Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 636 / 933]
Afișate impresii [6351 - 6360] din total 9327 impresii
Club Phaselis [HV-1] [Goynuk] 4 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: pitiku [21.07.11]
Club Phaselis HV1 Kemer Antalia
Vreau sa va impartasesc cateva impresii din recenta vacanta ce am petrecut-o la Club Phaselis HV1 din Gyonuk (Kemer). Doresc sa va impartasesc ca este prima mea excursie in Turcia si la All inclusive. Am procurat vacanta inca din Martie cu early booking mai mult la insistentele sotiei care si-a dorit odihna in locul vacantelor trecute care implicau mai mult vizite. Sa incepem cu inceputul: Drumul spre aeroport: plecarea se facea la ora 13.00 din Otopeni cu Tarom. Masina am lasat-o in [...] — vezi review [+12 poze]
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM
- IULIE, 2011
- de: elena76 [20.07.11]
A fost un vis frumos
Buna! Ne-am intors de cateva zile de la PALM WINGS. Nu am vrut sa scriu impresiile la cald... asadar... Cel mai frumos concediu de pana acum! Cazarea s-a facut rapid la bungalow, camera si baia foarte curate, seif gratis, aer conditionat. Curatenia se facea zinnic cu prosoape si lenjerie schimbate plus consumabile la baie din belsug (o mica atentie pentru camerista). Noi avand si copii ne-am impartit timpul intre mare si piscina cu topogane. Plaja micuta dar curata cu nisip si intrare [...] — vezi review [+13 poze]
Daima Resort [Kiris] 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: ilhanaurelia [20.07.11]
O vacanta reusita
un hotel super mincarea si ea de asemeni foarte buna si diversificata pentru toate gusturile, si chiar pentru [...] — vezi review
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM
- IULIE, 2011
- de: danidaria [20.07.11]
Raport bun calitate-pret
Un hotel dragut, cu o atmosfera linistita, relaxanta, placuta. O adevarata placere sa te plimbi prin gradina hotelului, plina de palmieri, leandri infloriti, bananieri, trandafiri japonezi, diverse specii de pini. Mancare buna, chiar foarte buna seara. O mica diferenta fata de celelalte hoteluri la care am mai fost in Turcia este la capitolul bauturi alcoolice (cu exceptia berii care este cam aceeasi peste tot si a vinului care era chiar bun), in sensul ca nu prea sunt de calitate, insa pot [...] — vezi review [+8 poze]
Tusan Beach Resort 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: voro [19.07.11]
Relaxare si un concediu reusit
In primul rand presupun ca trebuie sa scriu despre drumul spre Turcia. Astfel am cantarit bine pareririle altora si ale unor prieteni care au fost anul trecut si am ales varianta pe la Hamzabeyli. Traseul prin Bulgaria a fost Ruse-Razgrad-Turgovishte-Omurtag-Kotel-Yambol-Elhovo-Hamzabeyli (la ora 5 intram in Bulgaria, iar la ora 9.30 in Turcia). Drumul a fost foarte liber, nici urma de politie si spre surprinderea mea foarte bine semnalizat. Daca aveti GPS da-ti din aproape in aproape [...] — vezi review
Kemer Reach Hotel 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: valiblonda2006 [19.07.11]
Antalia este moscova nu mai rusii
incep prin a da dreptate unei doamne care spunea antalya = rusia problemea e in felul urmator peste tot se vb rusa scrie in rusa ai inpresia ca tei dus in moscova nu te simnti bine deloc anuturi in rusa nu e normal nu vroiam in romina si in engleza cina ed am ajuns la ok a fost ok cuma plecat insotitora au inceput problemele neau mutat la alt hotel pentru o noapte intradevar mai luxos dar in alta regiune nu mia placut a doua zi nea loat dela hotel si nea tranferat va dati seama [...] — vezi review [+4 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: dognean [19.07.11]
Surprize placute
Ne-am intors de cateva zile din acest hotel care, din 2009 si pana acum, a crescut in calitatea serviciilor. Am ramas placut surprinsi sa descoperim acelasi Miracle de acum 2 ani, cu interioare si exterioare la fel de bine intretinute si in plus cu servicii de o si mai buna calitate. In primul rand, am ajuns seara aproape la 22.00 in hotel, doar 3 familii, fiecare cu copil. La receptie ne-au spus sa mergem la masa pt ca se inchide si apoi sa ne cazam. Desi in restaurant nu mai gaseai nimic si [...] — vezi review [+5 poze]
Helen Park Hotel 3 / CANAKKALE
- IULIE, 2011
- de: yasemin72 [19.07.11]
Helen Park - un hotel bun pentru tranzit
Este situat in imediata apropiere a locului de coborare de pe bac. Apartine hotelului Helen si cred ca este varianta mai moderna a acestuia. Are intrare, receptie si sala de mese separate. Personalul este foarte atent si serviabil. Camera este mare, curata, dotata cu un pat dublu si un pat de o persoana, dulap cu seif, televizor lcd, aer conditionat individual, minibar cu sucuri, bere, apa plata, apa minerala si alune. Ce se consuma din minibar se platea la plecare. Baia are cabina de [...] — vezi review [+5 poze]
Delphin DeLuxe Resort [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: danutdinica [19.07.11]
Mergeti - nu veti regreta!
Va rog mai intai sa imi permiteti sa multumesc domnului Cornel si echipei sale de la "Alacarte Travel" (agentia site-ului AmFostAcolo.ro, creata pentru a putea rasplati utilizatorii prin oferirea unor preturi si conditii privilegiate pentru vacantele lor - nota webmaster) pentru sprijinul acordat! Mii de multumiri domnilor! Bun. Sa incepem cu plecarea. Zbor TAROM fara probleme, la Otopeni am fost asteptati de un reprezentant de la Premium Holiday si totul a decurs cat se poate de bine. [...] — vezi review [+21 poze]
Presa di Finica Hotel & Suites 5 / FINIKE
- IULIE, 2011
- de: atasiei_raul [18.07.11]










