Impresii și recomandări [2900 / 3972]

Afișate impresii [28991 - 29000] de CĂLĂTORIE
Descoperă Maries & Skala Marion / SKALA MARIES (MARION)
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: dana67 [19.09.13]

Maries, Theologos, Skala Marion

Lumea a vorbit deja destul pe aici despre coasta estica a insulei, cu plajele si obiectivele turistice aferente, asa ca as vrea sa va povestesc despre cele trei orasele mentionate in titlu. Inainte, insa, cateva impresii privind insula per total... Pornesc prin a va spune ca vremea in septembrie este altfel pe insula fata de Halkidiki: pe la 10-11 porneste o briza rece, astfel incat la soare nu poti sta, pentru ca te arzi, iar la umbra tremuri, mai ales daca esti proaspat iesit din mare. Pe [...] — vezi review
Descoperă Kefalonia / #EXCURSII și CĂLĂTORII

Din nou Kefalonia, aceeasi fascinatie...

M-am intors de 10 zile din Kefalonia, dar de abia acum mi-am gasit timpul necesar si cuvinte potrivite pentru a va povesti cele vazute si traite in aceasta vacanta. Pentru noi este a doua vizita in insula, prima data fiind in 2011 printr-o excursie organizata cu autocarul. Atunci am inchiriat o masina doar o zi si am reusit sa ne facem o idee despre ce-ti poate oferi Kefalonia... si ne-am indragostit de ea. Mi-am promis solemn ca voi reveni (si m-am tinut de promisiune) de data aceasta cu [...] — vezi review [+37 poze]
Marble Beach / Saliara Beach / SKALA PANAGIA (C. AMMOUDIA)
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: laur75 [17.09.13]

Din nou la Plaja de marmura

Am revenit si anul acesta in Thassos in aceeasi perioada ca si anul trecut, 8-15septembrie si din nou vremea a tinut pe deplin cu noi. De la plecarea din tara am spus ca una dintre zile o vom aloca in intregime vizitei la Marble Beach, am fost incantata anul trecut si mi-am dorit sa revin. Anul trecut cand am mers la Marble Beach am avut o vreme mai inchisa, anul acesta a fost perfect. Drumul pana acolo parca e din ce in ce mai prost, dar merita! Odata ajunsi in jurul orei 10.30 am avut [...] — vezi review [+7 poze]
Vacanța în Sardinia / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: Rila [17.09.13]

Am descoperit Sardinia. Ma voi intoarce

Sardinia e cea mai frumoasa surpriza. Spre jena mea, nu știam prea multe lucruri despre ea când am ales-o drept destinație de vacanța "de mare". Am văzut repede niște imagini si mi-am inchipuit ceva, dar realitatea a fost si mai grozava. Ea, ca teren, mi-a semanat a Turcia, dar când am văzut coastele... Îți sta inima când vezi plajele. In ceea ce priveste litoralul, experientele mele anterioare sunt despre Europa, Antalya, coastele Frantei si Egipt. Plajele din Sardinia sunt insa [...] — vezi review
Ferma de midii Dalboka / KAVARNA
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: Alina A [17.09.13]

Si mie mi-au fost furate bagajele la Dalboka! Nu recomand!

In perioada 9 - 14 septembrie 2013 am mers intr-o scurta vacanta la Balchik. Sambata, 14 septembrie, am decis ca inainte de a ne intoarce acasa, sa luam pranzul la mult laudatul Dalboka. Am lasat masina in mini parcarea ce se afla in apropierea celor doua restaurante in jurul orei 13.00. Am intrat sa mancam la cel din stanga. Mancarea a venit destul de repede, nu insa si nota de plata! In ciuda faptului ca nu servea nicaieri, chelnerita care s-a ocupat de noi a intarziat inexplicabil [...] — vezi review
Descoperă Belgrad / BELGRAD [BEOGRAD]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: ariciu* [15.09.13]

De ce merită Belgradul măcar o dată-n viaţă

Atenţie! Review exagerat de lung, nerecomandat grăbiţilor. Ceilalţi, asiguraţi-vă că aveţi la-ndemână lichide şi crănţănele! Preambul... Ideea acestei excursii s-a născut într-o seară de început de august şi a avut ca punct de plecare un review al colegei @sunflower despre Nis – orăşelul cetate vezi impresii. Dar, văzând că e Serbia, era gata-gata să mă las păgubaşă. Norocul a venit din partea colegului @creivean care a avut amabilitatea de a-mi răspunde [...] — vezi review [+92 poze]
Descoperă Rimini şi împrejurimile / RIMINI

7 zile in Rimini

Saptamana aceasta m-am intors din Rimini. Am plecat in 5 septembrie din Tg Mures spre Bolonia, cu avionul (am platit aprox 500 lei /. persoana / dus - intors cu bagaj cala inclus). Zborul a durat aprox 1h 40 min, placut fara turbulente. Prima impresie nu a fost una la care ma asteptam, (iubitoare fiind de zone mai exotice) credeam ca totusi este putin mai diferit decat Lido (este, intr-adevar dar totusi se aseamana foarte bine una cu alta si ma intreb oare cam tot litoralul estic este in [...] — vezi review [+34 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: oni [13.09.13]

Roata Norocului... sau mai bine o bataie de joc

azi pe zi, 13.09.2013, am fost acolo, recomandare din familie, comandat ciorba de vacuta, buna. cartofi prajiti si snitel din pui, pentru fii-miu. cartofii cu gust usor ciudat, ii intreb pe cei de la masa ce parereau au... ba ar fi, ba esti nebun..., nebunu' sta acum, (e 11,20 noaptea) si il pazeste pe fii-su cum da la boboci! cat de idiot sa fiu sa-i dau tampeniile alea! cat de idiot sa fiu sa ascult de ceilalti? cine e parinte stie ce simt! in vine sa urlu, sa iau un par sa-i fac snitele. [...] — vezi review
Descoperă zona Veria-Vergina / VERIA & VERGINA
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: monysh [12.09.13]

Vergina - mormintele regale

Scriu acest review pentru cei care vor sa viziteze vestigiile istroice ale Greciei si in special mormintele regale, descoperite recent la Pela, mormantul lui Philip al II-lea si a membrilor familiei regale fara Alexandru Cel Mare. Excursia la Vergina am facut-o cu masina personala dupa ce ne-am interesat putin de locatie si cum se ajunge acolo. Venind dinspre Salonic se merge pe autostrada spre Vergina iar acolo spre Pela sau afisajul de "mormintele regale". Am fost placut impresionata de [...] — vezi review [+2 poze]
Vacanța în Halkidiki / #EXCURSII și CĂLĂTORII

Nu stiu ce am cautat in Halkidiki!

Buna, tuturor! Am petrecut 2 saptamani in Grecia, incepand cu o dezamagire in insula Evia (despre care am vorbit in alt articol) si un periplu excelent in Atena (vezi impresii). Din Atena, neavand rezervari pe nicaieri, ma sfatuiam cu sotia mea unde sa mergem, avand ca variante: Lefkada, Corfu, Zakynthos, Thassos, Halkidiki. Am ales Halkidki pentru ca: era mai aproape de casa si puteam sta o zi in plus pentru ca nu aveam nevoie de escala la intoarcere, parea mai ieftin, prieteni de-ai [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3524830341339 sec
    ecranul dvs: 1 x 1