Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 698 / 933]
Afișate impresii [6971 - 6980] din total 9327 impresii
Holiday Garden Resort [Alara] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: florinmarcus [27.09.10]
5 Stele turcesti
Am fost si eu cu familia la acelasi hotel, Holiday Garden. Copiilor (4 si 7 ani) le-a placut foarte mult, noua parintilor, mai putin: s-au indragostit de animatoarele din Rusia si asteptau in fiecare seara petrecerea de la 'Mickey Mouse Club House' Acum impresiile mele: Plaja era amenajata cu piatra de rau, nici poveste de nisip, decat dupa 5-6 metrii dupa iesirea din mare. Apa adanca, in care copii nu puteau inainta mai mult de 2-3 metrii. In ce priveste stelele... Eu nu am [...] — vezi review
Golden Beach Hotel [Turgutreis] 4 / BODRUM
- AUGUST, 2010
- de: qwer2114 [21.09.10]
Raport calitate - pret excelent
Am fost in acest hotel impreuna cu mai multi prieteni Este un hotel linistit foarte bun pentru cei ce doresc sa se odihneasca Serviciile sunt foarte bune, specific Turciei Personalul face tot ce poate pentru a satisface clientul Camerele sunt OK din toate punctele de vedere, de altfel nu cred ca sta cineva foarte mult in camera Referitor la faptul ca personalul a atras atentia unui copil ca arunca cu nisip cred ca se refera la faptul, SA NU ARUNCI CU NISIP IN ALTI TURISTI! Nu mai trageti [...] — vezi review [+4 poze]
Concorde DeLuxe Resort & Spa 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: toprares [20.09.10]
O vacanta foarte relaxanta si reusita
Chiar daca in urma cu cativa ani eram foarte fermi ca nu ne vom petrece nicio vacanta in Turcia, anul acesta, la recomandarea mai multor prieteni ne-am hotarat sa incercam totusi un sejur de 7 nopti. Dupa indelungi "studii si analize" pe diverse site-uri de review-uri ne-am hotarat sa alegem un sejur de 7 nopti la Hotelul Concorde din Lara Kundu, UAI, sfarsitul lunii august inceputul lunii septembrie. A fost alegerea perfecta. Am luat avionul de la Cluj-Napoca, o companie turceasca [...] — vezi review [+11 poze]
Selectum Family Comfort (ex Lyra Resort) [Kizilagac] 5 / SIDE
- AUGUST, 2010
- de: lori_vox [19.09.10]
Raport calitate-pret, multumiti
Deoarece eu am cautat foarte mult informatii despre acest hotel si nu am gasit nimic, incerc sa redau in cateva cuvinte parerea mea. Hotelul Lyra Resort este in Manavgat si dupa parerea mea isi merita cele 5 stele. Un hotel foarte frumos, cu camere foarte, foarte mari. Noi trebuia sa stam la casute, dar pentru 50 de euro dati receptionerului am stat in hotel cu vedere la mare. Mincarea foarte buna, aveai ce sa alegi, pentru toate gusturile, la capitolul prajituri un pic cam slabut. [...] — vezi review [+2 poze]
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: mandi [17.09.10]
Botanik paradisul vacantelor noastre
Ne-am intors dupa o vacanta de doua saptamanii superba petrecuta in aceasta superba gradina botanica hotel din Alanya, dupa acest concediu imi doresc ca macar aceste standarde de concediu sa ni le putem permite si de acum incolo. Receptia e aceasi pe care o stiam de acum cinci ani cand ne-am petrecut prima vacanta in acest hotel, si persoanele din receptie erau cunoscute pentru noi, au avut amabilitatea de a ne oferi camere in toate corpurile de cladire si la diferite etaje pentru a ne alege [...] — vezi review
Gloria Golf Resort [Karadayi] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: davidn20 [17.09.10]
Aproape bine
Dupa o experienta de 5 ani in Turcia anul acesta am ales Gloria Golf deoarece auzisem numai lucruri bune, dar nu a fost chiar asa. In primul rand camerele sunt micute cu un mic balconas, cred ca nu aveau 20 m, curatenia in camera cam o data la 3 zile, minibarul la fel. La capitolul asta foarte slabi, chiar intr-o zi disparuse un halat si a adus altul dupa ce ii spusesem eu ca lipseste. Mancarea buna cu de toate dar identica in fiecare zi (13 zile) stiai exact unde este fiecare fel cu ochii [...] — vezi review [+8 poze]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: simov [16.09.10]
Un hotel bun
Am ales acest hotel inca din februarie doar dupa poze virtuale si am avut unele emotii mai ales ca anul trecut am fost la Lykia Golf un hotel cu o suprafata mult mai mare dar totul a fost bine si ne-a placut si noua si prietenilor nostrii (am fost vreo 20 de fam.) In legatura cu locatia: am stiut de la inceput unde se afla fiindca inca de cand l-am ales am cautat tot ce se putea sti despre el, stiam ca se afla intre Alanya si Side, la sosea si ca nu are plaja mai deloc. Am comunicat acest [...] — vezi review [+11 poze]
Fantasia DeLuxe [Yavansu] 5 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: AngelinaJ.* [15.09.10]
Recomand Hotelul!
Am fost la foarte multe hoteluri in Kusadasi insa acesta a fost unul care se poate clasa in top3. Desi nu dispune de servici in stilul hotelurilor de all inclusive din Antalya (pentru ca multi compara Kusadasiul cu Antalya) la nivelul hotelurilor din Kusadasi este un hotel foarte bun. Receptia-cand am facut chek-inn, toate formalitatiile erau deja facute, am primit camerele imediat iar receptionera mi-a raspuns zambitoare la intrebarile care i le-am pus. Masa-mancarea a fost foarte variata, [...] — vezi review [+6 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: bigu_2006_rapid [15.09.10]
Din nou la Vera Santa Maria
Iata ca am revenit cu reviewu-l de anul acesta de la Vera Santa Maria! Cu o mica intarziere (am revenit in tara din Turcia pe 29 August) dar asta este! Ce sa spun despre minunatul nostru sejur? A fost foarte bine, exact cum ma si asteptam! am ales din nou bine pentru ca am revenit intr-un loc foarte drag mie... si nu numai mie! Am ajuns acolo in aceeasi echipa ca anul trecut, plus inca doua cupluri... corupte de mine in alegerea lor, semn ca si lor le-a placut in 2009 la Vera! Sa incep [...] — vezi review [+153 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: inna* [13.09.10]










