Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 630 / 933]
Afișate impresii [6291 - 6300] din total 9327 impresii
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: loryj [09.08.11]
Totul super
Buna sejurul nostru a fost exact asa cum ne asteptam, am zburat cu tarom fara probleme, ne-am cazat la ora 2 dupa cum scria, desi asta nu prea ne-a placut ca am ajuns pe la ora 11 si dupa atata drum era ititati de oboseala. Nefiind vina lor, ca asa a fost cazarea, n-am avut obiectii. Camera imensa cu tot ce trebuie, frigiderul plin, baia utilata fara nicio obiectie. Mancarea a fost super, diversa, preparate de tot felul, de la cartofi prajiti cine mananca pana la mancarea chinezeasca, dupa [...] — vezi review [+8 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: eduardradupaul* [08.08.11]
Antalya, rasfatul meu...
Iata ca am ajuns si in Antalya! De 10 ani ma tot ,,chinui" sa ajung acolo si... culmea, era cat pe ce sa nu ajung nici anul acesta! Doritoare de vacante exotice si indepartate, m-am tot plimbat prin lumea intreaga, fara sa-mi treca prin cap ca... rasfatul absolut este doar la 1h, 30 de zbor. Noroc cu scumpa mea prietena care, pe ultima suta de metri, m-a convins sa merg cu ei. Deci, iata-ma in drum spre Turcia, directia Antalya, la Delphin Palace. Prima impresie... socanta! Un [...] — vezi review [+18 poze]
Galaxy Beach Hotel [Mahmutlar] 4 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: Manuella [08.08.11]
A fost un concediu placut !
La banii pe care i-am platit a fost un concediu OK. Este exact cum a descris Madalina si sunt de acord cu tot ce a spus de aceea nu mai povestesc. Tot personalul este foarte dragut si amabil. Camerista a fost atat de draguta incat nu era zi in care sa nu ne schimbe prosoapele si sa nu ne intrebe daca mai dorim ceva. La un moment dat aveam vreo 7 prosoape in camera. Ce e drept si noi o salutam si ii multumeam in fiecare zi. Poate conteaza si cum te porti cu personalul. Sunt oameni care muncesc [...] — vezi review [+7 poze]
Grand Blue Sky Hotel [Ladies Beach] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: G.Lisman [07.08.11]
Spendoarea de la Grand Blue Sky, Kusadasi
Dupa mai multe cautari si mult studiu, am hotarat sa acceptam sejurul de 10 nopti la acest hotel. Sincer sa fiu, citind impresiile de pe acest site si de pe altele (nu neaparat romanesti) am fost destul de confuz, nu doar ca au fost impresii pro si contra, insa si unele si altele au fost la extreme, ori foarte bune ori dezastruase. Acum dupa ce am fost acolo, pot sa le transmit celor ce se plang si critica urmatoarele cuvinte: voi nu o sa va simtiti nicaieri bine, din moment ce cautati [...] — vezi review [+11 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: simona86 [06.08.11]
Superb!
Am plecat din romania un pic speriata dupa tot ce citisem aici despre acest hotel... insa imediat ce am ajuns acolo si am vazut realitatea m-am linistit... hotelul arata superb... cei de la receptie au fost f draguti cu noi... mancarea a fost variata si destula pt toata lumea... echipa de animatie vorbea engleza si inca foarte bine... ospatarii foarte saritori si si iti zambeau tot timpul... Concluzia: Anul care urmeaza tot aici imi voi face [...] — vezi review [+2 poze]
Papillon Zeugma Relaxury Hotel 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: nana72 [06.08.11]
Un hotel frumos
Am ajuns la Hotel Papillon Zeugma din Belek dupa lungi cautari pe internet si comentariile favorabile postate m-au convins. Drumul pana acolo l-am facut cu masina si recunosc ca a fost obositor chiar daca am oprit si innoptat in Istanbul. E bun drumul prin Turcia dar lung. Cazarea s-a facut foarte repede si surpriza si mai mare a fost ca am primit in loc de camera dubla standard, una suita. Chiar daca am avut cu land view, a fost foarte bine pentru ca acele camere cu see view trebuia sa le [...] — vezi review
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: roca [05.08.11]
Mirific
Am fost a doua oara in acest loc sa ne petrecem vacanta. Fara sa avem niste pretentii absurde totul este minunat, plaja, clima, conditiile de cazare, masa. Doua mici exceptii sunt: programele de seara cam lasa de dorit si [...] — vezi review
Kervansaray Hotel 4 / CANAKKALE
- IULIE, 2011
- de: ecou [05.08.11]
Hotel placut
Am folosit Hotel Kervansaray ca hotel de tranzit pentru o excursie spre Kusadasi, deci am stat doua nopti, una la dus si una la intors. Hotelul se afla foarte aproape de bac, pe niste stradute unde poti ajunge destul de greu (GPS-ul m-a incurcat mai mult decat sa ma ajute), extrem de pitoresti. Arhitectura este frumoasa-am vazut si niste miri care au venit sa faca poze in fata hotelului si in gradina interioara. Fiind 2 adulti si 2 copii, am luat ceea ce s-a dovedit un apartament familial. [...] — vezi review [+3 poze]
Tusan Beach Resort 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: ecou [05.08.11]
Sejur placut pentru toata familia
M-am intors de acolo cu adevarat relaxat. Hotelul nu este perfect, insa impresia per total a fost buna spre foarte buna. Detaliind, o sa ii las pe cei interesati sa aprecieze. Complexul in ansamblu: mare, placut, cu facilitati diverse. Decorat in stil mai mult grecesc decat turcesc, este suficient de mare incat sa nu te simti limitat. O multime de locuri in care sa poti petrece timpul daca nu esti maniac al bronzului si sa nu fi agasat de multimea de turisti din hotel. Lifturi probabil [...] — vezi review
Kosdere 4 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: Simonaaa* [05.08.11]









