Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 748 / 933]
Afișate impresii [7471 - 7480] din total 9327 impresii
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: deyuu* [07.07.10]
A fost cea mai frumoasa vacanta
Salutare! As vrea sa va spun cate ceva despre cel mai tare hotel Vera Santa Maria (fost Prince Ada). Am plecat din Bucuresti din parcarea restaurantului Cina, pe 25 iunie la 6 dimineata. Pe parcursului drumului am facut nenumarate opriri pt masa si toaleta. In jurul orei 5 am ajuns la ferry-boat-ul care ne'a dus pe partea asiatica a Turciei. Am mers cam o jumatate de ora. Am plecat spre Canacale iar pe la 7 si ceva am ajuns. Am fost si am vizitat Calul troian... am facut o multime de poze. [...] — vezi review [+1 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: giobedoi [07.07.10]
Sejur la Delphin cu doi copii mici
Am fost acolo si... o sa mai mergem cand or sa aiba gemenii 4 ani Am fost foarte dezamagita de agentia de turism de la care am luat biletele. Biletele au fost luate la mijocul lunii decembrie pentru un sejur la sfarsitul lunii iunie. Reducerea pe care ziceau ei sa ne-o ofera era aceeasi pe care o ofereau si in luna mai!!! Deci, nu am facut nici o afacere cumparand biletele mai devreme. Apoi acolo am aflat ca altii, din Cluj au dat pe bilete cu 200 euro mai putin. Si cand te gandesti ca noi am [...] — vezi review [+7 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: celeste [07.07.10]
Vacanta reusita
cazarea nota 10 - camerele mari (32 metri patrati), curate; in fiecare zi ne-au schimbat prosoapele si lenjeria fara nici o spaga. Marea si plaja tot 10 (intr-o seara a fost furtuna si ne asteptam ca a doua zi sa nu putem face baie, iar plaja se curata o data seara si odata dimineata cand apareau din senin o armata de cameriste). La distractie o sa dau un 9 (cei drept am avut trupe de circ 2 la numar care erau din rusia, am avut o seara latino la barul de pe plaja dar ne asteptam la o seara [...] — vezi review [+18 poze]
O zi în Selcuk și împrejurimi / SELCUK-EFESUS
- IUNIE, 2010
- de: biancuta [06.07.10]
Sirince, satul primilor crestini si mare producator de vinuri
“ Daca exista un paradis pe Pamant, atunci acest Sirince e o parte din el. ” Satul Sirince!... O destinatie care era trecuta pe lista demult, pe langa importantul oras antic, avand recomandarea din partea lui Andox. Am ajuns la hotel in seara zilei de duminica, iar in dupa-amiaza zilei de luni am avut intalnirea cu ghidul nostru, pentru a ne prezenta excursiile optionale. Cu tristete am aflat ca aceasta excursie se efectua doar lunea, cu plecare de dimineata si dureaza pana spre ora 17. [...] — vezi review [+24 poze]
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: traiana [06.07.10]
Batihan, iunie 2010
Legat de hotel Batihan din Kusadasi cateva informatii care cred ca v-ar prinde bine: odata ajunsi acolo am fost abordati de catre domnul Adrian reprezentantul agentiei Logic Tours Kusadasi chiar de a doua zi. Feriti-va de el! Va va propune tot felul de excursii printre care si turul orasului Kusadasi: omul vorbeste foarte mult este foarte agitat si ca sa te atraga iti spune ca daca vei alege agentia pe care o reprezinta in cadrul turului orasului vei beneficia de reduceri considerabile in [...] — vezi review
Crystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: gabiy [06.07.10]
Super vacanta
Pt. cei care au scris numai prostii despre acest hotel nu pot sa spun ca sunt ori ***** ori *****. Dupa ce am achitat vacanta, am intrat pe forum sa vad impresii desre acest hotel si m-a luat groaza cand am vazut ce au scris ***** astia. Dar deja platisem si ne-am zis ca asta e. Dupa ce am fost acolo pot sa spun ca am numai cuvinte de lauda despre hotel, mancare peisaj si orice altceva. Nu stiu ce nu le-a convenit rasfatatilor astora, dar am mai intalnit si alti romani acolo si lor li s-a [...] — vezi review [+7 poze]
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2010
- de: flaviutza [06.07.10]
Foarte frumos!
Este primul an in care mergem in vacanta cu bebele si am hotarat sa alegem Turcia pornind de la toate recomandarile facute de cunoscuti vis-a -vis de raportul calitate pret. Eu si sotul meu suntem in general adepti ai vacantelor destul de active, ne place sa vizitam locuri noi si parcuri de distractii asa ca eram putin nelinistiti la ideea de a petrece 7 zile inchisi intr-un resort. Am ales Delphin Botanik datorita recenziilor pozitive de pe site-uri dar mai ales datorita gradinii hotelului - [...] — vezi review
O zi în Selcuk și împrejurimi / SELCUK-EFESUS
- IUNIE, 2010
- de: presario [06.07.10]
La pas prin Selcuk (nu doar prin Efes)
Daca ajungeti in Kusadasi, mai ales daca sunteti cu masina, nu ratati o vizita in oraselul Selcuk, aflat la aprox 20 km de Kusadasi, 5 km de Efes si 7 km de Casa Fecioarei Maria, in directia Kusadasi-Izmir. Multa lume viziteaza doar Efes-ul, dar si Selcuk-ul merita un “popas”, mai ales ca treceti chiar prin acest orasel, atat la dus cat si la intors. Conform wikipedia click aici, numele orasului vine de la turcii selgiucizi, stabiliti aici inca din Sec. XII. Printre “atractiile” [...] — vezi review [+25 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: rami2010 [06.07.10]
Concediul perfect
Ieri 05. 07 ne-am intors din sejurul nostru in Lara, hotel Miracle. M-am lasat greu convinsa sa merg in Turcia si acum nu imi pare rau deloc. Dimpotriva imi pare rau ca nu am avut sejur de 10 zile. Am fost cu sotul meu si baietelul nostru in varsta de 3 ani. Am zburat cu avionul 2 ore si 55 minute iar transferul la hotel a durat 15 minute. Hotel ne-a placut foarte mult din toate punctele de vedere. Am primit o camera mare cu un pat dublu si inca unul de o persoana care era foarte mare si [...] — vezi review [+25 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2010
- de: kouklakys* [06.07.10]










