ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2024
ÎNSCRIS: 02.09.09
JUL-2024
Familie
PREȚ SEJUR 1.335
cu AVIONUL (toate taxele incluse)
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ UAI
EXCELENT

Distractie in Turcia

Personalul a fost amabil.

CONDITII DE CAZARE :

Camera are mobilier nou, arata mai bine în interior față de holuri. Sunt mai multe clădiri, una este la recepție iar altele lângă piscine, noi am fost repartizați lângă piscina mare cu topogan (camera 4407). Camera aer condiționat, seif, frigider cu apa gratuita. Șifonierul este la vedere nu are uși, nu prea mi-a plăcut idea si mi-am ținut hainele în valiză. Patul a fost comod și pernele la fel, am avut o somn profund. Seara pana pe la 22-23 e muzică fiindcă sunt spectacole, noi am nimerit cu gălăgie și de la hotelul nostru, dar și de la hotelul vecin având balconul cu vedere la ei. Pereții sunt subțiri și se mai aud ce vorbesc si vecinii.

Baia nu are ventilator, dar lăsam usa deschisa cu aerul conditionat. Are feon, prosoapele se schimba la cerere, iar curățenie am avut in fiecare zi.

Restaurantul este mare si spațios, seara in schimb, se aglomerează foarte tare. La prânz felurile de mâncare nu sunt foarte variate, dar găsești ceva de mâncat.

Nu mi-a plăcut faptul ca între ora 16.00 și pana la 19.00 nu ai ce mânca, găsești la barul de sub restaurant doar câteva dulciuri: fursecuri și prăjituri.

Deși am avut ca tip de masa “ultra all inclusive” nu am sesizat nici o diferență între alte hoteluri la care am mai fost și aveau doar all inclusive. Nu este un hotel “woau” , impunator dar nici un hotel care sa te dezamageasca.

PLAJA SI MAREA:

Plaja este aproape față de hotel 5-10 min de mers pe jos, noua ne place sa nu fie fix pe plaja hotelul, sa ne mai mișcăm. Foarte puține șezlonguri față de alte hoteluri la care am fost, insuficiente pentru cât de mare este complexul, iar acestea se ocupa tot la prima ora a dimineții.

În apa sunt puține scoici, pietre mici, puține la intrare după care este un fel de placa, dar se poate intra cu picioarele libere, este fină.

La plaja este un bar mic unde se servesc doar sucuri, apa, cafea, bere, iar mâncare intr-o cascarabeta mica (la anumite ore).

DISTRACTIE & RELAXARE :

Hotelul dispune de trei piscine :

1) Lângă parc este o piscina mica pentru copii cu un topogan.

2) Una cu topogane pentru copii mai mari și adulti, apa are 1.40 cm, iar aici este lipită și o piscină de copii 40 cm.

3) O altă piscină lângă nr. 2 de 1.40 unde se organizează tot felul de activități în apă.

Minusul la piscină este ca sunt prea puține șezlonguri și acestea 'se rezervă' de dimineața. La piscina sunt două baruri și diferite tipuri mâncare stil fast-food, fructe, salate, etc.

Minusul de la bar este faptul ca nu au o listă cu băuturile pe care poți să le ceri, trebuie să îi întrebi dacă au x lucru și unii dintre ei nici nu înțeleg fiindcă nu vorbesc engleză.

ANIMATIE COPII: in fiecare seara.

ANIMATIE ADULTI: Seara se organizează la hotel diferite spectacole la 21.30. Program de yoga pe plaja, aqua gim la piscina si la plaja si muzica buna la piscina.

Echipa de animație de nota 10, implicata și pentru adulți si pentru copii, distractia a fost la cote maxime, nu ne-am plictisit, datorita acestui lucru vacanta s-a ridicat la inaltimi si am trecut vederea celelalte lucruri.

STAȚIUNE :

- Te poți plimba pe fazela lângă plaja

- Poți iei din hotel și prima la stânga sunt multe bazaruri, dar atenție la trecerile de pietoni, mașinile nu opresc, trebuie sa treci numai când e liber.

- Am fost într-o excursie la 'Green Caion' 55 euro pers iar copil de 4 ani 25 euro plus o oprire la degustare vin și istoria uleiului. Foarte plictisitoare prezentarea, pierdere de timp la ulei, la Green Canion a fost frumos, priveliște uimitoatre, dar prea scurtă.

PRET: 1.335 EURO

'Drum bun și vacanță frumoasă! '

Trimis de delinyka in 30.08.24 14:56:43
Validat / Publicat: 30.08.24 15:29:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Glamour Resort & Spa [Colakli]
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Naias Hotel / HANIOTI [KASSANDRA], GRECIA, Aristoteles Holiday Resort & SPA Hotel / OURANOPOLIS [ATHOS], GRECIA, Palm Beach Hotel / NISIPURILE DE AUR, BULGARIA, Sol Luna Bay Resort Hotel / OBZOR, BULGARIA, ETC.

VIZUALIZĂRI: 142 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (delinyka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.08.24 15:29:18]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 115398&hid=3902.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat ceva, ar fi chiar util — link încărcare video.

• Alte impresii din această RUBRICĂArmas Bella Sun (ex Club Bella) [Kumkoy]: