Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 505 / 933]
Afișate impresii [5041 - 5050] din total 9326 impresii
Zileli Hotel 3 / CANAKKALE
- IUNIE, 2013
- de: redmari108 [03.07.13]
Un hotel de cosmar
In drum spre litoralul turcesc am rezervat o noapte intermediara la H. Zileli din Canakkale, pe care l-am ales deoarece se afla la iesirea din oras (m-am gandit ca va fi liniste si ne vom odihni noaptea) si avea review-uri f. bune pe booking si tripadvisor. Cladirea este noua, camerele sun spatioase si curate, insa aceste avantaje n-au avut nicio valoare, intrucat scopul pentru care l-am ales nu a fost atins: nu ne-am putut odihni toata noaptea. Hotelul se afla langa autostrada si se [...] — vezi review
Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2013
- de: frumusata [03.07.13]
Mai mult gradina botanica
Un hotel cu teritoriu vast, cu gradini foarte ingrijite si vilele ascunse printre copaci, arbusti si flori... ce mai... o splendoare. Soparle, testoase, fluturi si chiar si un arici pareau sa fie la ele acasa. Servicii foarte bune in receptie, baruri, restaurante... fara repros. Mancarea era excelenta mai ales deserturile. Infinity pool iti taia rasuflarea mai ales in primele ore ale diminetii cand nu era nimeni care sa tulbure luciul apei. Plaja de langa piscina cu animatie era mai [...] — vezi review [+16 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2013
- de: dandana [03.07.13]
To Delphin or not to Delphin, aceasta-i intrebarea...
Anul asta am oscilat intre Imperial si Palace, dar faptul ca Palace are vegetatie mai multa, zona piscinelor pt copii fiind aproape “ascunsa” de vegetatie m-a facut sa ma hotarasc pentru Palace. Un alt element care a contribuit la decizia pentru acest hotel a fost orarul de zbor (plecare la 7 a. m zbor de intoarcere la 8 p. m.). Zborul placut, apoi preluare de la aeroport cu un microbuz si in sfarsit ajungem la hotel. Dupa ce am facut formalitatile de inregistrare, la indicatia [...] — vezi review [+56 poze]
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- IUNIE, 2013
- de: sorin.cimpeanu [02.07.13]
Eleganța inegalabilă a lanțului internațional Iberostar
Încep prin a vă spune că a fost o vacanță de neuitat. Lanțul hotelier Iberostar are o eleganță aparte indiferent de colțul de lume unde alegi să-ți petreci concediul. Sunt maeștri în ceea ce privește amenajările interioare și exterioare. Totul a fost excelent, atât camera de hotel cât și restaorantele, barurile, piscinele, decorul. Nimic de reproșat, nimic lăsat la voia întâmplării. Ai impresia că fiecare fir de iarbă, fiecare tufă sau pom se află în locul ideal, [...] — vezi review [+17 poze]
Euphoria Aegean Resort & Spa [Sigacik, Seferihisar] 5 / CEȘME
- IUNIE, 2013
- de: florineuphoria [02.07.13]
Multe contraste
Un hotel deosebit dar care mai are multe probleme de rezolvat. Cei care urmeaza sa mearga la acest hotel ar fi bine sa cunoasca mai multe detalii deoarece cu greu vor afla care sunt partile bune pentru a beneficia din plin de ele. Este bine sa cunoasca si defectele pentru a nu lasa nervii sa strice tot sejurul. Sunt multe lucruri bune de spus dar din lipsa de timp voi spune cateva rele: - am ajuns la ora 17 si am mai asteptat o ora sa primim camera; - reprezentantii hotelului nu cunosc [...] — vezi review [+3 poze]
Papillon Belvil Club Hotel [Kadriye] 5 / BELEK
- IUNIE, 2013
- de: dms [02.07.13]
Superb
Am revenit pentru a doua oara la Papillon Belvil.(vezi impresii) Ne-am bucurat pentru alegerea facuta. Au ramas la fel de buni la calitatea serviciilor. Au facut cateva schimbari in bine: Papy Land, locul de joaca destinat celor mici si piscina "Relax" dedicata +18 ani. Este un hotel care se axeaza pe familii cu copii, au reusit ca creeze un mic paradis pentru cei mici. Daca ar fi mai putini rusi ar fi perfect, unii sunt chiar foarte prost crescuti. In rest numai de bine despre [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IUNIE, 2013
- de: Goguvangogh [02.07.13]
Fiasco total
+ Mâncare foarte bună şi variată + Cameră spaţioasă + Curăţenie + Mini bar bine aprovizionat + Plajă bine întreţinută - Umbreluţe de plajă microscopice, erai tot timpul obligat să-ţi muţi şezlongul după umbră. - Aerul condiţionat abia făcea faţă, ventilaţia aducea toate mirosurile din bucătărie în cameră. Am reclamat de 3 ori, nu s-a întâmplat nimic. Am dat bacşiş unui tehnician şi s-a rezolvat în 10 minute. - Muzică zgomotoasă şi proastă în [...] — vezi review [+3 poze]
Esat Pigale Panorama Hotel 3 / KUSADASI
- IUNIE, 2013
- de: nickol [02.07.13]
ESAT - Recomandat ptr. cei care inainte s-au cazat numai la cort
Am fost un grup de 8 pers., si ne-am cazat tot sejurul de 6 nopti la hotel ESAT. Ce sa va spun despre hotel: daca vreti sa nu va stricati concediul, sa nu va enervati de atitudinea personalului care sunt de o nesimtire ce nu am vazut pana acum, alegeti-va alta locatie. Bineinteles ca nu ma asteptam sa fim serviti ca la hotel de 5*... dar nici ca la cantina sociala sa fim serviti. Eu as recomanda agentiilor de turism sa il scoata din grila de oferte ca se va face de ras!!! pe bune este [...] — vezi review
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2013
- de: ruxy67 [02.07.13]
Sealight - concediul perfect exprimat intr-un cuvant
Am cautat mult prin agentii un hotel de 5 stele cu regim all inclusiv, cu posibilitati de distractie si camere spatioase si ne-am hotarat sa plecam in Kusadasi la Sealight Resort pentru ca citisem niste impresii bune despre locatie. Pot spune cu bucurie ca am facut o alegere perfecta, hotelul isi merita cu prisosinta cele 5 stele, serviciile sunt ireprosabile, distractia exista si este pe masura pretentiilor unei familii venita in concediu de odihna, camera f. mare si curata, noi fiind 3 [...] — vezi review [+26 poze]
Palm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2013
- de: mousaios [01.07.13]









