Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [17 / 933]

Afișate impresii [161 - 170]
Royal Alhambra Palace Hotel [Colakli] 5 / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: gioko [30.06.25]
  • RECOMANDĂ

Hotel frumos si primitor

Salutare tuturor, Cu scuzele de rigoare ca scriu acest review cu o intarziere de un an fata de cand amfostacolo, incep prin a va spune ca urmaream de ceva vreme acest resort si eram curios sa vad cum ma voi simti. Intrucat am un program incarcat, rezervarea am facut-o cu doar 3 saptamani inainte, fara early booking, ci doar cu o reducere a agentiei de turism. Zborul a avut 3 ore intarziere pe Otopeni, cu explicatia ca nu au personal sa incarce bagajele la cursele "low cost". Am trecut peste [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în Izmir? / IZMIR
  • IULIE, 2024
  • de: irinad [11.05.25]
  • RECOMANDĂ

Simple experiențe culinare în Izmir

Pentru că îmi închei aproape întotdeauna povestirile dintr-o anumită destinație cu un articol din categoria „Unde mâncăm în...” , mi-am zis s-o fac și de data aceasta, deși articolele despre mâncare nu se bucură de prea multă simpatie, însă e bine să ne împărtășim experiența pe de-a întregul pentru a informa eventualii cititori cu privire la ceea ce ar putea găsi în acea destinație referitor la localuri, feluri de mâncare, prețuri, etc. E drept că nici [...] — vezi review [+18 poze]
O zi în Izmir sau împrejurimi / IZMIR
  • IULIE, 2024
  • de: irinad [04.05.25]
  • RECOMANDĂ

Escapadă „de foc” în Izmir, cel mai mare oraş turcesc de la Marea Egee

Spuneam în articolul de cazare (vezi impresii) că minivacanța noastră în Izmir s-a micșorat și mai tare urmare întârzierii semnificative a zborului, care de fapt ne-a radiat ziua de vineri când ne-a mai rămas timp doar de instalat la cazare și de o cină luată aproape de miezul nopții. Ziua de sâmbătă, miezul minivacanței, a fost plină și concentrată, iar prima jumătate din duminică, până să ne pornim spre aeroport, de asemenea.  Am folosit în tiltu expresia „de [...] — vezi review [+99 poze]
Grand Corner Boutique Hotel 4 / IZMIR
  • IULIE, 2024
  • de: irinad [20.04.25]
  • RECOMANDĂ

Grand Corner Boutique Hotel, Izmir, o gazdă peste așteptări

Cum am ajuns în Izmir Am trecut de multe, multe ori cu mașina pe centură, pe lângă Izmir, în drumurile noastre către stațiunile turcești de la Marea Egee sau Mediterană, dar niciodată nu ne-am încumetat să intrăm în oraș să-l cunoaștem măcar așa superficial, cel mai probabil din cauză de lipsă de timp, deși parcă ne intimidau oarecum și dimensiunile apreciabile ale orașului. Însă, anul trecut, odată cu introducerea în panoplia Wizzair a cursei de Izmir (acum fiind [...] — vezi review [+55 poze]
Side Alegria Hotel & Spa [Kumkoy] 5 / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: Scorpions [17.02.25]
  • RECOMANDĂ

Side Alegria Hotel & Spa sau Hotel „Alergia”

„Side Alegria Hotel & Spa” este un hotel de 5 stele, Adults Only 18+, All inclusiv, avand 293 de camere standard cu 600 de paturi. Ca structura se compune din cladirea principala cu 6 nivele si 4 grupuri de cladiri anexa cu doua nivele, situate intre hotel si plaja, in paralel cu strada care duce spre mare. A doua denumire din titlu pe care noi l-am dat hotelului, este un joc de litere, care are o poveste in spate si despre care am sa scriu mai spre final. Localizare: in statiunea Side, [...] — vezi review [+45 poze]
Vacanța în zona Side / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: AZE [30.10.24]
  • RECOMANDĂ

Manavgat

Petrecând vacanța de vară în Side, sau lângă Side mai exact vezi impresii am încercat să mă odihnesc și să nu fac nici o excursie. Din fericire de la Antalya și până la Alanya am văzut multe obiective turistice și mi-am promis că nu mă mișc de acolo și doar mă odihnesc. Dar nu am reușit să stau locului și m-am deplasat în orașul Manavgat și de acolo la cascada cu același nume. Acces Manavgat, acces cascadă Principala cale de acces spre Manavgat este autostrada [...] — vezi review [+35 poze]
Armas Bella Sun (ex Club Bella) [Kumkoy] 4 / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: delinyka [30.08.24]
  • RECOMANDĂ

Distractie in Turcia

SERVICII: Personalul a fost amabil. CONDITII DE CAZARE :  Camera are mobilier nou, arata mai bine în interior față de holuri. Sunt mai multe clădiri, una este la recepție iar altele lângă piscine, noi am fost repartizați lângă piscina mare cu topogan (camera 4407). Camera aer condiționat, seif, frigider cu apa gratuita. Șifonierul este la vedere nu are uși, nu prea mi-a plăcut idea si mi-am ținut hainele în valiză. Patul a fost comod și pernele la fel, am avut o somn [...] — vezi review [+19 poze]
Sueno DeLuxe Belek 5 / BELEK
  • IULIE, 2024
  • de: viki68r [22.08.24]
  • RECOMANDĂ

Si totusi

Dupa 5 ani de la supersejurul de la Papillon Zeugma (vezi impresii), am revenit in Turcia, tot in Belek dupa ce am cerut parerea comunitatii AFA. Multumesc pe aceasta cale doamnei Nicole pentru sugestiile pertinente. In toamna, la discutiile de pe AFA despre alegerea hotelului, unii colegi spuneau ca bugetul pe care il fixasem era considerabil, insa cand au venit ofertele, s a dovedit a fi mic, si Sueno deluxe nu e in primele 10. Am asteptat black friday si am achizitionat deluxe suite cu [...] — vezi review [+31 poze]
Vita Silva Hotel (ex Amelia Beach) [Kizilot] 5 / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: AURELYA [08.08.24]
  • RECOMANDĂ

Vacanta reusita

M-am hotarat sa scriu acest review pentru ca am plecat in vacanta cu inima indoita in privinta hotelului, deoarece recenziile cautate pe internet erau nefavorabile si consider ca este nedrept... deci... Am aterizat in Antalya intr-o ora si jumatate, fiind preluati cu autocarul imediat spre hotel. Drumul a durat aprox. 2 ore cu o oprire la un bazar horoor... nu va recomand sa luati ceva de acolo... Apoi... surpriza a fost sa gasesc un hotel frumos, intr-un cadru cu vegetatie bogata, un pic [...] — vezi review [+8 poze]
Vita Silva Hotel (ex Amelia Beach) [Kizilot] 5 / SIDE
  • IULIE, 2024
  • de: Vali197 [04.08.24]
  • NURECOMANDĂ

De evitat

Am fost cu mașina la acest hotel. Am făcut greșeala să nu mă uit pe recenziile acestui site. NU recomand. Pozitive: camerele ok, AC funcțional, restaurant în general aproape bine (la pește e o problemă... nu prea au... servesc file de macrou). La servicii stau rău: prosoape, lenjerie, curățenie... personal puțin. La băuturi sunt jale... au numai turcești... iar barmanii nu știu să facă un cocktail cât de cât băubil. Personal am băut să servesc doar un vin rose destul de [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» TURCIA [293]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.2787561416626 sec
    ecranul dvs: 1 x 1