ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2011
ÎNSCRIS: 18.07.11
SEP-2011

Royal Wings - Royal vacation

Buna ziua,

Imi incep primul review pe acest site prin a multumi celor care au mai scris despre acest hotel si m-au ajutat sa il aleg ca destinatie de vacanta. A fost un sejur minunat si am fost tratati regeste asa cum ne si asteptam.

Am ajuns la hotel in jurul orei 15:40 si cazarea a durat in jurul a 10 minute. Cei de la receptie au tinut cont de rugamintea noastra si ne-au dat 2 camere una langa cealalta, ba mai mult chiar ne-au dat camere cu Sea view desi noi am platit pentru land view (deci un mic upgrade din partea casei). Cam la 15 minute dupa ce ne-am cazat a venit un ospatar de la hotel cu o masuta si ne-a spus ca e din partea hotelului pentru ca avem luna de miere si beneficiem (chiar si servicii in plus: halate si papuci gratuit + ca aerul conditionat mergea oricand chiar si fara cartela bagata in locasul special). I-am explicat ca nu suntem in luna de miere si ca probabil e o greseala. Saracul s-a fastacit si i-a zis prietenei ca daca tot ne-a facut pofta ne lasa niste fructe :) Desi s-a lamurit problema, am ramas cu "dotarile extra" din camera.

CAMERA arata foarte bine si totul foarte curat. Baia la fel, cateva produse cosmetice (gel de dus, sampon, sapun, balsam etc). Seif inclus in pret. Privelistea catre mare era superba.

PLAJA este bine intretinuta si are parte de multe sezlonguri ce beneficiaza de umbra dar pot fi scoase si la soare. Era un om care venea si iti scutura sezlongul de nisip si ti-l muta daca aveai nevoie. Tipul de la barul de pe plaja era un pic cam agasant si se baga foarte mult in vorba mai ales cu fetele. De vro 2 ori chiar a fost insistent cu ele cand au fost singure sa ia suc. Pe plaja exista si un cort cu water sports. Preturile sunt destul de ok 45euro parasailing, 30 euro 10 min cu skijet si diverse activitati cu banana, saltea, etc. Subliniez iar curatenia chiar si pe plaja. Intrarea in apa este lina si nu sunt pietre, doar nisip. Nu prea exista viata marina activa deci snorkelingul nu prea este o optiune.

MANCAREA a fost foarte, foarte variata. Desi in fiecare seara aveau seri tematice cu diverse stiluri culinare, intotdeauna existau si mancaruri europene (cartofi prajiti, supe, salate, pui, vita) astfel incat si cel mai mofturos putea gasi ceva de mancat. Recomand snack barul de langa plaja aveau niste mancaruri f f bune: aripioare KFC care chiar erau la fel de bune ca cele de la KFC, hamburgheri si quesadilla. Am fost chiar si la 3 noaptea la restaurantul deschis intre orele 24-07 si mancarea a fost f buna si chiar variata. In pachet este inclusa o vizita la 1 restaurant a la carte pe sejur dar fiind si ziua unuia din grup, ne-au mai facut cadou inca o vizita gratuit. Am fost la restaurantele cu specific Italienesc si cel Turcesc. Mancarurile au fost bune dar nu prea pe gustul meu, serviciul impecabil. Existau meniuri pentru copii la orice restaurant.

AQUA PARKUL era un mod foarte placut de a petrece timpul. sunt 6 tobogane pentru adulti 2 din ele cu colac. Exista si o piscina cu valuri ce porneste cam de 3 ori pe zi cate jumatate de ora. Nu am simtit niciodata aglomeratie in acest mini aqua park si un mare plus este ca la fiecare grup de topogane era cate 1 "salvamar" daca poate fi numit asa.

Echipa de Animatie este de nota 11. Stiu sa faca o atmosfera cum nu am mai vazut la alte hoteluri. Seara au fost show-uri frumoase: comedie, musical, miss si mister, best couple, beach party, karaoke. Ziua aveau diverse activitati prin complex: tras cu arcul, darts, concurs de dans din buric, yoga, volei pe plaja. Chiar stiau sa te faca sa te simti bine si nu erau agasanti daca ii refuzai.

RESORTUL in sine este proiectat cu cap si ai baruri pe langa fiecare loc de activitate, restaurante destule si mancare pt orice ora din zi. Piscinele au loc cu jacuzzi si sunt f frumoase. Personalul este f primitor si toti stiu cate putin despre Romania si stiu sa vorbeasca engleza. Desi hotelul era cam 90% plin nu am simtit aglomeratia deloc. Este loc f mult si la piscina si pe plaja si nu simti ca te imbrancesti cu lumea. Ca diversitate culturala a oaspetilor hotelului am fost foarte surprins sa constat ca aprox 30-40% din cei din hotel erau romani si in rest nemti, britanici, olandezi, cativa rusi si ceva nordici.

Ca si excursii optionale, am luat prin agentie o excursie de 1 zi pentru scuba diving si a costat 50 euro/pers. Am fost multumiti de profesionalismul celor care s-au ocupat de aceasta excursie.

In final pot spune ca am avut parte de tot ce am dorit la acest hotel, zilele au trecut f repede. As recomanda acest hotel oricui vrea sa se simta bine. Intr-adevar poate pretul este maricel dar merita. Pentru cei care au copii, hotelul este un paradis. Activitati pt copii la tot pasul. Voi reveni la acest hotel cu siguranta cand voi avea un copil.

Trimis de diabloss in 15.09.11 12:13:13
Validat / Publicat: 15.09.11 14:22:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2747 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diabloss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

amero
    [19.09.11 18:00:10]

felicitari pentru review.

intr-adevar este super hotelul, am fost acolo acum 1 an. si probabil ma voi duce din nou in vara viitoare.

locatia este foarte buna, serviciile extraordinare, masa fara repros iar echipa de animatie fara repros.

intr-adevar este un hotel f. f. bun din toate punctele de vedere si ca distanta fata de aeroport -12 km -Antalya si mai ales pentru familiile cu copii este tot ce isi pot dori.

amero
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Wings Hotel: