Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 617 / 933]
Afișate impresii [6161 - 6170] din total 9327 impresii
Lambada Hotel [Altinoluk] 3 / KUCUKKUYU
- AUGUST, 2011
- de: dorupetre [01.09.11]
Odihna dupa drum
Am ajuns la acest hotel la ora 20. Rezervarea am facut-o pe internet. Ne-am cazat imediat si am coborat la masa de seara avand demipensiune inclusa in pret. Mancarea a fost buna, bauturile se platesc. Personalul este foarte amabil, camerele fiind curate si cu mocheta pe jos. Hotelul are o curte interioara superba cu piscina si spatiu verde. Merita sa opresti la acest hotel in drum spre Didim sau [...] — vezi review [+4 poze]
Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent] 5 / DIDIM
- AUGUST, 2011
- de: dorupetre [01.09.11]
Raport foarte bun calitate/pret
Tocmai m-am intors de la acest hotel si pot sa va spun ca ne-am simtit foarte bine. Drumul l-am parcurs impreuna cu alt membru amfostacolo cu care ne-am dat intarnire la Giurgiu (voi reveni cu review separat pentru drum). Odata ajunsi la hotel ne-am cazat la ora 14, dar ne-au dat camerele la etaje diferite, motivand ca hotelul este plin si sa revenim a doua zi daca vrem camere alaturate. In camera totul este nou si modern. Mancarea de la restaurant este buna, fructe si dulcuiri din [...] — vezi review [+3 poze]
Club Scala Nuova Hotel (ex Yurttakalan) 3 / KUSADASI
- AUGUST, 2011
- de: mihaelad [01.09.11]
Atmosfera foarte placuta
Este un hotel format din mai multe cladiri in jurul celor 2 piscine, 1 de adulti si 1 cu topogan pt. copii. Toate camerele sunt formate dintr-un dormitor si un living cu o canapea extensibila sau chiar doua si o chicineta. Balconul este comun la cele doua camere si are suport pentru intins rufe. Este curat, personalul atent si atmosfera placuta. Singura problema, sa zicem, a fost mancarea, se repeta si nu e foarte diversificata dar gasesti ceva pana la urma. Noi am avut doar micul dejun, nu [...] — vezi review [+9 poze]
Seamelia Beach Resort [Evrenseki] 5 / SIDE
- AUGUST, 2011
- de: denim [01.09.11]
Foarte multumiti!
Am plecat, ca si anul trecut, cu rezervare facuta cu doua zile inainte de plecare, asa ca optiunile pentru o vacanta last minute erau destul de putine. Am ales in final Seamelia Beach Resort, desi nu exista nici un review despre acest hotel pe nici un site romanesc sau strain. Am riscat, pentru ca hotelul era deschis in luna iulie 2011 si ma gandeam ca poate nu este totul terminat, ca serviciile nu sunt puse la punct, ca nu vom avea liniste din cauza lucrarilor etc. Vreau sa va spun ca a fost [...] — vezi review [+42 poze]
Delta Hotel by Marriott (ex Delta Beach Resort) [Yalikavak] 5 / BODRUM
- AUGUST, 2011
- de: veronici [31.08.11]
Frumos
Am fost si noi cazati la acest hotel, cateva plusuri si cateva minusuri (normal!). Plusuri: servicii ireprosabile la camera, curatenie la piscine, mancare variata si gustoasa, se cam repeta dar... asta e, poate nu au imaginatie :)) Minusuri: in restaurantul principal atmosfera cam de cantina, de multe ori trebuia sa asteptam masa sau sa o debaraseze cineva, de multe ori ne apucam noi muncitoreste de treaba pana observau si terminau ei... Sezlongurile: ca sa apuci in zona buna (piscina sau [...] — vezi review
Maxx Royal Belek Golf & Spa Hotel 5 / BELEK
- AUGUST, 2011
- de: barboasen* [31.08.11]
Impresionant!
Incerc sa scriu de la fata locului cateva impresii avand in vedere ca maine voi ajunge la jumatatea vacantei mele de la Maxx: -cazarea nu mi-a pus probleme, am primit exact ceea ce am comandat adica o suite sea view (personal nu inteleg ce aranjamente poti face la un asemenea hotel, fiecare tip de camera avand un cost bine precizat pe care daca-l platesti ai camera respectiva, restul sunt povesti!...) si a durat mai putin de un sfert de ora, punand la socoteala si paharul de sampanie servit [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2011
- de: angelika [31.08.11]
Sejur de neuitat
Ieri, 30.08.11 ne-am intors din Kusadasi - Hotel ARORA. In ceea ce priveste vacanta a fost una de neuitat. Asa cum spunea si Madalin, incepand de la patronul hotelului care este un adevarat exemplu pentru toti cei care vor cu adevarat sa isi promoveze afacerea, si pana la femeia de serviciu totul a fost de nota 10: ospatarii foarte atenti si serviabili, barmanii draguti si bucatarii foarte veseli: dj-ul era de asemenea atent la tot ce se intampla in jurul lui, si dispus sa faca sejurul tuturor [...] — vezi review [+9 poze]
Ocean's 7 Hotel 3 / ISTANBUL
- AUGUST, 2011
- de: radu.crisan [31.08.11]
Hotel foarte bun pt zona Sultanahmet
Am ales acest hotel din 3 motive: - review-uri bune pe internet - pozitia foarte buna in Sultanahmet - 5 minute de Moscheea Albastra, Hagia Sofia, Topkapi - pret foarte bun pt zona: 50 Eur/noapte Hotelul este situat in zona dintre Moscheea Albastra si Bosfor - plina de hoteluri, hosteluri, restaurante. Hotel tipic pentru zona: mic, avea vreo 10 camere; 3 etaje; fara lift; scara ingusta in spirala (pt unii ar putea fi greu de urcat/coborit). Hotelul si camerele sint foarte curate. [...] — vezi review
Maxx Royal Belek Golf & Spa Hotel 5 / BELEK
- AUGUST, 2011
- de: Troika [31.08.11]
Recomand acest resort!!!
Buna ziua tuturor! Un scurt review de la o persoana ce lucreaza in domeniul hotelier: Puncte maxime pentru curatenie, camere, mancare si bautura. Puncte medii pentru distractie (recomand acest hotel pentru familisti) Puncte minime pentru calitatea persoanlului de deservire (se vorbeste decat turca si un pic rusa) - De cele mai multe ori ne scriam singuri comanda pe carnetelul ospatarului deoarece nu cunosteau bauturile. Dar toate aceste minusuri palesc in fata calitatii excelente de [...] — vezi review [+13 poze]
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2011
- de: roland.kentsch [31.08.11]








