Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 663 / 933]
Afișate impresii [6621 - 6630] din total 9327 impresii
Royal Holiday Palace 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: dangoga [26.06.11]
Un sejur ok
Am fost incepand cu data 16.06.2011 la acest hotel frumos cu conditii de cazare deosebite. Aici enumer plusurile si minusurile: am sa incep cu plusurile conditii de cazare super ok camere mari doua paturi mari plus inca unul destul de mare cred ca 120*200cm destinat copilului eventual incap doi lejer, se schimba lenjeria la doua zile ceea ce mi se pare suficient, minifrdgiderul reincarcat zilnic, curatenie ok, tot la plusuri adugam bufetul de noapte care era deschis toata noaptea si late [...] — vezi review
Descoperă Alanya / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: biancuta [26.06.11]
Alanya - un loc deosebit in care voi reveni
Antalya e o zona deosebita avand o frumusete naturala aparte, in care soarele straluceste timp de 300 zile pe an! Verile sunt fierbinti si secetoase, Antalya fiind “tara soarelui! ” Din acest motiv, cand ne-am dus spre Antalya, am crezut ca vom intalni doar uscaciune, zone fara pic de vegetatie. Dar ne-am inselat! Cand avionul a ajuns deasupra Antalyei, am ramas uimita de acest “verde” din zona! Am si exclamat atunci: “Ce vegetatie, cat e de frumos! ” Mai multi turisti din avion, [...] — vezi review [+23 poze]
Concorde DeLuxe Resort & Spa 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: carmenplesa1977 [26.06.11]
Supersonic Concorde
Am revenit din nou din concediu, aceeasi Antalya ca de obicei pentru noi. Cu ce sa incep ca nu stiu, incerc sa fiu cat pot de obiectiva... asa ca incep cu concluzia finala: un concediu foarte reusit si anul acesta, unde ne-am simtit foarte bine. Am hatarat sa plecam cu avionul, in prisma unor imprejurari si pot spune ca am simtit diferenta comparativ cu anul trecut, cand am mers cu maisina (e mult totusi 11 nopti, fara masina acolo, iar de inchiriat sau taxi e foarte scump, deci la anul din [...] — vezi review [+55 poze]
Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent] 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: laurdan [26.06.11]
Ce bine este in concediu
Am revenit acasa din concediu si vreau sa va impartasesc si dvs. impresiile familiei Dupa un drum de 2 zile (cu o Bulgarie obositoare dar din fericire rapida) am ajuns la Venosa: hotel nou, curat, situat undeva in mijlocul lui "no man land" dar cu o priveliste superba. Dupa cazarea undeva la etajul 5 (cam. 1509) am dat o fuga impreuna cu sotia si cu micutul de 3 ani si 4 luni sa vedem complexul si ne-am linistit-arata asa cum apare in pliantele de prezentare. O sa incerc sa va descriu [...] — vezi review [+6 poze]
Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: kento68 [25.06.11]
Didim Elegance asa si asa...
In primul rind Didim Elegance si Didim resort&Spa sunt unul si acelasi hotel, chiar daca sunt doua cladiri diferite au receptie comuna si restaurant comun. Noi am fost cazati la Didim Elegance la etajul 7 intr-un apartament. Lucruri pozitive: cam micut apartamentul in comparatie cu alte locuri in care am fost dar acceptabil. Terasa in schimb era o splendoare. Mare si oferea o imagine superba atit a marii cit si a statiunii. Personalul de servire si-a facut treaba destul de bine. Hammam-ul [...] — vezi review
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: ana anghel [25.06.11]
Un hotel foarte bun la pretul achitat
Am plecat din Bucuresti in jurul orei 5 dimineata pe traseul Giurgiu-Ruse-Razgrad-Yambol-Lesovo-Hamzabeyli-Edirne (acolo am schimbat euro in lire) -Eceabat (trecere cu ferry 23 lire) -Canakkale-Kucukkuyu (unde ne-am si oprit in prima seara). Cazarea este pe malul marii in bungalow-uri (Yesilda Tatil Koyu). Am platit 20 euro negociati (ce e drept era luni cand am ajuns si nu aveau clienti). A doua zi am plecat spre hotel in jur de ora 6 pe traseul Izmir-Selcuk-Kusadasi. De la Izmir se intra pe [...] — vezi review [+17 poze]
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: SpookyD [25.06.11]
Resort excelent, dar cu mici minusuri
As incepe prin a spune ca suntem pentru a 3-a oara in Turcia si anterior am stat in Lara la hotelurile Concorde si Barut Lara. Camere: curate, spatioase, cu paturi mari si confortabile, internet gratis. Baia lasa putin de dorit, cateva reparatii facute pe fuga care nu se pretau la un hotel de 5*. In permanenta se scurgea apa de pe perete si cada pe jos, era o problema generala, nu doar noi ne-am plans de asta. Mai greu si cu "refill-ul" la produsele cosmetice din baie. Mancarea: excelenta [...] — vezi review [+7 poze]
Selectum Family Resort Side (ex Silence Beach) [Kizilagach] 5 / SIDE
- IUNIE, 2011
- de: M'Liviu [25.06.11]
Cu adevarat frumos
Da putem spune ca este un hotel care isi merita laudele. Un resort foarte mare indicat atat famililor cu copii cat si tinerilor. Trecem de capitolul mancare ptr ca aici stim ca turcii sunt numarul 1. Iti ofera si cantitate si calitate. La partea de distractie pot spune ca ziua la piscina erau foarte multe jocuri, foarte multa distractie si la aqua park, seara spectacole in amfiteatru cu diferite teme (dansuri sau acrobatii) dupa care urmau dansurile la barul din fata piscinei si discoteca. [...] — vezi review [+4 poze]
Rixos Premium Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: svidea [25.06.11]
5 stele meritate
Dupa teapa de anul trecut de la Rixos Sungate, am indraznit anul asta sa incercam Rixos Premium Belek. Diferenta e uriasa! Si intr-adevar Rixos Premium isi merita cele 5 stele! sigur, au fost si inconveniente, dar oarecum minore si nu neaparat legate de numele Rixos Premium... Mentionez ca suntem deja la a 5-a vacanta in Antalya, de fiecare data am fost la alt hotel, deci avem termeni de comparatie. Pe scurt, ce ne-a placut (am fost un grup de 8): - camere mari, curate - servicii [...] — vezi review [+8 poze]
Aqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: ionutlatcan [24.06.11]









