ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
ÎNSCRIS: 16.08.11
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Acceptabil dar nu voi mai reveni...

hotelul este amplasat foarte bine, in conditiile in care zona este linistita, iar piscinele se aflau foarte aproape de plaja si de mare.

Camera era destul de mare in conditiile in care a incaput destul de lejer si un patut de copii pus la dispozitie de catre hotel, insa curatenia lasa mult de dorit (nu cred ca s-a maturat de anul trecut pe sub paturi) iar in camera mirosea ciudat (posibil ca in camera respectiva sa se fi fumat iar draperiile nu au fost spalate). In plus, camera oferita se afla alaturi de o camera folosita pt curatenie de personalul hotelului, astfel incat in timpul zilei se auzeau zgomote extrem de deranjante si reuseam cu greu sa dormim in timpul zilei. Am avut si o autostrada de furnici prin camera dar pe acestea am reusit sa le eradicam cu un spray special contra insectelor...

Mancarea de la micul dejun era ok insa nu prea aveam ce sa ii dau celui mic.

Personalul de la receptia hotelului era destul de amabil, insa cel insarcinat cu curatenia a dat intr-una din zile buzna in camera intr-o dimineata pe la ora 9.00 (nu iesisem din camera pt ca cel mic inca dormea) si, intr-un mod extrem de nepoliticos, mi s-a aratat ca este tarziu si ca vor sa termine curatenia. Le-am dat afara pe doamnele respective si le-am spus sa intre doar atunci cand vad pe clanta semnaul special ca pot intra sa faca curatenie. La fel am patit si cu personalul de la restaurant care se grabea sa iti stranga farfuriile de pe masa desi inca nu terminsei de mancat.

In schimb, ne-am simtit foarte bine la piscine care erau destul de curatele, cu exceptia celei pentru copii... Astfel, cel mic a luat ceva din piscina respectiva pentru ca a avut ceva probleme de sanatate...

In rest, pot spune ca intreg hotelul este prevazut cu o multime de scari exterioare si interioare insa fara rampe pentru carucioare astfel incat am aburcat caruciorul de zeci de ori in fiecare zi... un sport nesperat :)

Intr-un cuvant, locatia hotelului este foarte buna dar serviciile sunt de joasa calitate si nu isi prea merita banii dati (care au fost destul de multi desi am facut rezervarea inca din martie si am obtinut o reducere de 15% prin early booking... mare prostie, pentru ca prietenii nostri au gasit cu mult mai ieftin decat noi - desi au facut o rezervare in ultimele zile si pentru 3 persoane).

In concluzie, as cota respectivul hotel doar la 3 stele, cu mentiunea ca nu cred ca voi mai reveni aici pe viitor.

Trimis de lucianna in 16.08.11 03:14:17
Validat / Publicat: 16.08.11 08:03:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: balcik, varna, nessebar

VIZUALIZĂRI: 1683 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucianna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club]: