ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2020
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Apartamente în Dubrovnik3

Cazare in Dubrovnik - apartament [Seagulls Blue Bay Apartments]

TIPĂREȘTE URM de aici

Acest apartament cu 2 camere a fost cazarea noastră timp de 3 nopți in inima Dubrovnik. ului. Locația am ales-o după lungi căutări pe booking, dar prețul, localizarea și priveliștea oferită ne-au determinat sa facem aceasta alegere.

Locația se afla in zona portului, la 2,5 km de porțile cetății Dubrovnik. De la graniță noi am făcut aproximativ 10 min cu mașina in circa 5 km, acolo unde ne-a așteptat proprietarul clădirii și ne-a asigurat un loc de parcare in zona imediata a scărilor ce duc către apartament. De asemenea acesta ne-a ajutat și cu bagajul.

Dacă mergeți cu avionul, locația se afla la 18 km de aeroport.

Prima impresie a fost Vaai cât avem de urcat, clădirea de apartamente fiind poziționată pe deal, însă priveliștea către port este una ce îți taie respirația și merita efortul depus in urcarea scărilor.

Pe scarile ce le parcurgi pana la cazare te lași încântat de pomii de kiwi, portocal sau lămâi ce se afla in curțile vecinilor.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Prețul apartamentului cu 2 dormitoare (pat dublu), living +bucatarie, baie si terasa a fost de 393€ pentru 3 nopți. Apartamentul oferă wi-fi gratuit, aer condiționat cât și prosoape și lenjerie de pat.

Noi am fost 2 cupluri, dar canapea din living putea cu ușurintă sa mai găzduiască pe cineva.

Terasa cu vedere la mare cât și la munte este micuța dar te invita la un pahar se vin seara de seara.

Priveliștea de pe terasa, curățenia din apartament, cât și distanță mică fata de cetate ne-a determinat sa recomandam cu caldura aceasta cazare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Zona portului este plină de terase și restaurante la prețuri mai mici decât in cetate, dar și de supermarketuri.

Ce ne-a bucurat este ca atât stația de autobuz cât și cea de taxiuri se aflau peste strada și ne scuteau de mersul prin caldura.

Trimis de crisa04 in 04.09.20 16:41:46
Validat / Publicat: 04.09.20 18:04:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisa04); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P07 [fără descriere]

mishu [06.09.20 20:07:24] »

@crisa04:  Intradevar privelistea face toti banii, felicitari, votat cu mare drag.

mishu