ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2020
REGIM MASĂ faraMasa
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 2 COPII -- v: 18,16

Apartamente regim hotelier3

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ a descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

[Apartments Kuzmanic] Croatia 2020 Covid

Apartments Kuzmanic, Croatia august 2020

La inceputul lunii august, am pornit dimineata devreme, pe la ora 4, din Cluj-Napoca.

Am traversat Ungaria pe culoarul deschis tranzitului, adica iesire pe la vama Bors, drumul catre Debrecen si urcare pe autostrada M3.

La frontiera, vamesii unguri solicita rezervarea, dovada cazarii in Croatia. Eu am vorbit direct cu gazda, de la “Apartments Kuzmanic” de langa Split, +385 98 993 2710, din localitatea Kastel Stari. Veti gasi apartamentul cu rewieuri si poze si pe booking.com. Rezervarea directa am facut-o la un pret mai bun. Am facut rezervarea pe whatsapp si am primit de la gazda pe email confirmarea. La frontiera am prezentat mailul tiparit, in care era deschisa si pagina cu rezervarea. Totul a fost ok, fara nici o intrebare.

Pentru intrare in Croatia am completat online si am tiparit, de pe siteul mae.ro un formular de pe : entercroatia.mup.hr

Autostrada e dechisa tranzitului, benzinariile unde putem opri, “de tranzit” , sunt anuntate din timp pe panourile cu afisaje luminoase.

Si cam atat ar fi despre drum, pentru ca este autostrada si calatoresti repede si comod.

Noi am ajuns in jurul orei 17 si am apucat sa petrecem seara frumoasa la baie si plaja.

Despre gazda Anita pot sa spun ca este peste asteptari. Ne-a asteptat cu apa si suc rece, biscuiti cu ciocolata, ceaiuri de mai multe feluri, cafea nes si naturala. Am avut pastile pentru masina de spalat vase, doua tipuri de detergent pentru masina de spalat haine si dispozitive antitantari, pe care insa nu le-am folosit. Apartamentul e modern, situat in aceeasi casa cu gazda, intrare separata de afara, la etaj. Are bucatarie moderna dotata si utilata complet si baie frumos finisata.

Gazda nu ne-a deranjat niciodata insa ne-a ajutat ori de cate ori am intrebat-o ceva.

Pentru ca am dorit sa ne prelungim sederea cu inca 2 zile, si la ea era ocupat, ne-a dus cu masina ei sa vedem un alt apartament, al unei prietene. Ne-a recomandat o plaja cu parcare fara plata, cu apa calda, aproape, cu umbra, exact cum am dorit. Aceasta este intre plaja Resnic si plaja la care au acces si cainii din Kastela. Locul este frecventat in special de localnici si este discret si placut.

Cu mancarea ne-am autogospodarit si am fost doar de cateva ori la restaurant. Cumparaturi am facut de la Lidl si Super Konzum, in comparatie cu Romania, preturile sunt putin mai ridicate la majoritatea produselor, cam ca si in Grecia.

Numarul cazurilor de covid este foarte scazut in Croatia, am purtat masca doar in magazine. Terasele si restaurantele erau pline, oamenii relaxati si fara masca.

Pe drumul de retur planuiam sa mai mergem in Croatia in aceasta vara si acum la o saptamana de la intoarcere chiar ne organizam sa mai mergem o data in acest an!

Trimis de Cristian R in 20.08.20 07:22:01
Validat / Publicat: 20.08.20 08:35:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CROAȚIA. A mai fost în/la: In zona orasului Zadar
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Turcia, Tunisia, Italia, Ucraina, Ungaria, Austria, Spania, Franta, Andora, Germania, Belgia, Olanda.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristian R); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P16 plaja langa Split

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [20.08.20 08:35:04] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "[Alte] Apartamente în Split, SPLIT" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

webmasterscris / TELEFON [20.08.20 10:54:16] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.