Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 604 / 933]
Afișate impresii [6031 - 6040] din total 9326 impresii
Sueno Beach Side Hotel [Sorgun] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: sunnyday07 [11.09.11]
Ne-a placut!
Vacanta a inceput cu Tarom, un zbor la ora 6:40 (cand am luat biletele m-au intrebat cei de la agentie daca vreau sa plec dimineata sau dupa pranz si am ales dimineata, fara sa dau atentie orei!), am ajuns cu bine, transferul cam lung (1h30min sau mai mult) si nu neaparat datorita distantei pana in Side cat faptului ca am mai oprit la vreo 4-5 hoteluri inainte. Am ajuns inainte de 11 la receptie, ne-au spus ca vom primi camera la 2 pm (ne asteptam la asta), am lasat bagajele in spatele [...] — vezi review [+22 poze]
Aydinbey Famous Resort [Bogazkent] 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: irinatarala [11.09.11]
Sub asteptarile noastre
Nu as putea spune ca este un hotel de 5 stele, mai degraba unul de 3. Camera era draguta, dar curatenia ei lasa de dorit. Asternuturile aveau pete, mobila la fel, unele prosoape erau gaurite, furtunul de la dus era rupt, cand ridicam butonul de la robinet ca sa curga apa la dus ramaneam cu el in mana, aerul conditionat mirosea a tutun, l-a desfacut sotul meu si l-a curatat, ceea ce a gasit in el este greu de descris, probabil filtrele nu fusesera niciodata curatate. Personal ciufut si acru, [...] — vezi review
Ali Bey Resort Side [Sorgun] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: azur_melia [09.09.11]
Hotel superb, servicii foarte bune... sejur de neuitat!
Ali Bey Resort Side este un hotel nou, din 2010 este in al doilea an de functionare. Proprietarul - am inteles ca exploateaza marmura si granit - deci hotelul a fost de un lux deosebit... marmura si granitul fiind la el acasa. Hotelul este amplasat intr-o padure de pini si e compus din 12 cladiri mici cu o arhitectura deosebita. Suprafata undeva la 13 hectare teren. Foarte multa vegetatie bine intretinuta. Am primit un duplex suite pe 2 nivele cu scara interioara avand 2 camere, 2 bai, 2 tv, [...] — vezi review [+21 poze]
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: Florentin [09.09.11]
Teapa 80%. De bani astia sigur gasesti mult mai bine
(Dragi oaspeti nu aduceti bautura si mancare din afara hotelului caci puteti gasi tot ce aveti nevoie la noi, daca cumva totusi aduceti, acele produse vor fi taxate de catre noi, la preturile noastre la finalul notei de plata) Printr-o traducere prescurtata cam asta ve-ti vedea scris la intrarea in hotel. Acum am lasat bagajele la usa din sejurul la Hotel Arora din Kusadasi. Trebuie sa va spun din start ca nu suntem o familie cu pretenti ne place aventura si timpul bine petrecut (mergem chiar [...] — vezi review
Concorde DeLuxe Resort & Spa 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: gioko [08.09.11]
Un hotel de 4-5 stele… dar foarte inghesuit si neprietenos
Cazarea s-a facut in 10 minute, politicos dar distant de catre cei de acolo (nu am fost intampinati de nimeni, servirea cu rahat facandu-se dupa vreo 5 minute de catre o domnisoara care facea parte din personal). Hotelul curat, iar camera primita la etajul 6 (land view) de dimensiuni normale, destul de bine accesorizata, cu mult mai mare (aprox. 30%) decat o camera cu vedere la mare sau piscine (am fotografiat si o astfel de camera). Frigiderul dotat zilnic cu 1 cola de 1 L, 2 doze bere, 2 [...] — vezi review [+21 poze]
Kefaluka Hotel [Akyarlar] 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: micene* [08.09.11]
Atentie la meduze
am patit-o cu meduzele... mare atentie, costul la policlinica a fost unul destul de piperat 460 euro, in conditiile in care pe plaja sau pe aleea care duce spre plaja nu exista un indicator care sa te avertizeze cu privire la meduze. durerea e groaznica iar in hotel exista un dispensar total [...] — vezi review [+1 poze]
Lykia World Antalya Links & Golf Resort [Denizkent] 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: izabellac [08.09.11]
Hotel spre foarte bun pentru categoria lui de pret, pacat de start-ul prost
Review-ul fiind unul cam lung, va « previn » de la inceput. Nu l-as fi scris atit de lung dar pe Lykia nu prea sint multe review-uri si nici amanunte (desi sint multi romani), asa ca am incercat sa scriu eu cit mai multe, sper ca-i va ajuta pe cei interesati si ca veti avea rabdare sa cititi. Am cumparat sejurul la Lykia World prin AFA. Am fost impreuna 2 familii cu copii. Multumim lui Cornel si Cristi pentru asistenta dinainte de plecare... si pentru cea de dupa dar asta ne-am fi dorit sa [...] — vezi review [+52 poze]
Galaxy Beach Hotel [Mahmutlar] 4 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: loredanananu [02.09.11]
Deceptia vietii mele
Deci de unde sa incepem inca nu ne-am decis dar un lucru e sigur si anume ca acest hotel este MULT sub asteptarile unui hotel de 4 stele. noi va scriem din timpul concediului nostru moment in care un barman cu fata acra ne strange paharele de pe masa si incepe sa stinga toate luminile semn ca ar fi moment sa ne retragem in camere. aceleasi camere care au o baie infecta avand cabina de dus ruginita wc-ul murdar si restul obiectelor sanitare uzate la maxim. in camera lenjeria este murdara iar [...] — vezi review
Raymond Hotel 4 / ISTANBUL
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: cristina1609 [02.01.11]
Un hotel frumos
Am stat la acest hotel in septembrie. Este amplasat in zona Sultanahmet, la o statie de tramvai de Moscheea Albastra si Sf Sofia. Este decorat foarte frumos si elegant, foarte curat, personalul este foarte amabil si dedicat, in special domnul de la receptie. Daca imi amintesc bine, camera dubla a fost in jur de 65-70 euro/noapte cu micul dejun inclus, hotelul avand 4 stele pe care si le merita. Singurul inconvenient este ca unele camere sunt mai mici, insa nu este o problema pentru sejururi [...] — vezi review
Mirage Park Resort 5 / KEMER
- AUGUST, 2011
- de: vega06 [05.12.14]








