Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [674 / 933]

Afișate impresii [6731 - 6740]
Aziyade Hotel 4 / ISTANBUL

Da pentru cazare, NU pentru revelion

Hotelul se afla in orasul vechi, aproape de Moscheea Sf Sofia, Palatul Topkapi si Moscheea Albastra la o distanta de 10-15 minute de mers pe jos. Peisajul din jurul hotelului este specific zonei, cu stradute inguste, pavate cu piatra cubica, in panta si destul de aglomerate. Ca o parere personala, mie nu mi-a placut stilul, destul de multa mizerie si saracie, erau unele case cu un aspect dezolant. Hotelul in sine este ok, nu am avut de reprosat decat faptul ca desi cerusem o camera cu [...] — vezi review [+5 poze]
Limak Lara DeLuxe Hotel & Resort 5 / LARA

Iarna la soare!

Am petrecut o saptamana de Craciun in anul 2010 la acest frumos hotel! Deoarece am citit ieri pe site impresiile lui Bogdan legate de revelionul petrecut la acest hotel, mi-am spus ca nu este prea tarziu sa scriu si eu cateva randuri, mai ales ca experienta a fost una foarte placuta! Am cautat un loc mai insorit pentru petrecerea Craciunului, unde sa mai scapam de frigul de la noi! Am gasit mai multe oferte tentante de iarna la hoteluri din Turcia (pe site-ul unei agentii din Anglia de la [...] — vezi review [+14 poze]
Blue Star 4 / ALANYA

Raport supercorect calitate-pret

Blue star hotel e un complex de 4 cladiri relativ noi, situat la 600m de plaja. sunt 2 piscine destul de mari, una interioara, sala de fitness bine utilata. In perioada cand am fost noi[noiembrie], hotelul era plin de turisti englezi, nemti si nordici, primul loc unde nu am intalnit turisti rusi. masa a fost relativ ok, la fel si curatenia. Au microbuz cu care se face transferul la plaja, care mi se pare cea mai frumoasa din aceasta zona, e f. lata si numai nisip. recomand familiilor cu [...] — vezi review
Concorde DeLuxe Resort & Spa 5 / LARA

Inceput de iarna exotic!

De unde sa incep si unde sa termin? Pe scurt, o vacanta pentru noi, luna de miere a finilor nostri, sfarsit de octombrie friguros la noi si calduros la ei. Am plecat cu masina, am facut mai putin de data asta pe drum pentru ca la turci autostrazile rasar peste noapte si in mai putin de 15 ore ne-am dezbracat de haine si ne-am postat la piscina. Camerele sunt foarte frumoase, spatioase si bine dotate. Pe langa minibar, tv, uscator si alte chestii standard la hotelurile de 5 stele, aici [...] — vezi review
Crystal Admiral Resort Suites [Kizilot] 5 / SIDE

Merita sa mergi!!!

Am fost pe la mijlocul lui octombrie, nu era multa lume asa ca am putut sa incercam de toate, nu am stat in rind la nimic, cu exceptia la inghetata)))) Hotelul e destul de bun, peste tot este foarte curat, personalul mereu zimbeste si majoritatea vorbesc bine engleza. mincare este multa, ai din ce alege, chiar daca in fiecare zi e cam la fel, pe tot teritoriul hotelului sunt baruri unde se serveste permanent ceva de mincare, pizza, cartofi copti, fast fooduri, placinte traditionale, peste [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
  • OCTOMBRIE, 2010
  • de: A.E.N [03.11.10]

SEJUR REUSIT - Kusadasi, Arora Hotel - inceput de octombrie

Salutare, Oferta agentiei cu care am mers a fost una exceptionala, am primit doua excursii gratuit in octombrie pentru achizitionarea unei excursii in iunie. Avand in vedere pretul platit pot spune ca serviciile au fost de nota 10+. Am plecat din Romania in jurul orei 16:00 in data de 4.10.2010 si am ajuns in Kusadasi in jurul orei 13:00 in data de 5.10.2010 (din cauza unor turisti am pierdut ferry-boat-ul). Am ajuns la hotel in jurul orei 14:00, cei de la receptie ne-au cerut [...] — vezi review [+26 poze]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA

Eleganta fara rusi

Anul acesta este al doilea an in care am mers in turcia. Am ales acest hotel cand am aflat ca a fost inaugurat anul acesta, desi am inteles ca nu e bine sa te duci in primul an la hotelurile din turcia Am avut emotii in privinta vremii dar nu am avut dece. A fost minunat inca pot spune ca un pic cam cald (31 de grade). in privinta serviciilor, personalul lasa de dorit. curatenie in camere la doua zile, si daca nu dai bacsis nici nu te baga in seama. Toti s-au obisnuit sa primeasca. Nu mai [...] — vezi review [+16 poze]
Orange County Resort (ex Vikingen Quality Resort) [Okurcalar] 5 / ALANYA
  • OCTOMBRIE, 2010
  • de: eleene* [18.10.10]

Vikingen - catastrofa ultra all inclusive

Am ajuns la Vikingen Quality Resort, ne-am cazat, camera spatioasa, cu vedere la mare. Apoi au inceput dezamagirile. Personal cred ca acest hotel ar trebui sa fie numai pentru Rusia si Germania. Cine nu vb aceste limbi este exclus. Foarte putini inteleg engleza, cu copiii se vb in rusa si germana, putin engleza, mancarea nu foarte diversificata cum eram obisnuiti, totul condimentat si picant, nu au mancare separat pt copii. Desertul lasa mult de dorit, practic mereu budinci si prajituri din [...] — vezi review
Drumul prin Bulgaria, spre Turcia / Vacanţa în Turcia
  • OCTOMBRIE, 2010
  • de: dplaton [17.10.10]

Traversare Bulgaria 2010

Am traversat Bulgaria anul acesta de 4 ori spre si dinspre Turcia, pe trasee diferite. Pentru mine problema este care e drumul cu suprafata de rulalre cea mai buna. Nu cel mai scurt, care e cel mai defavorabil din punct de vedere economic, pana la urma distanta, sa zicem pana la Edirne e aceiasi, dar mergi mai mult prin Turcia, la un cost al carburantului aproape dublu fara a avea o calitate dubla a suprafetei de asfalt. Deci asa cum se poate vedea pe o harta a drumurilor bulgaresti, fapt [...] — vezi review
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
  • OCTOMBRIE, 2010
  • de: dplaton [17.10.10]

Si a II-a oara a fost excelent

Am experimentat Kusadasi si in octombrie (3-10). Vremea e ca un sfarsit de august inceput de sptembrie la noi, deci excelenta. Am revenit la CDC pentru ca oferta pret calitate o consider imbatabila. Servicii excelente, am beneficiat in plus de cate 1 seara la toate restaurantele (4) in plus fata de iunie minibarul din camera era free in fiecare zi. Prietenii cu care am fost s-au declarat incantati. Echipa de animatie era mai redusa si s-a mai redus cat am stat. Cam asta ar fi [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» TURCIA [293]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.27470397949219 sec
    ecranul dvs: 1 x 1