Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 740 / 933]
Afișate impresii [7391 - 7400] din total 9327 impresii
Royal Wings Hotel 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: sweet_r* [09.08.10]
O vacanta superba la Royal Wings
a fost foarte frumos la Royal Wings, am mers 2 ani acolo si m-as mai duce oricand. Poze de anul acesta: http://www.youtube.com/watch?v=W6o-e4jbbUk Poze de anul trecut: [...] — vezi review [+6 poze]
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: elena21111957 [07.08.10]
Relaxare
Am fost la Arora in perioada 25.06.2010 - 01.07.2010. Nu suntem tineri si nu a fost prima iesire din tara. Am fost cu o oferta si ne-a costat de cuplu 364 euro cu all inclusiv. Nu avem ce reprosa. In camera de hotel se intra zilnic. Ni se inlocuiau consumabilele, se facea patul si se dadea cu aspiratorul. Nu am dat nimanui bacsis inainte sau in timpul sejurului. Am lasat cand am parasit camera niste euro care nu aveau cum sa mai influenteze atitudinea celor de la hotel. Mie imi plac mai [...] — vezi review
Abydos Boutique 3 / CANAKKALE
- IUNIE, 2010
- de: biancuta [06.08.10]
Abydos Boutique Hotel - un hotel dragut la un pret rezonabil
In calatoria noastra prin Turcia, ne-am cazat pentru o noapte in Canakkale. In zona fiind foarte multe hoteluri, am intrat la intamplare in cateva, dar nu am mai avut rabdare sa cautam si pana la urma ne-am indreptat spre Hotelul Anzac, despre care am citit pe AFA cateva impresii si am dedus ca este bunicel. Cei de receptie au fost foarte amabili, dar nu aveau locuri libere. Cereau 50 E/noapte, ar fi lasat si la 45 E. Ne-au spus printre altele ca au foarte multi turisti romani, avand si [...] — vezi review [+17 poze]
Voyage Torba Hotel 5 / BODRUM
- IUNIE, 2010
- de: miha75* [06.08.10]
A fost superb
Buna Am fost si noi la Torba Voyage si motivul pentru care l-am ales a fost faptul ca, pentru copii, este cel mai indicat dintre toate celelalte detinute de grupul Voyage. Am avut camerele de lux si deci si accesul la piscina proprie. Am stat la etaj, desi initial am fi vrut sa stam la parter, caci din balcon intrai direct in piscina, dar cred ca a fost mai bine pentru ca acele camere au o treapta si pentru copii mici este un adevarat obstacol. Camera mare, baia la fel, serviciile foarte [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: cumpema [06.08.10]
Pentru cat am platit a fost mult prea bine...
Totul a inceput cu drumul care a fost oarecum obositor, pentru ca l-am facut dintr-o bucata. De la Piteşti au fost 1290km pana in fata hotelului (asta e relativ, in functie de ce ruta alegi prin Bulgaria), traseu facut in 22 de ore (un singur sofer) din care 18 ore de condus efectiv. Recomand celor care merg in convoi sa ia cu ei statii de emisie receptie, care te tin treaz mai ceva decat cafeaua. Dar sa revenim... Desi multi se plang de parcarea mica de la hotel, vreau sa spun ca cele [...] — vezi review
Gloria Verde Resort 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: lizuk [05.08.10]
Relaxare la Gloria Verde
Anul trecut am mers pentru prima data in vacanta la turci, pe sistem all inclusive. Am stat la Gloria Verde si am fost foarte multumiti. Apoi am citit o multime de review-uri si am vazut ca oamenii vin multumiti si din alte parti, desi platisera mai putin. Am vrut si eu sa le-o iau pe urme, dar pana la urma nu am avut curajul sa risc, stiind ca tot timpul voi compara cu ce am avut in 2009, si in 2010 am ales tot Gloria Verde. Lipsa de inspiratie, de curaj, spuneti-i cum vreti. Eu ii spun [...] — vezi review
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: getty75 [03.08.10]
Cred ca am avut asteptari prea mari
Hello, In iunie am fost impreuna cu alte 3 familii in acest hotel. Vacanta o book-aisem din februarie, beneficiind de o reducere de 20%. Zborul a fost cu Tarom, a decurs totul minunat. Nu intirzieri, nu probleme cu transferul (a durat cam 45 de minute, dar nu te plictisesti ca e dragut peisajul si piticii au prestat la PSP). La hotel noi am primit camera imediat, insa prietenii nostri au avut vreo ora de asteptat. Am avut camera seaview, dar marea se vedea un pic intr-un colt pentru ca [...] — vezi review
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: goofy77 [03.08.10]
Super
La prima vedere am crezut ca nu prea va fi ca in anii anteriori cand am mai fost in Turcia la Kusadasi dar am descoperit inca de lnca coborarea din auto ca ce organizare este cu valeti care parcheaza masina si iti iau bagajele de la receptie si pana la cameriste cu o curatenie impecabila. Echipa de animatori SUPER SUPER SUPER TARI Ilhan-manager Alexandre-sefa Vila -mini club sefa Dogukan Erhan Berkan Karay-dj Mahir Sahin Serhat Sneja Laura Anna Tuna Adem Tanya Jordan O [...] — vezi review [+19 poze]
Vacanța în Canakkale / CANAKKALE
- IUNIE, 2010
- de: biancuta [03.08.10]
Canakkale - frumusete, traditie, istorie
Dupa un drum foarte lung si o noapte si mai lunga, am ajuns in Canakkale, in jurul orei 10.30, unde ne-am hotarat sa ne oprim pentru o noapte. Canakkale este cel mai important oras de pe tarmul stramtorii Dardanele, stramtoare care leaga Europa de Asia. Am luat ferryboat-ul din Eceabat. Localitatea Eceabat a fost cunoscuta in mitologia greaca ca si Abydos, cunoscut ca locul de unde inota Leander spre amanta sa, Hero. Drumul nu este lung, cred ca dureaza 15-20 minute. Frumusetea calatoriei [...] — vezi review [+22 poze]
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: crisa74 [02.08.10]






