Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 782 / 933]
Afișate impresii [7811 - 7820] din total 9329 impresii
AK-KA Alinda Beach [Kiris] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: andraeny* [30.09.09]
Relaxant
Trebuie sa recunosc ca am avut ceva emotii pana am ajuns la hotel. Citisem aici 2 pareri-una buna, una proasta. Pe alt site de acest gen, am gasit vreo 30 de pareri bune, una proasta-tot de la un roman, am vazut ulterior. Am fost luati de la aeroport cu un autocar al companiei Tez, si pana la hotel am facut cam 2 ore (asta nu prea mi-a placut) Am avut astfel ocazia sa vad mai multe hoteluri de 5*... care nu prea meritau... poate doar 3. Si emotia crestea cu cat ne opream mai des. Dar, cand am [...] — vezi review [+6 poze]
Grand Efe Club [Ozdere] 4 / OZDERE
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: crivel [29.09.09]
Superb din toate punctele de vedere!
Salutare dragilor, Am fost la Grand efe in septembrie 2009 si va pot spune ca a fost o experienta super. Nu ne asteptam sa gasim ce-am gasit tinand cont ca am platit pentru 10 nopti/2 persoane/640eur. A fost excelent si ne-am simtit super bine. Conteaza foarte mult, este chiar primordial, sa sti cu ce agentie pleci. Si e bine, in caz de mergi cu masina, sa rogi agentia sa-ti rezerve camere in cannakale si Istambul pentru ca agentiile au preturi negociate si sunt foarte acceptabile. Nu [...] — vezi review [+10 poze]
Grand Efe Club [Ozdere] 4 / OZDERE
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: floreaus [29.09.09]
La banii dati MERITA
Salutare tuturor, tocmai am ajuns de 1 zi din turcia, am plecat cu masinile 8 persoane, 2 masini. Drumul a fost extrem de obositor pt. ca plecarea a fost din Suceava; s-a mers in 2 etape si la dus si la intors cu escale la aproximativ 1000 km; prima etapa Suceava-Canakkale cu continuare a 2 zi spre Ozdere iar a 2 etapa Ozdere-Bucuresti iar a 2 zi Bucuresti-Suceava Am sa incerc sa punctez cateva impresii: - daca doriti sa mergeti cu masina si sunteti din sudul tarii e ok, daca nu gasiti un [...] — vezi review [+8 poze]
Voyage Torba Hotel 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: andra_ghibutiu [29.09.09]
Loc ideal de petrecut vacanta cu copiii!
Am fost foarte incantati de acest resort. Nu am ce sa-i reprosez. Zona - in Torba, la 7 km de Bodrum, un satuc linistit, plin de hoteluri-club. Resortul e plin de verdeata, are cam 80 de vilisoare albe stil grecesc (tipic Bodrumului) de maxim 2 etaje. Camera - stil ultra-modern, alb-negru. O ciudatenie (pe motiv de economie de spatiu) este ca au chiuveta ultra-moderna si aia in camera, nu in baie. Cum noi in camera stateam exclusiv la nani, nu ne-a deranjat deloc acest aspect. Unele [...] — vezi review
Belek Beach Resort [Bogazkent] 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: rares_roxana [28.09.09]
O vacanta de vis!
M-am intors de doua zile de acolo. A fost o experienta de neuitat. Probabil ca la Papillon sau Caesar Temple sunt 5 stele extra, dar pt. noi acest hotel cochet si nu asa de mare ca celelalte a fost intim si de 5 stele. F. curat, diversitate de mancaruri, diversitate de activitati. Toti au fost f. amabili si nu ne-am simtit in niciun fel discriminati. Intradevar nemtii sunt intr-un nr. mare, de nu ne putem astepta ca personalul sa stie lb. romana in conditiile in care nu este o limba de [...] — vezi review
Isil Club (fost Milta) [Torba] 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: GABRIELAS [28.09.09]
Impresionant...revenim !
Daca va alegeti ca destinatie Bodrum, nu ezitati sa va cazati la ISILCLUB... o oaza de liniste, curatenie impecabila (interior-exterior), personal calificat, ospitalier si zambitor (chiar si la sfarsitul celor12 ore de serviciu...) Am ales cu greu Bodrumul, in urma celor 3 ani consecutivi de Antalya, dar... nu regretam nici o clipa... Nu am gasit agitatia, zgomotul si aglomeratia hotelurilor din Antalya, doar o atmosfera relaxanta si incantatoare... , cu oameni cu multa educatie si bun simt... [...] — vezi review
Diamond of Bodrum Hotel 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: alexxx* [28.09.09]
Un hotel bun de 4 stele
Un hotel relativ bun nu are 5 stele, 4 are sigur, cred ca e cel mai bun din zona, este situat chiar pe plaje in centrul Bodrumului. Orasul este vechi si f putin dezvoltat, nu se compara cu Antalia si cu hotelurile de acolo. Privelistea si peisajul este magnific, apa a fost rece desi afara erau 30 grade. Mancare nu este extraordinara cu te astepti la 5 stele dar se poate manca Ca posibilitati de distractie am fost la rafting foarte tare si o disocteca faimoasa pe acolo. ps . se merita [...] — vezi review
Egeria Hotel [Davutlar] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: badiu.mirela* [27.09.09]
Vacanta extraordinar de frumoasa
A fost o vacanta extraordinar de frumoasa cu toate ca am auzit lucruri neplacute despre acest hotel... Pot sa spun ca am fost 2 ani la rand in acest hotel EGERIA BEACH si ne-am simtit minunat atat noi si mai ales copiii. Ospatarii si barmanii au fost draguti iar animatorii si mai draguti au o echipa super de animatori care stie sa lucreze cu oamenii, dar si cu copiii. Despre camera trebuie sa va spun ca nu este mare la turci 4 stele inseamna 3 la romani dar curatenie zilnic se face in camera, [...] — vezi review
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: adaroh [26.09.09]
Superb!
Doreste cineva o vacanta in care sa se simta extraordinar, rasfatat si ca facand parte dintr-o mare familie, cu posibilitati de relaxare, entertainment, mancare superba, curatiene si personal care chiar iti zambeste? Ati ales bine. Delphin botanik e superb din toate punctele de vedere. Jos palaria! Abia astept vara [...] — vezi review
De văzut / vizitat în regiunea Antalya / #EXCURSII OPȚIONALE
- SEPTEMBRIE, 2009
- de: catahappy [26.09.09]






