Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 628 / 933]
Afișate impresii [6271 - 6280] din total 9327 impresii
Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent] 5 / DIDIM
- IULIE, 2011
- de: Oana98* [12.09.11]
SUPER
Sejur foarte placut, nu va luaţi după **** care după ce au ieşit din coşul lor de gunoi, vorba francezilor, se apucă să critice tot. Totul a fost peste aşteptări, nu se compară cu România la calitatea seviciilor. Distracţie poţi găsi în Didim, paharele sunt din plastic pentru grija clienţilor, să spună careva că nu a venit cu kilograme în plus. Sau le-a făcut la *******? review-ul a fost editat de webmaster inainte de a fi [...] — vezi review [+19 poze]
Pigale Beach Club Hotel 3 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: Beatricel* [08.09.11]
Kusadasi si imprejurimi
Turcia, o alta lume, alta cultura, alta religei... altceva. Altceva frumos, incantator de neuitat. Kusadasi este o statiune imensa, intinsa pe dealuri. Prea multe nu scriu ca nu am darul acesta, dar pun poze care sunt cele mai [...] — vezi review [+6 poze]
Orange County Resort (ex Vera Mare, ex MaxHoliday) [Bogazkent] 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: doamna flori [02.09.11]
Cea mai buna vacanta de pana acum
Pur si simplu vacanta aceasta a fost minunata. Nu pot sa zic ca a existat vreo zi in care ne-am plictisit. Cazarea a fost foarte buna, la televizor existau programe romanesti la care te puteai uita, iar curetenie se facea in fiecare zi. Intr-o zi chiar am gasit paturile acoperite cu petale de trandafiri, iar pe ele erau facute lebede din prosoape. In fiecare dimineata animatorii erau la dispozitia noastra la piscina si organizau jocuri la care puteau participa de la copii pana la oameni in [...] — vezi review [+1 poze]
Orange County Resort (ex Vera Mare, ex MaxHoliday) [Bogazkent] 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: yna [02.09.11]
Cea mai reusita vacanta
a fost cel mai frumos concediu de pana acum!! prima data cand ne''am intalnit cu ghidul ne''a spus ca hotelul este undeva langa belek nu chiar in belek si am crezut ca e cine stie ce hotel naspa dar cand am ajuns am fost foarte incantati! Camera e destul de spatioasa aerul conditionat nu facea niki un zgomot si mergea perfect, de animatori nu mai vorbesc erau extraordinari nu te pliktiseai cu ei si erau super de treaba toata ziua fata mea cu fata unor prieteni se bateau numai cu ei in apa [...] — vezi review [+3 poze]
Kemer Reach Hotel 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: anadeea* [30.08.11]
Teapa de 5*
Ajunsi la Kemer Reach Hotel ne-am data seama ca nici vorba de 5 stele, undeva la 3 poate. La receptia hotelului, care nici nu pare a fi o receptie (daca soseste un grup mai mare de turisti nu sunt locuri unde sa te asezi, toata lumea sta in fata hotelului pe jos la 42-45 grade) am fost intampinati de receptioneri ce cunosc numai limba rusa, si chiar daca o rupeau putin in engleza am avut impresia ca erau rau voitori si comunicau numai in rusa. Ne-a izbit o caldura sufocanta ceea ce ne-a dat [...] — vezi review
Iris Hotel 4 / CANAKKALE
- IULIE, 2011
- de: georgios [29.08.11]
Potrivit pentru tranzit
Iris Hotel este foarte potrivit pentru cei care merg spre Kusadasi sau Bodrum, Antalya, etc. Se afla la vreo 15 km de Canakkale, pe malul marii, intr-o locatie linistita, cu multa verdeata. Spun asta, deoarece am avut o experienta anterioara cu un hotel din Canakkale, unde abia am gasit loc de parcare. La Iris parcarea e mare, nu sunt probleme. Camera dubla, curata, personalul amabil... Eu am facut rezervarea direct la hotel, pe mail (mi-au raspuns foarte repede), iar plata am efectuat-o [...] — vezi review
Diamonds Club Kemer (ex Royal Palm) Hotel [Goynuk] 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: nico30 [24.08.11]
Categoric NU 5 stele
Am fost si eu impreuna cu sotul in vacanta la acest hotel si spre dezamagirea noastra tot ceea ce am citit despre acest hotel pare sa fie adevarat. Clar nu are cum sa fie hotel de 5 stele, din moment ce noi am primit o camera la vilele de langa hotel, cu o baie infecta (avand in vedere ca noi am platit pentru o camera standard la hotel). Asta a fost marea noastra problema, mizeria din baie si faptul ca pe toata perioada cat am stat acolo niciodata nu a fost curatata baia, spalata cada, wc-ul, [...] — vezi review [+6 poze]
Kefaluka Hotel [Akyarlar] 5 / BODRUM
- IULIE, 2011
- de: georgios [24.08.11]
O vacanta aproape perfecta
Mai intai as dori sa mentionez ca acest site m-a ajutat de fiecare data cand am dorit sa aleg o destinatie pentru calatoriile mele. Am consultat impresiile turistilor cu privire la locatiile pe care le aveam in vizor si... am ales. Asa am procedat si anul acesta cand m-am hotarat sa plec in vacanta. Am ales Kefaluka si nu regret. Golful in care se afla hotelul, la aprox. 20 km de Bodrum, este superb. Hotelul, inaugurat in 2009, are o arhitectura foarte interesanta. Amplasat, practic pe o [...] — vezi review [+13 poze]
Class Beach Hotel 3 / MARMARIS
- IULIE, 2011
- de: bertike [23.08.11]
Foarte frumos si relaxant
Am fost la acest hotel la sfarsit de iulie cu autocarul, am ajuns cu bine dupa un drum mai lung de 24 ore. La hotel nu ne-au mai dat pranzul fiind trecut de ora mesei dar am luat prajiturele la ora 16. Nu este un hotel de lux, dar camerele sunt curate, se schimba prosoapele zilnic, si se face curatenie zilnic. Programul de masa destul de scurt mai ales la pranz, mancarea nu e foarte diversificata. Dimineata zilnic acelasi meniu, oua fierte, niste salam, parizel dar nu prea bun din carne de [...] — vezi review [+2 poze]
Pigale Beach Club Hotel 3 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: lumibobo [18.08.11]









