Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 632 / 933]
Afișate impresii [6311 - 6320] din total 9327 impresii
Selge Beach Resort [Kizilagach] 5 / SIDE
- IULIE, 2011
- de: dianitza [01.08.11]
Foarte frumos
De 3 zile m-am intors din Turcia. La inceput am fost putin dezamagita. am plecat cu avionu din cluj la 4 jumate, am ajuns la 6 jumate pana la luat bagajele, pana ne-am intalnit cu reprezetantii si pana am ajuns la hotel sa facut 9 si uite asa am pierdut o zi. Cum era seara nu am avut prea multe de facut. am mers am mancat, dupa care ne-am cazat cate un dus fiecare si am plecat sa vedem ce ii pe la hotel. Eram cam dezamagiti. dar din a2a zi a inceput distractia. macarea foarte buna si multa! [...] — vezi review [+6 poze]
Green Nature Resort & Spa Hotel 5 / MARMARIS
- IULIE, 2011
- de: cute_alynutzza [01.08.11]
Cea mai frumoasa experienta!!!
Am ajuns acolo rupti de oboseala pentru ca am facut calatoria cu autocarul. Din Bucuresti pana in Marmaris inseamna 23 de ore. Nu va recomand acest mijloc de transport. Cand am ajuns nu ne venea sa credem. Intradevar camerele nu sunt de 5 stele sa zicem 4 stele... poate tras de par 4 stele jumatate dar in rest... totul a fost super ok. Resortul are 3 piscine, una cu tobogane (4 la nr), gen un mic Aqualand. si inca 2 putin mai adanci decat cea cu tobogane. Bineinteles aveau si pentru copii. [...] — vezi review [+8 poze]
Kremlin Palace Hotel (ex Asteria) 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: balzani [01.08.11]
Ok, dar cu mici neajunsuri
Primul rewiew scris aici despre acest hotel a acoperit cam toate aspectele. Dar un lucru f important pe care din cate stiu eu il mai gasesti la Delphin Diva si De Luxe este ca ai acces practic la 2 resorturi fara restrictii. Diferenta dintre Topkapi si Kremlin este data doar de camerele care la primul sunt renovate. Ca aspecte negative la Kremlin Palace: camerele au nevoie urgenta de renovare [nu au mai mult de 3 stele la noi]. App noi am avut un dublex cu etaj. Mancarea cam slabuta fata [...] — vezi review
Club Konakli Hotel 4 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: mary-criss [31.07.11]
Frumoasa Alanya, dar departe
Pe 7 iulie la 3 dim. am plecat din buc. (iesirea giurgiu) la turci (alanya) mai multi prieteni 10 masini. Am ajuns la granita cu turcia hamzabeyli la ora 10 dim. am trecut si de Istanbul si in orasul belecik ne-am oprit sa inoptam ajunsi la ora 16. Am stat la hotelul kent 45 E/ noapte. Dimineata la ora 8 am plecat din nou la drum spre alanya si am ajuns la ora 16 in statiunea noastra konakli. (pina in alanya mai erau 6 km). Ne-am cazat la hotel club konakli 4*. Hotelul frumos curat, camera [...] — vezi review [+30 poze]
Pigale Beach Club Hotel 3 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: mbrandusa [30.07.11]
Un sejur foarte placut
Tocmai m-am intors de la Pgale Beach si pot sa spun ca a fost grozav. Oricat asi vrea sa caut ceva ce asi putea reprosa vis a vii de acest hotel nu am gasit. Drumul cu autocarul e foarte lung, dar opririle sunt dese si ai timp suficient sa mananci, sa te speli si sa te dezmortesti. Odata ajuns la hotel in jur de ora 10 intri la all inclusiv si pot sa bei sau sa mananci inainte sa te cazaze, putin dupa ora 13, in functie de cum se termina curatenia. Noi am avut camera 224, cu vederea spre [...] — vezi review [+9 poze]
Bariscan Hotel 3 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: luk [30.07.11]
Dezamagire totala
Este al patrulea sejur in Turcia. Daca as fi avut dezamagiri sigur nu mai mergeam, peste tot a fost macar ok, daca nu superb. Dezastrul a inceput inca de pe aeropor, cu intarzierea de peste o ora a decolarii, ceea ce a dus la pierdrea intregii zile. Cazarea a fost la ora 20.30, deci... prima zi. Citisem despre Bariscan pe net, doar in oferte, in rest nimic. Cei de la agentie mi-au spus ca hotelul a fost renovat si are 4 stele (asa scrie in contract), cu toate ca in catalog era de 3 [...] — vezi review
Majesty Club Tarhan Beach Hotel 4 / DIDIM
- IULIE, 2011
- de: emat [30.07.11]
Sub asteptari
Am fost cu familia in luna iulie 2011 la Club Tarhan Didim. Pentru cei care nu au mai fost niciodata in afara tarii probabil ca a fost impresionant. Insa, desi ca si complex e foarte frumos, peisaje minunate, totul ingrijit, au si cateva puncte slabe. Ma refer ca la mare mergi si pentru mare nu doar pentru piscina, ceea ce la ei plaja e super murdara, neingrijita si desi este foarte mica si nu ar necesita prea multa bataie de cap cu ingrijirea si curatarea de tigari si alte cele, nici macar nu [...] — vezi review
Gural Premier Hotel [Tekirova] 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: kokomoko [29.07.11]
Visul unei nopti de vara...
Mergand la hotelul Gural Premier Tekirova, trimiterea la piesa lui Shakespeare din titlul postarii, s-ar traduce in dorinta ca personaje precum Ira [...]. Revenind la impresii, ii pot asigura pe cei dornici de a petrece cateva zile de vacanta pe litoralul turcesc al marii Mediterane, ca hotelul este la standartele normale pentru ceea ce inseamna o clasificare de cinci stele in Turcia si anume camere spatioase, mancare excelenta, plaja acreditata cu Blue Flagg, un aquapark pentru toate [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: dfdan2002 [29.07.11]
Jalnic
un complex patetic, cu putine gradini, servire de 2 bani care face rusine hotelurilor langa care se gaseste TITANIC SI MIRACLE. Am ales acest hotel pentru vacanta pe principiul romanului prost adica daca e mai scump iseamna ca e si bun. pe scurt cele 12 zile petrecute acolo au insemnat 11 nopti de ZGOMOT datorat SPECTACOLELOR care se tin in fata hotelului, asta pana la aprox. ora 11 dupa care zarva se muta pe plaja pana la aprox. ora 12.30. hotelul nu are un loc amenajat unde sa se tine [...] — vezi review
Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: noi 2* [29.07.11]







