ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2012
GRAD SATISFACȚIE
NOTARE MEDIE REZULTATĂ
DE GIORGICA
DATE SEJUR
MAY-2012
DURATA: 7 zile
cuplu fara copii
GRAD SATISFACȚIE
SERVICII:
Mulțumit, aproape încântat
CADRUL NATURAL:
NU SUNT ÎN MĂSURĂ SĂ MĂ PRONUNȚ
NOTARE MEDIE REZULTATĂ
AUTORUL NU ar recomanda
această destinaţie unui prieten sau cunoscut
![](/images/printer_off_32.png)
Daca despre obiective de vizitat am gasit rw ireprosabile, eu o sa scriu doar despre plaja: NU SE POATE FACE PLAJA! in conditii minime. Plaja la Nice este acoperita de pietre cu diametru de 10-15 cm, fara nisip. Un sezlong cu umbrela si masuta costa 20 euro/zi, iar pentru 2 pers 35 euro. Este indicat sa aveti o salteluta de plaja si o umbrela.
Plaja super se poate face la Cap Antibes, nisip, ambianta super. Sunt autobuze dese si ieftine pana acolo (1 euro/cursa/persoana).
Nu va recomand trenul personal. Am stat in tren cca o ora dupa ora de plecare si apoi au anuntat anularea trenului. Am asteptat alt tren care a plecat iarasi cu 20 min intarziere. La autobuze nu se intampla asa ceva.
## end review sc
---
Trimis de GIORGICA in 20.06.12 12:58:34
Trimis de GIORGICA in 20.06.12 12:58:34
Validat / Publicat: 20.06.12 14:27:34
SESIZEAZĂ
conținut, limbaj
Adn. FAVORIT
NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GIORGICA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
ECOURI la acest articol
Nu s-au scris încă ecouri.
Sfârșit SECȚIUNE Listă ECOURI scrise la articol
ROG REȚINEȚI:
- Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
- Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
- Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație:
in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o
ÎNTREBARE NOUĂ
(întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)
SCRIE UN ECOU LA ACEST REVIEW
Sfârșit SECȚIUNE SCRIE ECOU
Alte impresii din această RUBRICĂ – Vacanța pe Coasta de Azur:
- Oct.2024 Route des Cretes — peisaje minunate — scris în 26.12.24 de Yolanda din PITEşTI - RECOMANDĂ
- Aug.2023 Două zile pe Coasta de Azur — scris în 22.08.23 de Silens din TIMIșOARA - RECOMANDĂ
- Sep.2022 Saint Paul de Vence - satul medieval de poveste — scris în 23.03.23 de Chloe din BUCURESTI - RECOMANDĂ
- Sep.2022 Port Grimaud - Venetia Proventei — scris în 23.03.23 de Chloe din BUCURESTI - RECOMANDĂ
- Sep.2021 O saptamana pe Coasta de Azur — scris în 04.10.21 de frumusika din CONSTANţA - RECOMANDĂ
- Aug.2020 Coasta de Azur august 2020 - note de calatorie cu aer de pandemie — scris în 09.09.20 de Dimosu din SIBIU - RECOMANDĂ
- Sep.2019 Coasta de Azur - lumini si... umbre — scris în 03.10.19 de Luci1970 din IAşI - RECOMANDĂ