Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [697 / 933]

Afișate impresii [6961 - 6970]
Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) 5 / OZDERE
  • AUGUST, 2010
  • de: rex [31.10.10]

Tabara de vara mixta adulti-copii

Personal amabil care nu stie o boaba de engleza. Locul plin de francezi infumurati care se cred in tara lor si te trateaza cu dispret, lucru datorat si faptului ca spectacolele de orice tip erau in franceza. Camera slabuta, fetita trebuia sa stea undeva mai jos cu patul... cobora niste trepte... ca si cum era pedepsita din start. Mobilier vopsit... ceva in stil comunist. Toboganele cu apa au mers in medie cam 1-2 ore/zi... nu respectau deloc programul afisat. Marea destul de murdara... [...] — vezi review [+2 poze]
Ela Excellence Resort 5 / BELEK

Super la Superlativ

Vara aceasta am avut o vacanta de vis eu, sotul si copii mei. Toti ne-am distrat, ne-am bucurat de o cazare ireprosabila, mancare pe gustul tuturor, curatenie, pertreceri, picnic, etc. Nota 10. Am fost impresionata de cele mai mici pana la cele mai mari detalii, toate erau bine puse la punct. Eu si sotul parca am fost in luna de miere, iar copii intr-o super vacanta. Am fost foarte incantati ca am avut timp si pt noi stiind ca si copii se distreaza la maxim. Pt toti cei care alegeti ela va [...] — vezi review [+6 poze]
Club Dorado Hotel 3 / MARMARIS

Raport servicii-pret ok

Cand mi-am planificat vacanta in Marmaris singurele review-uri despre acest hotel le-am gasit pe tripadvisor, insa le-am considerat irelevante deoarece erau scrise majoritatea de britanici cu pretentii de hotel de 5 stele pentru unul de 3. Insa va pot spune ca pentru un hotel de 3 stele conditiile au fost ok, iar raportul calitate-pret unul ok. Am ales cazare cu AI, 7 nopti, 8 zile, transport individual cu masina proprie. Biletul a fost 336 Euro pentru 7nopti/8zile, AI, pentru 2 persoane in [...] — vezi review [+5 poze]
De văzut / vizitat în regiunea Antalya / #EXCURSII OPȚIONALE
  • AUGUST, 2010
  • de: Utube [10.10.10]

Antalia – croazieră pe mare - sau cum un vis poate deveni coșmar.

De cum am aterizat în Antalia am fost foarte nerăbdători ca, pe lângă zilele de stat la soare și lâncezit în stil mare, să mergem într-o croazieră cu vaporul pe mare, croazieră care să ne poarte pe lângă țărmul stâncos al Antaliei și în special să ne delectăm privirile și spiritul cu priveliștea minunatei cascade de apă din zona de coastă a vestitului oraș turcesc, dealtfel mult mediatizată și lăudată. VIS. Așa că, de cum am ajuns în holul hotelului unde am [...] — vezi review [+12 poze]
Anzac Hotel 3 / CANAKKALE

Un hotel de tranzit

Am innoptat la hotelul Anzac in data de 8 august 2010, in drum spre Kusadasi. Am facut rezervarea pe siteul hotelului inca din luna martie 2010. Hotelul este foarte aproape de ferryboat (cca 100 m) cu parcare proprie (peste drum) gratis, camere mici dar curate, personal amabil, mic dejun bogat. Singurul inconvenient major este amplasarea langa deja celebrul Turn cu ceas si cine are camera cu vedere spre port (deci si spre turn) asa cum am avut noi vor fi deranjati la fiecare jumatate de ora. [...] — vezi review
Drumul spre Kusadasi / Cu mașina la Marea Egee

Bucuresti - Kusadasi dintr-o bucata

In august anul acesta am fost in Kusadasi si acum am timp sa scriu despre drumul facut de noi cu masina, fara oprire intermediara, pana la Kusadasi. Trebuie sa precizez in primul rand ca nu este prima data cand mergem in Turcia cu masina (este al 2-lea an consecutiv), numai ca anul trecut am fost cu masina in Antalya, am avut 2 nopti intermediare la dus si 2 la intors (am vizitat si Cannakele, Pamukkale, Denizli) si am fost mai multe masini. Anul acesta am fost cu 1 singura masina in care [...] — vezi review [+3 poze]
Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) 5 / OZDERE
  • AUGUST, 2010
  • de: beko [02.10.10]

Un sejur perfect

Pe la inceputul anului 2010 am inceput sa cautam un hotel in Turcia, unde sa ne putem relaxa si sa nu fie "cotropit" de romani. Am ales Paloma Sultan Club, si am facut alegerea perfecta. Am ajuns in jurul orei 14, si am fost cazati in 3 min. Baietii de la receptie ne-au preluat masina pentru parcare iar bagajele au fost duse in camera. Chiar daca turistii sunt 90% francezi, personalul vorbeste si engleza, prin urmare ne-am inteles perfect. Resortul este imens situat pe 2 dealuri, foarte [...] — vezi review [+26 poze]
Grand Ons Hotel 3 / ISTANBUL

Pozitionare excelenta, conditii si servicii sub-mediocre

Am dormit o noapte la acest hotel, in luna august, in tranzit catre Kusadasi. La momentul la care am postat review-ul aferent vacantei propriu-zise, nu am considerat necesar sa scriu nimic despre hotelul Grand Ons, pentru ca noaptea respectiva petrecuta acolo a trecut repede si parca nici nu a contat. M-am decis, insa, acum sa scriu cateva cuvinte, pentru ca am vazut oferte pentru Revelion la acest hotel pe site-ul agentiei cu care am fost si eu, si – ceea ce m-a revoltat teribil – hotelul [...] — vezi review [+3 poze]
Sarajevo Hotel 3 / ISTANBUL

Un hotel modest dar curat

Am să încep să povestesc concediul meu din Turcia. Prima parte este dedicată Istanbulului, apoi Capadocciei si nu în ultimul rând Antalyei. Am reuşitsă scriu prima parte, totul despre Istanbul. Pe măsură ce voi reuşi să mai scriu o să postez în topicurile dedicate Capadocciei şi Antalyei şi restul poveştii. Concediul meu a început într-o marţi 24 august Plecarea din București a fost la ora 3 dimineaţa si am ajuns la Istanbul la ora 12 taman când cânta din toţi [...] — vezi review [+16 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA

Nu va duceti!!!

Cand am ajuns la hotel, am dat 20 euro spaga receptionerului sa ne dea o camera mai buna, deoarece aveam 'landview', am primit una pentru handicapati, cu baie fara cada, fara cabina de dus, care se inunda cand te spalai, aveai in schimb niste bare de fier de care sa te tii sa nu aluneci...A doua zi, cu putin scandal, am primit o camera buna. Lenjeria se schimba o data la 2 zile dar curatenie in camera nu au facut niciodata in 10 zile, sapunul si gelul de dus nu se suplimentau. La lifturi [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» TURCIA [293]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.24729704856873 sec
    ecranul dvs: 1 x 1