ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2020
cu transport AUTOCAR
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

RIU Palace Sunny Beach Hotel5

Lux, calitate, și liniște la Riu!

Excursia am ales-o prin [... ], ca transport autocar [... ]. La ora 6 dimineața am plecat din zona Academia Militara, unde am fost decât 6 TURIȘTI, și am plecat cu un minibus, am făcut trei opriri la Russe, Giurgiu, Varna și am ajuns în Sunny Beach la hotel în jur de 12,30, unde am și fost cazați imediat, și luat prânzul.

despre SERVICII

Nota zece ospatarilor, barmanilor, și tuturor celor din staff_ul Riu, au fost minunați, asemenea promptitudine, atenție, grija, amabilitate și respect pentru clienți.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cea mai mare camera dubla cu sea wiew, am stat la etajul 9, o priveliște magnifica, asemenea balcon nu am văzut în toate călătoriile mele, baie imensa, iar patul magnific, puteau dormi 5 persoane în el, lenjerie impecabila, saltea din spuma cred, M_am odihnit minunat.

Minibar reumplut zilnic cu apa, suc, bere, camerista excepțională în fiecare zi schimba prosoapele, îmi făcea patul, curățenie maxima.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Doua restaurante unde poți minca, restaurantul principal Black Sea de la parter, lingă recepție și Steak House (demisol), lingă piscina.

O curățenie impecabila, responsabilitate fata de clienți contra covid, mincare de cea mai buna calitate, nu extrem de variata, însă destul de ok, totul proaspăt, iar ospătarii te servesc cu băuturi la masa.

Au un lounge bar deschis pina la orele 00.00, cu băuturi de cea mai buna calitate, servite de ospătari la terasa.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Din păcate, nu este absolut nimic de vizitat în împrejurimi, hotelul este amplasat destul de departe, 30_40 min de centrul stațiunii Sunny beach sau Nessebar, însă au taxi_uri sau bus peste strada care merg în direcția dorita.

Noi am vizitat Sunny beach, și Camel Park, taxi 50 leva dus și întors.

Poți folosi și toate serviciile celuilalt hotel, Riu Helios.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscinele superbe, nu aglomerate, ai la orice ora loc liber, 2 infinity Pool, un jacuzzy Pool, barul Vista Pool, deservește și piscina și plaja privata de jos, la care ajungi coborind câteva scări.

Berea, sucurile sunt la sticla și cutie, cocktailuri de care vrei alcoolice, nealcoolice, toate de foarte bună calitate.

Un mic minus, Mi_ar fi plăcut sa aud în permanenta muzica la piscina, era cam liniște.

Seara în lounge bar, la ora 21, este muzica live cu doua cântărețe, cam slab ce este drept, bingo și spectacol de quiz.

Trimis de animaluta25 in 20.07.20 11:47:28
Validat / Publicat: 20.07.20 12:22:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Riu este cea mai buna alegere pe care am putut sa o iau. În rest am m_ai stat cazata la hotel Oasis, hotel Alba, din Sunny Beach. Centrul stațiunii Sunny Beach nu se compara cu nici o alta stațiune, mai ales noaptea. Am mincat la Funny Time cea mai buna mincare din viata mea, costițe de porc în sos barbeque, cu cartofi copți și inele de ceapa. Fabulos!
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am m-ai stat la Nisipurile de Aur, la hotel Pliska. De asemenea Nisipurile de Aur este a doua stațiune foarte frumoasa și curata.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (animaluta25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 Hotelul Riu, seara.

webmasterX [20.07.20 12:21:43] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "RIU Palace Sunny Beach Hotel, SUNNY BEACH [Slanchev Briag]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

webmasterX [20.07.20 12:23:08] »

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

Dragos_ISscris / TELEFON [06.08.20 09:48:17] »

Ne puteti spune cum se serveste masa? Este bufet si se serveste fiecare sau iti alegi ce doresti si te servesc ei ca la impinge-tava? Locul de luat masa e in aer liber/pe terasa sau in spatiu inchis?

Masca este obligatorie in spatiile inchise?

Multumesc!

animaluta25scris / TELEFON [06.08.20 10:04:18] »

@Dragos_IS:  Intri cu masca în restaurant, te servești singur cu mâncare, la masa o dai jos, iar ospătarul te servește el cu băuturi. Este și terasa unde poți minca în aer liber, de asemenea. În spatiile închise, gen la bar, în hotel, trebuie purtata masca.

animaluta25, Dragos_IS