Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 749 / 933]
Afișate impresii [7481 - 7490] din total 9327 impresii
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: quickmoro [06.07.10]
Relaxare la mare la soare
Salutare, Se vede ca a fost lumea plecata in vacanta, au aparut multe pareri si opinii. So, am sa imi adaug si eu impresiile despre concediul petrecut la Rixos Lares impreuna cu 6 prieteni plus un copil. Este prima oara cand postez, asa ca nu fiti prea duri daca v-am scris prea multe informatii sau sunt mai abramburite. Am sa prezint mai intai cam cum am perceput concediul, dupa care la sfarsit am sa pun separat minusurile. Asa ca o sa o iau cu inceputul, spunand ca agentia prin care [...] — vezi review [+8 poze]
Rixos Premium Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: ValiVieru* [06.07.10]
Rixos... un nume
Auzisem de la altii si de bine si mai putin bine despre hotel si in fine anul acesta am ajuns sa-l vad eu insami, cei drept este primul an in care am prins un pret bun la acest hotel. Rezervarea am facut-o inca din martie pentru trei familii si am asteptat cu nerabdare sfarsitul lui iunie pentru a pleca in vacanta. In final am plecat doua familii cu avionul si una cu masina. Am plecat cu 30 minute intarziere din cauza unui domn care avea ceva in neregula, in fine am ajuns in jurul orei 17 la [...] — vezi review
Kefaluka Hotel [Akyarlar] 5 / BODRUM
- IUNIE, 2010
- de: SebCom [05.07.10]
Sa nu exageram...
Sa nu exageram cu laudele... acum, depinde si care este termenul de referinta... din pacate, pentru servicii UAI, al meu este Royal Wings. Spre deosebire de cei care au scris inaintea mea (cu Sabigeo am fost in acelasi timp), eu nu sunt asa incantat de acest resort, mai ales de partea de mancare si animatie. Dar, sa o luam de la inceput. Partea de check-in, rapida, dar nu era deloc aglomerat (am fost cu masina si am ajuns in jurul orei 19.00). Prima camera oferita a fost din grupa celor [...] — vezi review [+3 poze]
Papillon Ayscha Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: cae [05.07.10]
Buni, dar jalnici la despartire
Totul a fost bine pana la plecare. Aveam autocarul la ora 18 si la ora 12 ne-au scos afara din camera. Au zis ca daca vrem sa mai stam pana la ora 16 sa platim 60 EUR, zici ca eram in Dubai. Receptionerul nici nu ne-a bagat in seama de genul la revedere, mai treceti pe aici, etc. Aerul conditionat praf la ora pranzului. A si alta treaba nu va sinchisiti cu engleza, zici ca esti la [...] — vezi review
Descoperă oraşul antic Efes / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: biancuta [05.07.10]
Orasul antic Efes – un loc care nu trebuie ratat
Una din excursiile cele mai interesante facute in Turcia – Efes a fost in orasul antic Ephesus, un Muzeu in aer liber, situat la doar cativa km de Efes, unde am avut sejurul (5-8 km). Informatiile culese sunt foarte multe si ma grabesc sa le scriu pentru a nu le uita, dar mi-e greu sa ma adun si nu stiu de unde sa incep. Multe informatii le-am uitat imediat, oricum e greu de cuprins si redat tot ce este aici. Foarte multi sunt de parere ca nu vad nimic in a privi niste pietre, dar ceea ce [...] — vezi review [+29 poze]
Labranda Ephesus Princess Resort [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: Ade.C [04.07.10]
Minunat!
Am ales Ephesus Princess indrumati de tipa de la agentie si dupa ce am consultat mai multe forumuri cu pareri foarte bune. Am pornit cam 'indoiti' deoarece binenteles ca alte zeci de familii (majoritatea romani si rusi) ne'au 'mutat' de la hotelul pe care l'am ales initial, pe motiv ca ar fi prea multe persoane cazate si nu le iesea numaratoare in final... tipic: d. Insa, nu regretam... probabil asa a fost sa fie. Periada: 18-27 iunie2010 O familie: 4 membrii (doi adulti si doua fete de 17 [...] — vezi review [+9 poze]
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: Anturium [04.07.10]
Rixos Sungate - High Quality
Am petrecut vacanta la Rixos Sungate la mijlocul lunii iunie, 7 nopti. Am ajuns la hotel la ora 12.30 si am primit camera imediat (standard sea view), la etajul 4, de unde aveam o fabuloasa vedere a piscinei si undeva in zare, dupa copaci vedeam si marea. Hotelul nu este pe plaja, si de aceea sea-view-ul nu a fost cel la care ma asteptam. Poate un etaj mai sus ar fi rezolvat aceasta problema. Ocuparea hotelului: apreciez undeva la 50% rusi, 40% romani si 10% alte natii (turci, francezi, [...] — vezi review [+14 poze]
Aska Costa Holiday Club [Cengelkoy] 4 / SIDE
- IUNIE, 2010
- de: batranu002 [04.07.10]
Pozele...
A te duce undeva unde nu cunosti, fara recomandare, doar din pozele vazute pe net inseamna sa-ti ratezi concediul. Un hotel frumos, gradina superba, servicii bune, personal care vorbeste engleza prin semne, mancare buna. Plaja la pamant. Dupa ce ca intri pe sub autostrada, dai de o plaja plina de pietre, abia iti poti tine echilibru si baie nu poti face deloc. La 2 metri de la mal apa deja te depaseste. In apa bolovani... Pozele alea cu terasele sunt superbe, in realitate... la pamant. Un [...] — vezi review
Crystal Paraiso Verde Hotel [Bogazkent] 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: if [04.07.10]
Destul de bine!
A fost un sejur in cea mai mare parte reusit si foarte convenabil la pret! Doar 1216 Euro cu toate taxele pentru 2 adulti si un copil de 6 ani, charter Tarom! Hotelul impresioneaza atat prin marime (avand un numar consistent de camere dispuse in opt corpuri cu cate 4 etaje plus parter), dar mai ales prin gradina interioara cu multa verdeata, fantani, bancute pentru relaxare, un bar interior cu muzica live si curatenie desavarsita. Piscina exterioara este suficient de mare si nu am sesizat [...] — vezi review
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: ilemar [04.07.10]







