ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.10.2020
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Karaca Apart Hotel [Dalyan]3

O alegere ok

Dupa o vara de asteptare am hotarat totusi sa plecam in Turcia, aveam doua optiuni/dorinte ca si locatie: Side sau Dalyan. Cu vreo 4 zile inainte stabilita de noi ca si data de plecare am rezervat in Dalyan la un hotel/pensiune cu note mari pe booking. Interesant este faptul ca stiam de la inceput ca nu o sa avem plaja in apropiere dar ne-am asumat lucrul asta sperand ca o sa ne orientam spre Iztuzu Beach.

Adresa:Gülpınar Mah. 320 Sokak N0:16 Ortaca, 48840 Dalyan

Karaca Apart Hotel se afla la circa 5 minute de mers pe jos fata de zona centrala a Dalyanului. Straduta pe care se afla serveste ca si zona de parcare, de fapt stradutele Dalyanului sunt inguste si unul din sensuri serveste drept spatiu de parcare.

Noi am platiit aici 160 euro pentru 6 nopti de cazare si mic dejun pentru doua persoane.

Camera

cam micuta dar bine echipata se afla la etajul 2. Patul dublu ocupa mare parte din camera, lenjeria viu colorata ne-a fost schimbata la fiecare doua zile. Ce ne-a avantajat pe noi cel mai mult a fost frigiderul din camera, acesta era nou si destul de mare. Pe peretele din fata patului se afla agatat un tv care prinde destule canale, bine mai multe turcesti, dar cum pe Bogdan nu l-a deranjat pe mine nici atat pentru ca nu ma uit nici acasa la tv. Camera mai era dotata cu un pat mic, de fapt o saltea pusa pe pervazul de la iesirea pe balcon. In camera mai aveam un aer conditionat care isi facea bine treaba dupa amiaza. Dulapul din camera, mare, am avut suficient spatiu in el. Din camera ieseam pe o mica terasa cu vedere spre periferia orasului.

Baia

si ea destul de mica, nu avea cadita de dus de fapt acest lucru ne-a displacut dar ne-am descurcat noi cumva. Prosoape am avut destule si chiar ne-au fost schimbate zilnic. Ca si consumabile am gasit la baie doar sapun lichid si mai multe suluri de hartie igenica. Apa calda - fara probleme.

WI -fi am functionat prost in camera, dar la piscina si la zona de luat masa a functionat foarte bine.

Piscina reprezenta elementul central al curtii. Micuta dar cocheta avea in jurul ei vreo 10 sezlonguri.

Micul dejun

aproximativ acelas in fiecare zi, destul de bogat ne era servit individual alaturi de ceai turcesc. Nu lipsea nicodata oul gatit sub diverse feluri, dulceturi de casa, miere de albina, baranza, legume, unt, un preparat numit cement- o pasta din mai multe ingrediente care zic turcii ca te ajuta sa incepi bine ziua.

In principiu noi ne-am simtit bine aici gazdele foarte dragute, tot timpul ne servea cu ceai si mereu gata sa ne sara in ajutor. La terasa din curte poti servi masa, noi am incercat intr-o seara peste si in alta seara gratar de pui preturile bune si unde mai pui ca erau gatite in fata ta.

despre SERVICII

Oameni primitori, nu am ce sa carcotesc.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am fost mutumiti de cazare, totul a fost functional, curatenia domnea peste tot.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Tot ce am mancat la terasa micutului hotel a fost bun la niste preturi ok.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Locatie aproape de centru dar si de raul Dalyan.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Un loc bun de relaxare.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de adrianbogdan in 17.10.20 13:06:24
Validat / Publicat: 17.10.20 16:33:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Capadoccia, Antalya, Alanya, Marmaris, Bodrum, Ayvalik, Gokceada, Istanbul

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrianbogdan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 52000 PMA (din 39 voturi)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.05 EUR pe cameră

webmasterX [17.10.20 16:32:03] »

Mutat în rubrica "Karaca Apart Hotel [Dalyan], SARIGERME" (nou-creată pe sait)

​​

webmasterscris / TELEFON [17.10.20 17:00:06] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

adrianbogdan [17.10.20 19:42:27] »

@webmasterX:  Buna seara! Pozitionarea pe harta este corecta.

adrianbogdan