Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 665 / 933]
Afișate impresii [6641 - 6650] din total 9327 impresii
Duja Bodrum (ex Kervansaray) [HV-1] [Torba] 5 / BODRUM
- IUNIE, 2011
- de: conana [21.06.11]
O vacanta inedita
Anul acesta pot spune ca am avut doua concedii intr-unul: am fost si la mare si la munte in acelasi timp! Spre marea noastra bucurie avionul nu a avut intarziere, zborul din Bucuresti a durat foarte putin, asa ca am prins si prima zi de plaja. Trebuie sa marturisesc ca locatia hotelului face toti banii. Este absolut superb amplasat, pe un deal cu multa verdeata si flori. Am avut emotii ca nu ne va place, dar odata ajunsi acolo ne-am bucurat de alegerea facuta. Oricum, hotelul este departe [...] — vezi review [+23 poze]
Club Phaselis [HV-1] [Goynuk] 4 / KEMER
- IUNIE, 2011
- de: mica_lu [21.06.11]
Impresii de vacanta...
Iata impresiile mele, trageti singuri concluziile. Tineti cont ca am fost cu un copil de 1 an si 9 luni, deci nu ne-au interesat distractiile de la piscina, programul artistic, scufundari sau altele asemenea (dar erau de toate). O alta mentiune, noi am luat acest hotel din proprie initiative, iar site-urile unde ne-am uitat ce si cum il aveau trecut cu 4 stele!! Am ramasi uimiti cand restul de romani stiau ca are 5 stele. - cazarea - casutele sunt nerenovate marea majoritate, micute ca [...] — vezi review [+14 poze]
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: Geronte [21.06.11]
Un hotel excelent de 4*
A fost primul concediu in Turcia si dupa acesta sunt sigur ca nu si ultimul. Nu sunt sigur insa daca va fi tot cu masina personala deoarece urasc Bulgaria :) Pentru prima data pot spune ca sunt rasist :)). Daca era un pod peste tara vecina care sta ca un obstacol in drumul catre Turcia sau Grecia pentru noi, era perfect. In fine, totul se sterge cu buretele cand intri in Turcia si apoi revine la drumul de intoarcere... Despre hotel si angajatii acestuia am doar cuvinte de lauda. Merita cele [...] — vezi review [+1 poze]
Royal Dragon Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- IUNIE, 2011
- de: Gealy [20.06.11]
Hotel superb, conditii foarte bune
Hotelul Royal Dragon este situat in Evrenseki, SIDE, la aprox 60 km vest de Antalya. Puncte tari: •Luxul si curatenia sunt la ele acasa; •Parcul de distractii pentru copii si adulti; •Toboganele de apa pt copii si adulti; •Varietatea felurilor de mancare; •Piscine intinse, curate si cu multe sezlonguri disponibile; •Plaja cu nisip fin; •Personal foarte amabil. Puncte slabe: •Aerul conditionat nu era pornit in Lobby/Receptie; La restaurant l-au pornit un [...] — vezi review [+14 poze]
Sueno Beach Side Hotel [Sorgun] 5 / SIDE
- IUNIE, 2011
- de: mamii [20.06.11]
Cel mult de 4*
Dupa 3 ani consecutivi de Bulgaria ne-am dorit sa mergem in turcia, unde mai fusesem si conditiile stiam ca nu se compara cu bulgaria. am ales acest hotel pentru ca oferea o varietate mare de piscine, topogane, aqua park, loc de joaca, luna park. Inca de la intrare m-a uimit mobila veche, comunista. liftul era cu vedere afara si era plin de praf, mizerie, arata ca si cum nu mai fusese spalat pe exterior de multa vreme. camera era mica, abia puteam trece pe un culoare de 30 cm intre pat si [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: imr_oana [20.06.11]
Frumos
Un hotel dragut, personalul foarte amabil, lenjeria schimbata la 3 zile, prosoapele zilnic, aer conditionat, uscator de par, camera draguta si curata, mancare suficienta. Plaja mica si foarte multe alge in schimb piscina arata foarte bine, curatata in fiecare seara. Atentie la cei care vand excursii optionale la [...] — vezi review
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: yohanna [19.06.11]
Botanik, peste asteptari
Desi nu sunt o buna naratoare, va voi scrie cateva impresii pentru ca am plecat cu mari emotii in privinta cazarii. Am ales Delphin Botanik pentru ca mi-a fost recomandat de multe cunostinte care au fost acolo si au venit incantate de calitatea serviciilor. Am plecat cu masinile, 2 familii. La dus ne-am cazat o noapte la Afyon, iar la intoarcere am trecut de Istanbul si am stat la Legend Hotel Tem pe autostrada, la prima benzinarie. Informatiile postate aici ne-au fost de un real ajutor, [...] — vezi review [+7 poze]
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: terybery [17.06.11]
Ceva nou
Am avut parte de un concediu frumos la Palm Wings Beach Resort; conditiile am fost bune, cu cateva mici scapari, dar eu zic ca am fost in concediu... nu sa analizam cele cateva nereguli din resort. Comparativ cu alte hoteluri de 5*, poate a mai lipsit cate ceva, dar lucruri minore, insa compenseaza prin peisaj, care este absolut superb, prin angajatii care sunt f deschisi, cei din echipa de animatie sunt f distractivi si prietenosi. Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie mai mult [...] — vezi review [+20 poze]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: plaura [16.06.11]
O vacanta placuta
Am fost in Antalya de 5 ori, de 4 ori am fost in Belek iar acum am optat pt Alanya, am ales Granada, am fost pt 10 nopti la inceput de iunie, ce pot sa va spun este ca ce m-a deranjat de la inceput a fost distanta fata de aeroport 90 km, cand am ajuns am fost primiti bine, ne-au dat camera imediat, am avut o camera dubla la etajul 1, mare, cu pat dublu, pat de 1pers si canapea extensibila de 2 pers, din balcon aveam iesire la o terasa mare cu sezlonguri si 3 jacuzi (beneficiau de aceasta [...] — vezi review [+7 poze]
AK-KA Antedon Hotel [Beldibi] 5 / KEMER
- IUNIE, 2011
- de: stroescu [16.06.11]









