Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 860 / 933]
Afișate impresii [8591 - 8600] din total 9328 impresii
Asteria Bodrum Resort [Gumbet] 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: Magda* [26.11.08]
Probabil ca nu mai e ce-a fost...
Wow, acest hotel arata bine... In poze; de la distanta, insa... fiindca daca ideea de bungalow este draguta, nu este valabila si in acest caz; fiindca mobila este veche, si fiindca se vede ca nu se fac investitii. Am inteles de la o romanca care lucreaza la receptie la WOW Bodrum ca nu se mai fac investitii... fiindca sunt acolo niste probleme interne. Acest lant de hoteluri este acum inchiriat; nu se mai ocupa de ele patronul. Se ocupa cei 2 fosti manageri de acolo.... Asadar treaba sta [...] — vezi review
Porto Bello Resort & Spa 5 / KONYAALTI
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: mihrula [14.11.08]
Dezamagire
Un hotel elegant. Cel putin pentru cineva care vine pentru prima data in alta tara decit Romania. Ceea ce nu este cazul meu, pentru ca am fost plecata si in alte tari. In Antalya am fost si anul trecut si de aceea am dorit sa revin si anul acesta, dar am vrut sa schimb hotelul. Si rau am facut. Camera in care am stat a fost una excelenta. Se pare ca asemenea camere sint doar 2 in tot hotelul. Adica a fost foarte mare, o baie superba, iar tot ce se punea in baie (sampoane etc.) erau de [...] — vezi review
Sherwood Greenwood Resort [Goynuk] 4 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: fuchsmarkus [23.10.08]
Super ok
Pentru noi totul a fost super ok. si fara cuvinte, hotelul, personalul este super amabil si primitor, mincarea este buna si foarte multa iar camerele sunt curate si frumoase. Piscina din incinta hotelului este curata si apa este super... Nu stiu ce sa va mai spun, fara cuvinte, eu zic sa incercati si voi si abia atunci o sa va dati seama despre ce este vorba si despre calitatea [...] — vezi review [+10 poze]
Tusan Beach Resort 5 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: OviSX* [19.10.08]
O sa revenim, chiar anul viitor!
Am stat la acest hotel intre 4 si 14 septembrie si as vrea sa va redau impresiile mele, in speranta ca pot fi de ajutor cuiva. Cand am hotarat sa plecam la acest hotel, pe site nu era decat o singura impresie de la acest hotel, de la o persoana care a fost doar in trecere, dar oricum, acele randuri ne-au ajutat si pe noi. Am fost cu masina personala, pe traseul "classic" prin Giurgiu. Drumul fara peripetii deosebite, desi am avut ceva emotii la traversarea Bulgariei, dupa toate cele citite si [...] — vezi review
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: gabriellanik [19.10.08]
Merita din plin!
Am fost in septembrie 08-14, impreuna cu o prietena la acest hotel. A fost o vacanta minunata! Nu am intampinat niciun fel de probleme la hotel: de la primirea - in aproximativ 10-15 minute de la sosire eram in camera (pe partea cu terasa). Camera curata - asternuturile si prosoapele erau zilnic schimbate, gunoiul dus, curatenie. Ca un exemplu - in prima zi nu am putut porni aerul conditionat (s-a dovedit ca nu stiam cum trebuia inchisa usa de la balcon altfel nu pornea) - ne-am oprit la [...] — vezi review [+5 poze]
Surban Hotel [Urgup] [?] / CAPPADOCIA [zona]
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: rodidoina* [18.10.08]
Hotel deosebit intr-un peisaj deosebit
Daca vreti sa stati intr-un hotel deosebit, cu aspect traditional turcesc si incadrat perfect peisajului unic din Cappadocia (cine a fost acolo stie despre ce vorbesc!) nu trebuie sa rateze Hotel Surban din Urgup. Este un hotel de 3*** dar da clasa multor hoteluri fara sare si piper de 4 si 5 stele. Intr-un cadru turcesc traditional, conditiile sunt foarte bune, personalul foarte atent (o nota proasta e ca unii ospatari nu prea stiau engleza mai de loc), curatenie, un lobby bar impodobit cu [...] — vezi review [+21 poze]
Porto Bello Resort & Spa 5 / KONYAALTI
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: 074497 [15.10.08]
Experienta proasta
Daca hotelul Porto Bello si serviciile oferite sunt super, inseamna ca SERA hotel in LARA, tot Antalya, este paradisul pe pamint. Barul de pe plaja, de exemplu, parca era o dugheana de la noi. Nu este hotel de 5 stele, poate de 4 cu indulgenta. La rezervarile de la restaurantele a la carte omit sa spuna ca daca vrei sa rezervi, costa 5 eur de persoana rezervarea. Se spune de la agentie doar ca ai dreptul la o singura rezervare pe sejur la fiecare restaurant (2, 3 - depinde cite sunt), nici [...] — vezi review
IC Green Palace Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: zsolt_tusnad [14.10.08]
Un sejur super.
Un resort extraordinar. Pentru cine nu a fost niciodata in Turcia recomand acest hotel. Este ideal pentru odihna, si pentru familii cu copii. Personalul foarte amabil, daca dai si ceva bacsis atunci vei fi tratat regeste (5 Euro). Camerele sunt mari, nu exagerat de mari, in schimb baia nu e foarte mare. Bauturile la bar si restaurant sunt gratis. Exista si bauturi de import J&B, Smirnoff, Bayles, Martini. Cred ca sunt 6 piscine, foarte curate, nu foarte adanci, tobogane [...] — vezi review
Delphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: crinalup [14.10.08]
Relaxare totala
Din toate punctele de vedere ok. Mincarea f. buna si diversa. Personalul dragut si amabil. La receptie indicat 10 [...] — vezi review [+1 poze]
Astoria Kemer Hotel 4 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2008
- de: ODISEEA [11.10.08]







