de ce nu s-ar vinde si hotelurile SLABE, dar cu pret mic. Sau voi credeti ca toate hotelurile cu pret mic sunt TARI/bune??? ) Sau ca toate hotelurile bune sunt ieftine??? NICIUNUL nu este!

NU. Normal/corect este sa vinzi si hotelurile cu rating / servicii / dotari proaste, dar explicand detaliat si onest omului ce cumpara! Si daca el analizeaza si vede ca nu-si permite altceva (sau nu mai este altceva disponibil), sa poata cumpara si un hotel slab, fiind insa pe deplin constient de ceea ce a cumparat! Si pun pariu cu oricine ca un om care asteptari CORECTE de la un astfel de hotel poate avea o vacanta cu adevarat reusita!

Greseala agentiilor este de a prezenta incomplet sau chiar incorect acest hotel, si nu aceea de a-l vinde!

[02.07.10 08:39:36]

Draga webmaster, noi despre ce vb aici? Nu exact despre asta? Despre agentii care stiu ca vand marfa de proasta calitate, intr-un ambalaj frumos, urland ca e vb de un mare deal. Despre agentii care mint!

Sub ambalajul stralucitor gasim insa marfa stricata. Aici e vb de o alianta a raului intre agentii si hotel. Impreuna au promovat ceva ce nu exista:

1. un hotel de 3 stele, cel mult, care a fost ridicat artificial la 4

2. un AI cu lipsuri, care a fost in mod miraculos transformat in UAI

Culmea nesimtirii; la h Elena AI coexista in mod miraculos cu UAI, dar intre cele doua nu este nicio diferenta!

Agentiile vand pe site-uriu ba AI ba UAI. Culmea e ca AI e pe unele site-uri mai scump decat UAI.

O spun apasat si cu responsabilitate; agentiile iau parte constient si fara jena, cu mici exceptii, la aceasta campanie murdara.

kitten
    [19.08.10 14:48:34]

da, este un hotel f prost.

eu am fost la acest hotel in 2006 si am ramas cu un gust amar si de aceea nu mai ales Bulgaria.

mi s-a gresit rezervarea, multi romani taranoi care jucau table in restaurant/terasa dupa ce mancau, parcarea full - de abia am gasit loc de parcare- , relativ departe de plaja...iar intr-una din zile apa piscinei a devenit VERDE!

Intr-adevar mancarea ca de cantina si bauturile majoritatea la dozator...slabe, urat.

the teacher
    [07.05.13 23:16:02]

Elevii mei tocmai s-au intors de la un banchet. Cand au ajuns si au fost cazati, au constatat ca au gandaci in camera. Menajera i-a omorat cu prosopul si a zis doar: no problem!!! Iar cu elevii sotului meu, implicati in incidentul de mai sus, s-au purtat absolut execrabil!! Sa pleci din tara ca sa fii bataia de joc a altora mi se pare prea mult. Nicaieri in Romania nu am avut parte de astfel de tratamente, si am stat de la patru stele pana la o stea...

alinutzza140*, kitten, sbacau, teoanton, the teacher
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: