ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
ÎNSCRIS: 28.06.10
JUN-2010
2 AD. + 1-3ani COPII

Un concediu superb

Ne-am intors de cateva zile (25. 06. 2010) din concediu de la Nisipurile De Aur, mai precis de la hotel Slavey. A fost prima vacanta petrecuta in afara tarii si pot sa spun ca am ramas placut impresionati.

Hotelul este extraordinar si serviciile la fel. Cum am ajuns am fost cazati imediat. Noi am avut o camera chiar deasupra piscinei. Cam galagie dar a fost OK. Mancarea la restaurant este extraordinara, mai multe feluri si pot sa mananci cat doresti. Cafea la discretie, suc, bere, aveau si desert, nu cine stie ce prajituri dar erau bune.

Statiunea este frumoasa dar preturile cam piperate. Dar daca te duci cu all inclusive, nu mai tb sa cheltui nimic, decat daca vrei. Pentru taxe tb bani si pt parcare. Cred ca 50Euro schimbati in leva sunt suficienti. Noi am schimbat leva in Varna cu 1.97 dar se gasesc si in statiune cu acelasi curs la unele case de sch. valutar.

In camera este foarte curatenie, baie mare, balcon. Romani sunt tratati in statiune cam urat, mai ales pe plaja, pt ca in mare parte plaja este cu sezlonguri care sunt f. scumpe 7leva/sezlong, 7leva/umbrela.

Prima impresie cand am intrat in Bulgaria a fost cam neplacuta. Fata de Romania este mai jos, dar in statiune este super.

In vama nu este cine stie ce. Nici nu s-au uitat foarte bine la noi.

In concluzie as mai repeta acest concediu.

Trimis de mica in 28.06.10 19:23:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2141 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valimi
[28.06.10 21:17:53]

Mica, si contribuit si tu la formarea unei imagini "de bine" a hotelului Slavey.

Puncte de la mine!

adigogu
[29.06.10 11:13:15]

M-ar interesa daca poti sta pe plajă, fara a plati seslongurile, pe cearsaful tau.

reellu
[29.06.10 18:01:01]

buna, am inteles ca la looby bar se plateste intre anumite ore? intre care? care e treaba cu ,,cartela care trebe sa o areti la intrare la masa? multumesc

reellu
[29.06.10 18:13:11]

buna... am uitatat sa intreb despre prajituri, fructe inghetata, pizza, hot dog? programul de servire al lor si daca sunt... multumesc

[30.06.10 13:21:03]

O intrebare pentru "mica": prin ce agentie de turism ai obtinut sejurul? noi am comunicat u o agentie (in bucuresti) se numeste "*******" dar pentru ca au sediul intr-un apartament ne facem unele griji.

ninaa
[30.06.10 13:35:40]

Noi am luat biletele prin ********* si tot intr-un apart isi au sediul. Am sunat la hotel pt confirmare si mi-au spus ca e ok. Deci n-ai de ce sa-ti faci griji.

[30.06.10 13:53:57]

multumesc pentru incurajare, ninaa.

[30.06.10 13:54:11]

ATENTIE! referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

h si ninaa, v-as ruga sa tineti cont de aceasta prevedere a regulamentului.

[30.06.10 13:56:31]

imi cer scuze, o sa ma documentez mai mult pentru a trimite mesajele in modul privat

micaAUTOR REVIEW
[01.07.10 13:03:45]

Poti sta pe plaja si pe cearsaf. Dar e o portiune f mica pentru acestea. Noi am stat pe cearsaf.

Gustarile sunt intre 12 si 17.

sbacau
[08.07.10 17:38:12]

Romani sunt tratati in statiune cam urat, mai ales pe plaja, pt ca in mare parte plaja este cu sezlonguri care sunt f. scumpe 7leva/sezlong, 7leva/umbrela. de aici ai dedus ca romanii sunt tratati cam urat? Presupun ca pretul acesta nu-l plateau doar romanii nu? Atunci de unde concluzia?

micaAUTOR REVIEW
[09.07.10 10:08:21]

Din cauza faptului ca majoritatea romanilor stateau pe cearsaf si nu isi permiteau sa plateasca sezlongurile erau priviti cam urat. Probabil stricau imaginea statiunii

adigogu, h, mica, ninaa, reellu, sbacau, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: