ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2010
ÎNSCRIS: 30.06.10
JUN-2010
2 AD. + 1(12 ani) COPII

Super ok!

Ne am intors acum 2 zile de la acest hotel Trakia Plaza 4 * din sunny beach; si pot sa spun ca mai bine de atit nu cred ca se poate in raport calitate pret.

Camerele sunt f. curate se schimba prosoapele zilnic iar lenjeria a 2 a zi. Am ajuns la hotel si cu ajutorul unui tip de la receptie am parcat masina in parcarea din fata hotelului pina la plecare.

Pot sa spun doar ca cei care comenteaza aiurea despre scest hotel sunt doar circotasi, nu vad ce nemultumiri ai putea sa ai unde tot personalul este ok iti zimbesc tot timpul si sunt amabili (sa nu incercam sa facem comparatie cu litoralul nostru pt ca nu exista termeni de comparatie NICIODATA) iar cu comentariile despre furturi masini sau alte chestii ca se fura din camera este o minciuna desavirsita, Nu ne-a disparut absolut nimic si nu ne-a oprit nici o politie nicaieri. dar trebuie sa spun ca la ei se circula cu 45-50 masim 60 la ora si e plin de radare dar daca nu depasesti limita nu te intreaba nimeni nici cit e ceasul.

Referitor la mincare pot sa spun ca daca si copilul meu care este f. pretentios la mincare a avut in fiecare zi ce sa-si aleaga din cita mincare a putut sa fie acolo, de fructe sa nu mai vorbim de toate pt toti "pretentiosii"

DECI CU ALTE CUVINTE RECOMAND CU TOATA INCREDEREA ACEST HOTEL TRAKIA PLAZA DE 4 * DIN SUNNY BEACH

Trimis de simo 22 in 30.06.10 22:41:33

VIZUALIZĂRI: 6053 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simo 22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia hotelului
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

[30.06.10 23:11:05]

Mutat la rubrica hotelului Trakia PLAZA (4 stele) -- review-ul fusese postat initial in rubrica hotelui Trakia (3 stele)

diabv*
    [01.07.10 08:24:13]

Simo, ce ruta ati folosit ?

Cum era apa ?

timpliber
    [01.07.10 15:32:27]

Buna Simo 22!

Pentru ca voi merge si eu la acest hotel in august, am rugamintea sa mai dai ceva detalii legate de:

mancare, camera, distractie organizata de cei de la hotel, plaja, piscine interioare si exterioare, baruri din hotel, snack-uri daca exista etc.

Iti multumesc anticipat.

PS - ne poti spune cum este si statiunea?

florea lucia
    [02.07.10 19:38:32]

te rog frumos sa imi spui pe ce ruta te-ai dus si cum ai gasit hotelul in sun ny beach , daca ai si o harta sau o recomandare astept cu nerabdare , plec si eu in 5 iulie, multumesc!

[04.07.10 23:20:59]

noi am avut GPS, parerea mea este ca fara gps nu prea ai ce sa cauti pt ca nu prea sunt indicatoare si f greu ne-am fi descurcat doar cu harta; nu plecati fara gps imprumutati si tot ar fi bine sa aveti.

noi am plecat din brasov la 1 noaptea si la 11 fara ceva eram in fata hotelului

am mers pe la giurgiu

[05.07.10 00:11:33]

Mancarea e foarte buna... in fiecare zi era cate altceva nou... ai carne de porc... de pui... de vita... tot ce doresti... ai de unde alege... daca nu vrei carne ai sosuri si tot felul de paste... musaca... chiar si pizza... diversificate.

Camerele foarte curate... un miros foarte placut in baie si in camera... cum spuneam se schimbau prosoapele zilnic iar lenjeria a doua zi... era dotata cu frigider, aer conditionat.

In legatura cu distractia organizata de acest hotel... in zilele calduroase se organizau tot felul de concursuri... muzica... o atmosfera foarte placuta... incluzand tipul care te invita la jocurile organizate de el... [darts, biliard, tenis de masa...]

Plaja si apa foarte curate. Se vedeau butoaiele mari la departare care, cu ajutorul plaselor, opreau algele si gunoaiele aduse de apa. Deci... apa era super curata... ma vedeam in apa pana la gat imi vedeam picioarele... atat de limpede era... apropo... plaja este plina de sezlonguri care se platesc [7 leva sezlongul si tot atat umbrela...]... erau putine locuri pentru cearsaf...

Piscina era doar exterioara... era foarte curata si frumoasa... bine inteles mirosea a clor... ca orice piscina de altfel... piscina are aprox 1. 40m. erau locuri in care te avertizeaza ca este de 2. 40... de pe balcon vedeam in fiecare dimineata personalul care curata piscina...

Baruri existau 3... un bar la piscina... te puteai duce sa stai pe scaun si sa comanzi... dar te puteai duce sa stai pe scaun in apa si sa comanzi... erau scaune in apa... al doilea bar este la parter... in interior... si un altul la etajul 2... unde de obicei se sta seara... la un cocktail sau un pahar de vin sau ce doreai...

Statiunea... te poti plimba cu trasuri... poti inchiria tot felul de biciclete pentru a te plimba prin statiune... ce sa zic... plina de magazine... treci pe langa restaurante si toti te invita inauntru... o gramada de baruri... AVETI MARE GRIJA UNDE SCHIMBATI VALUTA!!! nu schimbati la casele de schimb de pe trotuare pentru ca ei afiseaza un curs dar de fapt nu iti da atat... ex: afara era afisat 1 RON = 0.48 LEVA, iar dupa ce am schimabat am observat pe chitanta: 1 RON = 0,38 LEVA... dar nu am mai avut ce sa fac... ideea e: schimbati la hotel sau la banca... la hotel era cel mai bun curs

VACANTA PLACUTA!!!

[05.07.10 00:29:19]

APROPO PE NICI UN INDICATOR NU VEI VEDEA SUNNY BEACH PT CA LA EI SE NUMESTE SLANCEV BRIAG DECI DUPA ASTA SA VA UITATI PE INDICATOARE MULT SUCCES SI DRUM BUN!!!!!!!

[05.07.10 09:19:51]

@florea lucia > uite harti:

click aici

@simo22 > Daca nu ai si o harta... GPSul este egal cu 0 (zero). Sunt situatii cand nu "vede" satelitii, cand hartile nu sunt conforme cu realitatea (prea vechi), cand il setezi aiurea (il pui pe drumul cel mai scurt, de pilda, si te va baga pe toate coclaurile doar ca sa iasa traseul cel mai scurt) ; harta si indicatoarele sunt pe primul loc la drum lung! si chiar au indicatoare! eu tot pe acolo merg, si doar de 2 ori era sa ratez traseul pentru ca indicatorul era chiar in intersectie. dar ERA! si uitandu-ma dupa el, l-am vazut!

eu asa as sfatui pe oricine: luati HARTI; GPS-ul e bun, dar nu e esential! doar daca vrei sa mergi prin orase si sa te duca direct la adresa.

PS: de asta s-a decis si aici sa se treaca denumirea in limba bulgara a acestor statiuni, ca sa stie turistu' roman ce localitate sa caute pe indicatoare!!!

anty
    [06.07.10 17:17:51]

dar sezlongul nu intra in pretul hotelului

[07.07.10 21:24:29]

despre ce sezlong vorbim?

[07.07.10 21:28:45]

probabil ai dreptate dar hai sa fim sinceri.... sunt indicatoare ca la noi????? te intreb pe tine pe cite indicatoare ai vazut nessebar de exemplu,pt ca de slancev briag nu ai avut unde sa vezi decit cind ai ajuns la aprox 50 km,si pina acolo??? te intreb cum ajungi????lasa vrajeala

[07.07.10 21:31:05]

sezlongurile de la piscina hotelului sunt gratuite si daca ai fost atent am scris ca cele de pe plaja se platesc cu 7 leva sezlongul si cu 7 leva umbrela da????

[07.07.10 22:10:42]

@simo22, incearca sa specifici in mesajele tale cui te adresezi (asa cum am facut eu, si aici, si ceva mai sus) ; e greu de urmarit cu cine stai de fapt de vorba.

sunt indicatoare ca la noi?

da. daca la noi vrei de exemplu sa mergi din Bucuresti la Poiana Marului, cam pe unde crezi ca vei intalni pe primul indicator numele acestei localitati? nu este logic sa te orientezi inspre directia celui mai important oras din apropiere (Caransebes, daca ne alegem localitatea din jud. CS; nu de alta, dar mai sunt vreo 3-4 in toata tara in afara asteia), urmand ca ajuns acolo sa cauti drumul pana la destinatia finala? daca in propria tara nu stii sa te descurci, cum te astepti s-o faci in alta, de a carei geografie nici nu ai avut poate ocazia sa inveti prea multe?! Sau daca destinatia de mai sus ti se pare prea obscura, incearca sa mergi spre Borsa, MM. Imi spui spre ce destinatie te vei uita pe panouri? (daca nu stii, e vorba de Sighetul Marmatiei).

PS si... nu e vrajeala! e realitatea cruda!!!

[15.07.10 23:03:04]

bine ca esti tu destept! si apropo din moment ce intru fain frumos la "raspunde la acest ecou "e clar ca stau de vorba cu un ''geniu''......si sti ceva daca asa iti sfatuiesti apropiatii ca sa plece la drum fara gps afla ca vei sughita mult si bine . te dai mare cu geografia ta dar nu are nici o legatura.......

[16.07.10 09:32:54]

@simo 22 > Faptul ca sunt sau nu destept nu facea obiectul discutiei anterioare. Dar daca tot ai adus vorba, ma vad obligat sa recunosc: sunt o idee mai destept, daca am reusit sa observ ca indiferent pe care dintre linkurile "raspunde acestui ecou" ai apasa, mesajul de raspuns apare tot ultimul din coada, fara nicio semnalizare/marca/identare din care sa reiasa cui anume te-ai adresat.

iar in ecoul meu anerior nu sfatuiam pe nimeni sa plece fara GPS (care uneori - asa cum am scris deja si mai sus - nu este decat o gluma proasta, lasandu-te exact cand ai mai mare nevoie de o indicatie prompta si corecta cu don'soara 'Ioana' de gat care iti spune ca "semnal GPS, inexstent" sau "recalculare traseu... "), ci doar sa aibe SI o harta la indemana.

si, pe baza acelei harti, sa-si stabileasca (inaintea plecarii la drum! ) o ruta, din oras mare in oras mare, si sa urmareasca pe traseu in primul rand indicatoarele rutiere, abia apoi indicatiile aparatului GPS.

PS nu ma dau mare. chiar sunt!

PS2 stii se scrie cu 2 de "I".

[26.07.10 14:46:53]

sunt din brasov si asi dori sa imi spui ce distanta reala este intre TRAKIA PLAZA si plaja

Am auzit tot felul de pareri total diferite

[26.07.10 14:58:23]

SIMO,seara se organizau ceva spectacole,mini disco?vrem sa mergem in august cu un copil de 2 ani si nu suntem siguri daca este o alegere buna acest hotel

[26.07.10 21:07:40]

mai dragos...m-ai ..''spart''.....esti destept rau..)))...tine-o tot asa...

[26.07.10 21:11:54]

pt sorina28:..1.distanta de la hotelul Trakia Plaza pana la plaja este de max. 150 m...

2.sincer..pt copii nu se organizau nici un fel de spectacole..doar seara la terasa unde mancam era un solist care canta in fiecare seara..

[26.07.10 21:15:40]

aa si apropo dragos...cate kg ai de esti asa mare kum zici tu???))))))))))))))))))

[26.07.10 21:59:31]

crys_the_best
    [14.08.10 20:30:56]

spunemi si mie adevarul despre acesthotel daca e super sau e un jag ca vreau sa plec si eu akolo si nu stoi ce sa fac sa iau bilet ori nu?

anna1221
    [28.04.11 15:18:34]

As vrea sa stiu adevarul despre acest hotel ca sunt si comentarii proaste si bune

pe care sa le cred?

am un sejur in august dar de acum vreau sa ma informez despre acest hotel

Multumesc anticipat!

anna1221, anty, crys_the_best, diabv*, florea lucia, simo 22, sorina28, timpliber
    Alte impresii din această RUBRICĂTrakia Plaza Hotel: