Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [710 / 933]

Afișate impresii [7091 - 7100]
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA

Daca puteti evitati

Am sosit ieri de la acest hotel si nu am ramas cu o impresie foarte buna, in primul rand ne-au dat niste camere in corpul "romanilor" - insuportabile, dar dupa un scandal monstru cu managerul hotelului am reusit sa luam altele mai bune, ceilalti romani care au refuzat cazarea in acele camere au fost duse la cel de 5 stele si au mai platit 175 e Pe scurt dati un ban in plus si mergeti la 5 stele pt ca aici nu [...] — vezi review
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK

A fost un concediu de vis

A fost uimitor de bine cu curatenie, cu mancare cu baruri cu apsolut tot ce iti doresti. Unele comentari nu isi au rostul fata de acest hotel. merita toti bani. am avut terras familly room si coborai scarile si intrai in apa. a fost superb. fata de papilon zeugma niste note in plus hotelului susesi. Pe fiecare zi se facea curatenie si minifrigiderul tot timpul plin. ce conteaza e ca aceste servicii sunt extraordinare tot respectu fata de hotel si de oaemni care mereu erau langa tine sa te [...] — vezi review
Kemer Reach Hotel 5 / KEMER

Interesant dar nu chiar ce se spune

Am plecat din Bucurest cu avionul compania Tarom-zborul a fost comfortabil. Am fost intampinati la aeroport de un ghid din partea companiei foarte comunicativ si care a facut totul pentru confortul nostru. Am mers la hotel cam 50 km de aeroport unde am constatat ca lucrurile nu stau chiar ca in descrierea de prezentare. In receptie toata lumea vorbea rusa romana nimeni si pentru engleza a fost chemat un receptioner care stia acceptabil. S-a oferit o camera la parter unde am constatat ca aerul [...] — vezi review
Titanic City 4 / ISTANBUL
  • AUGUST, 2010
  • de: doda [11.08.10]

Excelent

Un hotel care are intr-adevar 4 stele. Il recomand cu caldura atit pentru conditii cit si pentru pozitie. Este situat in Taksim. Serviciile sint f. bune, camerele f curate. Este a doua oara cind ne cazam la acest hotel. Prima oara am dat 100 de euro pe noapte. Acest hotel este net superior altor hoteluri care se declara avind 5 stele. [...] — vezi review
Kervansaray Hotel 4 / CANAKKALE
  • AUGUST, 2010
  • de: doda [11.08.10]

Groaznic

Nu credeam ca voi da 65 de euro pe o mizerie de camera care nu merita nici 10 euro. Nu stiu cum a primit atitea laude. Camera era atit de mica incit nu te puteai misca in jurul patului. Avea latimea unui pat plus o noptiera. Nu era loc de geamantan, asa ca l-am pus in usa de la intrare. Dusumeaua era f. uzata si covorul murdar. Dar cel mai rau a fost mirosul de vechi si murdar. Daca nu ma credeti voi posta niste [...] — vezi review [+2 poze]
Fantasia DeLuxe [Yavansu] 5 / KUSADASI
  • AUGUST, 2010
  • de: doda [11.08.10]

Nu m-a impresionat

Dupa multe laude referitoare la pachetele all inclusive ne-am incumetat sa ne petrecem un concediu in Turcia si cred ca nu vom repeta experienta. Pe scurt: hotelul este ok, pe ansamblu. Adica este curat si destul de luxos. Camerele sint destul de ingrijite si le-as da (cu indulgenta) 4 stele. Plaja este suficient de mare dar cei care nu stiu sa inoate trebuie sa mearga pina la plajele vecine pentru a intra in apa. In dreptul hotelului apa este f. adinca iar digul nu are nici o [...] — vezi review
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA

Mai ganditi-va... mai informati-va...

Astazi ne-am intors din concediu, din nou la turci, dupa o experienta frumoasa anul trecut. De data aceasta a fost altfel... Hotelul Saphir, atat de frumos prezentat pe site-ul oficial, nu e chiar asa. In primul rand nu uitati ca sunteti romani, si asta va "garanteaza" cele mai rele camere. Un hotel frumos pe afara dar ce miroase groaznic a mucegai in interior. Nu toate camerele, e drept, dar cele in care suntem cazati noi romanii cu siguranta. Miroase pe hol, in camera, peste tot. Aerul [...] — vezi review [+1 poze]
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK

SUperb + SEnzational + SIgur revin

Dupa o calatorie de o zi si o noapte cu masina, la ora 07:45 am oprit la intrarea resortului, unde pur si simpu am fost asaltati de catre angajatii hotelului care ne-au luat bagajele direct din portbagaj, mi-au smuls cheile de la masina ca sa o parcheze si am fost invitati la receptie pentru a face formalitatile de check-in. Repet, era ora 07:45. Receptionerul, de o amabilitate iesita din comun, ne-a explicat unde este pozitionata camera (am avut terrace family room), care sint avantajele [...] — vezi review [+11 poze]
Daima Resort [Kiris] 5 / KEMER

Despre DAIMA RESORT din Kemer

Sambata 7. 08. 2010 am revenit din vacanta petrecuta in Turcia alaturi de iubitul meu. Am stat in Kemer, la Daima Resort. As vrea sa scriu cateva pareri personale despre aceasta locatie - tin sa precizez ca am platit pentru regim Ultra All Inclusive. - NU am vazut nicio bautura internationala (asa cum era specificat in regimul UAI) - NU am beneficiat de cinema, hidrobicicleta, canoe (asa cum era specificat), si anume: ne-au spus ca hidrobicicletele sunt defecte in aceasta perioada, canoe [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
  • AUGUST, 2010
  • de: floryn [10.08.10]

Super - Multumit

Buna ziua, Tocmai m-am intors din Turcia si am cateva lucruri de povestit. Sejurul a fost super la hotel dar sa o luam cun inceputul... Am plecat Vineri dupa amiaza din Bucuresti (de la munca direct). Am fost 4 persoane. Am iesit pe la ora 16 din Bucuresti... si la ora 21.30 eram la granita cu Turcia. Drumul prin Bulgaria a fost cat de cat OK, drumuri cam si pe la noi. am alimentat cu plin la iesire din tara, apoi iar plin la iesire din Bulgaria. Traseul nostru a fost: Ruse (Pyce) – [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» TURCIA [293]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.25125288963318 sec
    ecranul dvs: 1 x 1