Impresii și recomandări [pag. 2924 / 3972]
Afișate impresii [29231 - 29240] din total 39714 impresii de CĂLĂTORIE
(Alte) Plaje în Thassos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2013
- de: cloverina [23.08.13]
San Antonio, Paradise, Marble, Pefkari
Din titlu reiese clar ca plaja preferata noua este San Antonio. Am stat in Pefkari, deci foarte aproape de San Antonio. Am inteles ca este la o plimbare de 20 de minute, insa noi am fost mereu cu masina. Drumul din principala este foarte scurt si nu pune niciun fel de probleme. Parcarea se face pe plaja, langa taverne, gratuit. Plaja este si lata si lunga, asa ca probleme cu aglomeratia nu o sa aveti. In partea stanga se afla chiar partea de plaja numita San Antonio Beach, in jumatate este [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă zona Kazaviti / KAZAVITI
- AUGUST, 2013
- de: kiwivik [23.08.13]
Mikro și Megalo Kazaviti sau... explorând comorile insulei Thassos
Deși mulți ne-au spus că în Thassos cel mai frumos ar fi să alegem o cazare lângă mare, că doar avem marea de-a lungul celor aproape 100 km de șosea ce înconjoară insula, noi am preferat să intrăm mai în adâncimea insulei pentru a ne petrece nopțile încinse ale lunii august. Așadar ne-am cazat la marginea vechiului sătuc Mikro Kazaviti (vezi impresii). În prima zi, reîntorcându-ne ceva mai devreme de la plajă, după o masă copioasă luată în... livingul [...] — vezi review [+12 poze]
Aquapark Waterpark / OTOPENI
- AUGUST, 2013
- de: tiberiu_b [23.08.13]
Totul OK, dar apa este rece
Am fost marti 19.08.2013 la Aquapark Otopeni. Este curat peste tot, mocheta noua, toboganele sunt bine intretinute, parcarea este OK. Unele din tobogane sunt chiar foarte abrupte, trebuie sa le incercati inainte sa le dati drumul copiilor pe ele. Lifeguarzii sunt acolo, te atentioneaza. Singurul inconvenient - apa din piscine (cel putin cea din piscina mare) este rece-rece, nu cred ca avea mai mult de 20 grade si nu s-a incalzit deloc (semn bun, era circulata bine) in cursul zilei caniculare, [...] — vezi review
Descoperă Madeira / MADEIRA [insula]
- AUGUST, 2013
- de: dan_luc81 [23.08.13]
Levadas si Madeira 2013 - Pentru pasionatii de calatorii, nu de destinatii
In primul rand nu consider Madeira o destinatie pentru plaja. Putinele "plaje" existente pe insula sunt fie betonate fie cu niste pietre imense (nu va lasati inselati de termenul "peble beach" de pe site-urile straine). Daca totusi doriti sa faceti si plaja, va recomand sa alegeti un hotel cu piscina. Insula este o destinatie ideala pentru impatimitii de munte, peisaje (si fotografiile de rigoare), gradini tropicale, pe scurt, miscare in natura. Daca va doriti ceva gen Turcia, Grecia sau Ibiza, [...] — vezi review [+14 poze]
Despre transportul aerian / DE LA LUME ADUNATE
- AUGUST, 2013
- de: makuy* [22.08.13]
Blue Air, o surpriză plăcută!
Mărturisesc, am pornit la drum cu inima strânsă. Da, pentru că nu mai zburasem niciodată cu Blue Air și, în general, cu nici o firmă low cost. Prea citisem multe și nu de bine, prea așteptasem diverși pe vremea când Bucureștiul avea, ca toate capitalele europene, aeroportul său de curse interne și low cost (până când rechinii imobiliari să distrugă aeroportul Băneasa, sau, mai nou, Aurel Vlaicu). Și prea văzusem atmosfera de autogară de ultimă speță de acolo. Și [...] — vezi review
Unde mâncăm în Balcic şi împrejurimi? / BALCIC
- AUGUST, 2013
- de: yns99 [22.08.13]
DEVA - O terasa buna in Balcik la care ma intorc de fiecare data.
Am fost in Balcik de 4 sau 5 ori pa vara in ultimi 4 ani. Terasa DEVA aflata in centru a fost locul in care mancam o data pe zi sau de doua ori. Are meniul in romana iar preturile mici, mancare multa si ieftina. Nu pot sa fac comparatie cu nici un loc din tara noastra la calitate-cantitate-pret, ei stau bine la capitolul asta. Din momentul cand a vazut patronul ca ai devenit clientul lor fidel, cu toate ca preturile sunt mici, painea nu o pune la plata, mai ales ca noi eram 8 la masa. [...] — vezi review
Hai-hui prin sudul Italiei / ITALIA DE SUD
- AUGUST, 2013
- de: mlucian [22.08.13]
O saptamana in Italia. Imagini multe , vorbe putine.
Ziua 1: Napoli. Oare cel mai murdar oras din lume??? Ziua 2: Din infernul gunoaielor in paradisul verde-albastru. Cam asa as descrie plecarea din Napoli si sosirea la Capri. Ziua 3: Capri. Inca o zi printre vip-uri (daca e sa-i judecam dupa cum sunt imbracati). Incep sa inteleg semnificatia cuvantului "exclusivist". Restaurante cu lumanari pe masa, cupluri cu decalaje vizibile de varsta, tocuri inalte. Genti cu 3 zerouri dupa prima cifra. Eu am pe spate rucsacul primit pe puncte de la Cora. [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în Balcic şi împrejurimi? / BALCIC
- AUGUST, 2013
- de: ailynuka [21.08.13]
Minunatul restaurant Veroni
Cu ocazia mini vacantei de la Lighthouse Golf&Spa Resort vezi impresii am avut ocazia sa testam mai multe restaurante de prin zona, asta si pentru ca restaurantul de la hotel ne-a dezamagit (preturi mari, mancare destul de saracacioasa si nu foarte gustoasa). Inainte sa va povestesc despre acest super restaurant as vrea sa ii multumesc lui nils1, pentru ca datorita lui am ajuns aici (a recomandat el acest restaurant unui alt membru intr-o discutie aici pe site si am retinut denumirea). [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm? Taverne în Limenas / LIMENAS
- AUGUST, 2013
- de: johnnyredlabel † [21.08.13]
De ce iubesc eu Grecia // Taverna Mouses, Limenas
Mărturisesc că acum vreo patru ore nu aveam nici o vagă intenție de a posta ceva aici. Nici una! Știu că sunt dator multor amici de-ai mei de pe AFA cu detalii despre Paștele din Corfu, despre Zakinthos, etc, etc. Fraților! Am un job care mă solicită nervos la maximum, câteodată îmi vine să-mi iau câmpii…. iertare la toți…dar chiar nu am inspirație…! Daaar…Când își bagă dracu coada…... Și te pune Necuratul să te duci la Taverna Mouses din Limenas…... [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm? [Alte] Restaurante recomandate pe Litoral / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2013
- de: frog [20.08.13]








