Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 651 / 933]
Afișate impresii [6501 - 6510] din total 9327 impresii
Festival Hotel [Ladies Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: cristina2410 [17.07.11]
Sejur perfect
In perioada 24.06.2011-02.07.2011 am petrecut concediul la acest hotel. Dimineata se faceau clatite cu gem, crema de ciocolata si unt de arahide, la pranz aveam diferse preparate din carne, cartofi prajiti (care sunt cei mai buni, dupa parerea mea: -)) in fiecare seara la cina aveam gratar, iar pe tot parcursul zilei fructe proaspete. Asternuturile se schimba din 2 in 2 zile, la fel si prosoapele. Prosoapele pentru piscina se ia de la spa-ul hotelului pe baza unui cad care il iei de la [...] — vezi review [+21 poze]
Aqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: FlorinBaciu [17.07.11]
Hotel bunicel - atentie la detalii
Salut, - pentru in hotel de 5 stelute turcesti complexul e diferentiat pe clase: la categoria world (cele cu mocheta in camera) se face curat cam la 2-3 zile iar la alte corpuri (din categoria CLUB- fara mocheta) nu a ajuns nici odata la curatenie. (am fost 2 familii cazate in 2 corpuri diferite). - pentru AI sa primesti inghetata doar la masa de amiaza pentru o ora mi se pare jenant. Daca iti aduci in camera apa ti se incarca nota de plata cu 10 euro. acelasi lucru se intampla si pentru [...] — vezi review
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: Tsunami [16.07.11]
Un hotel de nota 10
Am fost la acest minunat hotel in perioada 20 iunie-01 iulie 2011 (12 zile), familie 2 adulti +1 copil de 14 ani Am luat biletele early booking in februarie cu un discount de 35%, pentru care am platitit 1530 EURO + 840 Euro =3 bilete de avion Din punctul meu de vedere a fost cel mai reusit concediu (tinind cont de faptul ca din 2007 nu mai merg pe litoralul romanesc deoarece este mult mai scump si mai infect din toate punctele de vedere) Acord nota generala de 10 acestui minunat [...] — vezi review [+95 poze]
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: monicutza [16.07.11]
Fresh holiday!
Fresh Holiday! Incep prin a le multumi adminilor de pe AFA pentru ca m-au ajutat sa ma hotarasc ce hotel sa aleg pentru vacanta de vara de anul acesta. Cazarea la hotel s-a facut foarte repede, in cateva minute am completat fisa de sedere, apoi un hamal ne-a transportat cu o masinuta de golf pana la bungalow-ul in care era camera noastra. Imediat ce am vazut ca suntem transportati la bungalow cu masinuta, ne-am si gandit ca stam foarte departe de corpul central al hotelului si de [...] — vezi review [+56 poze]
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: stefan.b [15.07.11]
Vacanta ok
Am petrecut 7 nopti la sfarsitul lunii iunie in acest hotel. Transportul cu Tarom a decurs perfect, conform orarului, iar transferul de la aeroport s-a realizat in max. 40 de min. timp in care ghidul moldovean ne-a prezentat cateva informatii despre Turcia si zona in care ne aflam. Personalul de la receptie vorbitor de limba engleza. Desi aveam rezervare in bungalow am primit camera in hotel, dar datorita amplasarii ei la et. 1 deasupra zonei cu tomberoane am refuzat-o, asa ca am ales dintre [...] — vezi review [+19 poze]
Fantasia DeLuxe [Yavansu] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: fantozzi007 [15.07.11]
Un concediu reusit!
Drumul pana la Kusadasi, cu masnia, este un calvar. Cel putin cat timp traversezi Bulgaria, care este slab cartografiata - navigatia face fata cu greu, unde nu exista niciun fel de indicatoare rutiere... foarte greu! In schimb, dupa ce ai traversat Bulgaria, totul incepe sa fie altfel. Traseul pana la Kusadasi este foarte simplu, drumurile, in Turcia, sunt extraordinare de bune si sunt atat de multe indicatoare incat nici nu prea ai ce face cu navigatia, in fine. Biletul la acest hotel a [...] — vezi review [+2 poze]
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: dan_ramy* [14.07.11]
5 stele ieftine
un sejur placut. merita incercat dar nu e nimik spectaculos. mai exact cat dai atat face. pana in 2011 am incercat 3 ani turcia, kusadassi si didim si ca de fiecare data acesta incercare cu transport individual am facut-o la hoteluri cu pret mic, eb mare, cumparate de prin ianuarie. spun asta pentru am ajuns la concluzia ca suntem prea saraci, facem eforturi destule pentru un bilet ieftin dar ajungi sa crezi ca mai bine mai pui ceva si incerci un 5 stele mai scump. dar sa trecem la palm [...] — vezi review [+32 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2011
- de: dragos74 [14.07.11]
Cea mai mare TEAPA
fara sa exagerez in vreun fel, nu cred ca exista mai mare bataie de joc ca la acest hotel. serviciile si mancarea sunt sub orice critica, desi turcia este destinatia recomandata tocmai pt aceste lucruri. concret: tot sejurul nu am vazut nici o bucata de peste la gratar decat intr-una din seri niste bucati de cozi de macrou fierte!!! copanele de pui de asemenea doar intr-o seara cand se facuse o coada de aprox. 30 persoane ce asteptau in fata unui singur platou ce tocmai se golise iar de [...] — vezi review
Selectum Family Comfort (ex Lyra Resort) [Kizilagac] 5 / SIDE
- IUNIE, 2011
- de: bebelinu [14.07.11]
Acceptabil, nu am ramas impresionat de nimic
Inceputul sejurului a debutat nefericit cu problema cazarii in prima zi - nu aveau camere libere in hotel si toate cele 3 familii am fost cazate in prima seara dupa interminabile negocieri in niste vile situate la 800 m de hotel care ma vad nevoit sa remarc ca aratau chiar OK (la primul nostru refuz de a accepta situatia ne-au oferit pentru urmatoarele 9 nopti camere cu vedere la mare desi platisem land view, la al doilea ne-au oferit in plus ultra all inclusive, iar a treia propunerea lor a [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Pamukkale / PAMUKKALE
- IUNIE, 2011
- de: adryana [14.07.11]










