Impresii și recomandări [2833 / 3972]

Afișate impresii [28321 - 28330] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în Roma? / ROMA

Unde se maninca broaste in Roma

In ajunul Revelionului, dupa o zi de plimbare la malul marii in Ostia, ne-a cuprins o foame groaznica pentru ca in afara de micul dejun copios si de citeva inghetate prin oras, nu am mincat nimic de prinz asa ca pe la ora 19 as fi mincat si un soarece prajit. Stau si ma intreb acum daca nu cumva a fost o strategie din partea partenerului meu, ca sa ma tina nemincata toata ziua si apoi sa imi bage pe git ceva ce n-as fi mincat in viata mea. Dupa o raita prin Carrefour unde am bagat in cos [...] — vezi review [+16 poze]
Descoperă Malaga / MALAGA

Málaga - un oraş fascinant despre care nu prea se vorbeşte

Nu stiu de ce, dar niciodată nu am fost atrasă de Spania în mod special deşi am studiat limba spaniolă, chiar bilingv. Învăţăm la fiecare oră despre istoria şi geografia Spaniei, vedeam şi înţelegeam că este o ţară frumoasă şi cu multe de oferit, dar... pur şi simplu nu m-a atras... prima oară am ajuns în Mallorca, apoi acum, cu croazieră în Barcelona iar pe traseul de întoarcere, vasul a ancorat în Malaga. Ca de fiecare dată mi-am făcut „temele” şi am citit [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Casablanca / CASABLANCA

Casablanca - orasul contrastelor

Casablanca... Africa... suna ceva oau, ceva de vis... si ca sa fiu sincera un punct important in alegerea croazierei a fost ca se vizita Casablanca... Dar... exista un mare dar... am ramas dezamagita... O sa incep cu inceputul si anume ca toata lumea care auzea ca vreau sa merg singura sa vizitez Casablanca imi spunea ca sunt nebuna si ca doua femei pe strazile din Casablanca vor avea de suferit:)) ca este extrem de periculos... Mie nu mi-a fost frica si decat sa platesc 70 euro cat costa [...] — vezi review [+29 poze]
Excursii optionale cu plecare din Sharm / SHARM EL SHEIKH

Precizari revelion 2014-2015

Desi acum cativa ani hotarasem sa nu mai mergem la arabi, ne-am luat inima in dinti si am revenit dupa 10 ani in egipt la sharm. inainte de plecare am citit descrierile anterioare si acum fac cateva actualizari necesare... 1. canionul colorat este inchis publicului... in locul acestei excursii se ofera o excursie intr-un canion secundar, o plimbare cu jeep-ul prin desert, 1/2 de ora de mers cu camila (cu siguranta fundul dvs nu va avea nevoie de mai mult si dupa 10 minute incepi sa te intrebi [...] — vezi review
Unde mâncăm în Mamaia? / MAMAIA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: bianche [02.01.15]

Restaurant Marea Neagra Constanta - Revelion de nota 3

Am ales Restaurantul Marea Neagra din Constanta pentru a petrece Revelionul 2015 alaturi de un grup de amici. Regret amarnic decizia luata si consider ca am platit 230 lei/persoana degeaba! Practic a fost o treaba specific patronilor romanasi: "trasul in teapa" a concetatenilor! Va aduc la cunostinta cateva neajunsuri: - ni s-a rezervat o masa in extremitatea salonului, ceva in genul unei terase acoperite unde temperatura nu depasea 15 grade, asa ca stateai cu paltonul pe tine si te rugai sa [...] — vezi review [+5 poze]
Târguri de Crăciun în București / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: amero [29.12.14]

Targul de Craciun - Bucuresti

Bucharest Cristmas Market - “targ” modest pentru o capitala europeana Aho, aho, copii si frati, stati putin si ascultati, sau mai bine daca doriti cititi cateva impresii modeste despre targul de Craciun organizat de Primaria Capitalei Romaniei. Pe cel de la Sibiu, spre rusinea mea nu am reusit sa-l vizitez insa pe cele cu traditie din marile orase europene le-am vazut. Ei, dar veti spune ca orice comparatie schioapata. Sigur aveti dreptate. Dar pentru ca intotdeauna exista un dar, mi-as [...] — vezi review [+16 poze]
Festivaluri, târguri, expoziții bucureștene / BUCUREȘTI

Bucharest Christmas Market... Reloaded – 2014

Aduc în atenția Dvs. - care vreți, care puteți, care nu mai rămâneți - un review de „reîmprospătare” (după cel încărcat de Abancor în anul 2012) al unui târg de Crăciun care se dorește a deveni tradiție în peisajul de iarnă al Capitalei noastre. Anul trecut 80.000 de persoane s-au înghesuit, și la propriu și la figurat, să treacă pragul târgului organizat de Primăria Municipiului București prin Centrul de Creație, Artă și Tradiție. După afluxul de persoane [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în zona Sf. Gheorghe? / SFÂNTU GHEORGHE [CV]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: spiros [13.12.14]

Restaurantul Rezkakas

ACTUALIZARE: Restaurantul la care se referă impresiile de mai jos a fost între timp închis, acum se numește Restaurant Central. Dupa experienta culinara extraordinara de la Hunyadi Csarda (vezi impresii) am hotarit sa schimb restaurantul doar pentru a oferi comunitatii o alternativa. Restaurantul se afla central pe Str. 1 Decembrie 1918 linga pensiunea Ferdinand (cazare excelenta) GPS 45.865955,25.788956, rezkakas.ro Daca Hunyadi e rustic si traditional, Rezkakas este cosmopolit si [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în zona Sf. Gheorghe? / SFÂNTU GHEORGHE [CV]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: spiros [12.12.14]

Restaurant Hunyadi Csarda

Poposind prin Sfantu Gheorghe am mers sa maninc la restaurantul Hunyadi Csarda. Acesta este pe str. Lunca Oltului, vis a vis de Kaufland, pe centura care iese catre Miercurea Ciuc - GPS 45.869588 / 25.800679. Restaurantul are si o terasa cu umbra multa asa ca vara gasiti un loc racoros unde va puteti trage sufletul daca sinteti in tranzit. Desi de afara nu pare cine stie ce odata intrat inauntru gasesti un loc intim in care poti savura o mincare delicioasa caci acesta e motivul pentru [...] — vezi review [+9 poze]
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Zoazore [12.12.14]

Urare traznita! A la Zoazore!

L-asa gashka luminata, Hop si Zoazore de-ndata Cu o pizza si mai lata. Dar si-un Pepsi70' Bun si cu bulbucii reci, Si cu-n pui la Roth-isor. Alelei, neá Puiutea, Hai si-un vin bun am mai bea Taman de la Panciu-Vrancea Ca cunosc acol' pe unu De-i zice Capca1. Mama Michi mi-a soptit Despre-un soarec, cam trasnit Crazzy mouse ii zice lui Din Saratul Ramnicului. Webii, mozii si adminul Au aflat c-a sosit vinul Si afara iar ne scot. Sa le dam si lor, socot Barem, macar un [...] — vezi review [+1 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2818541526794 sec
    ecranul dvs: 1 x 1