Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 662 / 933]
Afișate impresii [6611 - 6620] din total 9327 impresii
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: eleo [28.06.11]
Sejur relaxant, raport bun calitate - pret
Tocmai ne-am intors din vacanta bronzati si odihniti, ne-am simtit bine in acest hotel si o sa descriu in cateva cuvinte experienta noastra. Am zburat de la Cluj la Bodrum cu Air Bucharest, din aeroport am facut un drum de 2 ore cu autocarul pana la hotel, foarte repede ne-am cazat si datorita optimismului cu care am privit problema :) am primit o camera cu vedere la mare situata in partea cea mai apropiata de mare a hotelului, exact cum imi doream. Camera curata destul de spatioasa, [...] — vezi review [+5 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: GeorgeSiAna [28.06.11]
Frumos
Am ales hotelulu Rixos Lares dupa multe cercetari. Am spus ca nu poate fi prea rau avand in vedere ca face parte din lantul Rixos si a fost prima data cand mergeam in Turcia la All inclusive. Am plecat cu masina din Constanta in jurul orei 15:00 pe 10/06/2011 si am ajuns la hotel in jurul orei 9:30 pe 11/06/2011. De precizat ca drumul a fost facut fara pauza peste noapte dar cu destule opriri pentru mancat, pentru toaleta, intins picioarele... Drumul a fost in regula chiar si in bulgaria [...] — vezi review [+9 poze]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: Tudor Ion [28.06.11]
Nu Granada ci Grenada
Am plecat cu dorinţa de a vedea un hotel modern, luxos ceva mai frumos decât Saphir care se află la 1 km distanţă şi la care am fost cu un an în urmă dar ce vă scriu este adevărat şi m-a şocat. Hotelul este plin de ruşi cu rusoaice manga tot timpul, pereţi despărţitori dintre camere sunt din rigips prin urmare se aude totul de la vecinii ruşi morţi de beţi care vin la 3 dimineaţa. În ultima zi turculeţul care umplea frigiderul mi-a furat un parfum de 450 lei fapt [...] — vezi review [+12 poze]
Crystal Paraiso Verde Hotel [Bogazkent] 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: andreeadeea13 [27.06.11]
Deosebit
pai sunt foarte multe lucruri de zis si nu stiu cu ce sa incep! gradina cu flori este superba (multi palmieri, banannieri, flori colorate, ect...) mancarea extraordinara! nu am avut timp nici sa gust din toate cante un pic! peste tot gasesti baruri unde au si desigur mancare! FOARTE BUNE: pizza si baclavaua. important se vorbeste in rusa foarte mult, turca, engleza, franceza (un pic) nu ai timp sa te plictisesti la piscina sunt concursuri, se face sport in apa, fitnes, pentru copii mici [...] — vezi review
Papillon Ayscha Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: mircea_op [27.06.11]
Excelent
Eu nu cred nimic din ce au scris cei care critica aceasta locatie, sunt relativ pretentios si am fost (sunt inca) in aceasta locatie. Mancare excelenta (carcotasii ar spune ca se repeta...) suficient de diversificata, suficiente locatii pentru masa, suficient personal, curat, personal atent. Cazare foarte buna, AC-ul desi nu merge ca in masina isi face jobul f bine, eu chiar il opresc pentru copil. Atrag atentia celor care se plang ca diferenta intre mediu si incaperea cu AC e de maximum 5 [...] — vezi review
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: Syntia [27.06.11]
Vacanta de vis
Am plecat spre Kusadasi cu inima un pic stransa pentru ca am vrut initial sa stam la Ephesia, insa nu s-a putut si atunci ni s-a oferit hotelul Batihan. Ma uitasem pe forum-uri si impresiile pe care le-am vazut despre Batihan nu erau chiar grozave. Drumul a fost super pentru mine pentru ca am zburat cu avionul pentru prima data si am fost extrem de impresionata si incantata. Batihan a fost pentru noi o surpriza de nedescris. Nu pot sa reprosez nimic. Dar sa le iau pe rand. La venire totul a [...] — vezi review [+15 poze]
Crystal Prestige Elite Resort (ex Amara, ex Le Chateau) [Goynuk] 5 / KEMER
- IUNIE, 2011
- de: mafi23 [27.06.11]
Vacanta Le Chateau de Prestige Kemer, Turcia
O vacanta de vis, defapt o luna de miere foarte reusita. Noi am avut o camera duplex, la ultimul etaj cu vedere la munte si la mare, pe scurt camerele nu erau de 5* adica sa nu te astepti la o camera de 5* la ei sa semene cu una de 3 * la noi, respectiv in camera nu era foarte foarte curat, ma refer initial in seara cand am primito apoi zilnic s/a facut curatenie la solicitarea nosatra, deci camera cam o nota 6 din 10, in rest mancare, servire, curatenie in incinta hotelului si pe plaja, [...] — vezi review [+5 poze]
Kefaluka Hotel [Akyarlar] 5 / BODRUM
- IUNIE, 2011
- de: ValiVieru* [26.06.11]
O alta vacanta
Inceput de iunie, suntem in avion un Boeing 737 in drum spre Bodrum... de ce sa nu recunosc sunt cu sufletul la gura pentru ca de aceasta data eu am ales destinatia (ce-i drept de 2 ani tot zic ca ar trebui sa vedem si altceva decat Belekul) dupa 1 ora si 25 de minute aterizam pe aeroportul Milas de langa Bodrum unde ne vin destul de repede bagajele si unde suntem asteptati de un microbuz trimis de agentia cu care venim in vacanta. Temperatura in aer 29 grade bate si un pic vantul... il rugam [...] — vezi review [+10 poze]
Baron 4 / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: ana anghel [26.06.11]
Hotel foarte bun pentru tranzit in Istanbul
Referitor la cazarea in Istanbul recomand (desi am avut probleme cu rezervarea) hotelul Baron. Este accesibil ca si pret (70 euro camera dubla+mic dejun bufet), camera nu este f. mare, restaurantul este la etajul 7 al hotelului si are o priveliste superba catre mare, mancarea este ffff. buna si variata. Hotelul Baron nu are parcare insa exista un OTOPARK la 5 min. de hotel. Este situat in zona Beyazit (zona veche a Istanbulului) la 500 m de Grand Bazaar, cam 1 km de AYA SOFYA si palatul [...] — vezi review [+6 poze]
Hedef Resort & Spa Hotel 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: mormelvio [26.06.11]










