Impresii și recomandări [2287 / 3972]

Afișate impresii [22861 - 22870] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IANUARIE, 2015
  • de: vtudor [09.01.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant 'Alex' Sinaia

Recomand restaurantul "Alex" oricui este interesat sa serveasca o masa gustoasa cu specific unguresc. Cum nu mai mancasem niciodata supa crema de usturoi in paine trebuie sa spun ca am fost foarte placut impresionata si voi reveni de cate ori am ocazia. Preturile sunt rezonabile iar personalul foarte amabil parea inarmat cu foarte multa rabdare. La prima vedere ar putea parea destul de complicat de ajuns la acest restaurant dar sunt indicatoare la tot pasul prin Sinaia; noi am trecut [...] — vezi review
Descoperă zona Viscri / VISCRI [BV]
  • IANUARIE, 2015
  • de: ebirsan [09.01.15]
  • RECOMANDĂ

VISCRI un fel de KASTRO ardelenesc

Am petrecut perioada sărbătorilor de iarnă la Hărman (jud. Brașov) fiind găzduiți de niște prieteni care locuiesc acolo. In ciuda frigului (au fost și -23C) și a zăpezii am încercat ca în fiecare zi să ieșim din casă și să dăm o tură (cu mașina) prin împrejurimi. Astfel, pe 2 ianuarie ne-am propus să vizităm proprietățile Prințului Charles din județele Brașov și Covasna, respectiv satele Viscri și Valea Zălanului. Circuitul însuma circa 220 km, ceea ce în [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în Cavnic? / CAVNIC
  • IANUARIE, 2015
  • de: zial [08.01.15]

Revelion esuat la Pensiunea Elisabeta

Pe scurt, am cumparat 2 locuri la masa de Revelion, la Pensiunea Elisabeta din Cavnic. Pretul a fost destul de piperat si tocmai de aceea aveam cateva asteptari. Dar se pare ca asteptarile nostre nu s-au concretizat, in sensul ca nu a fost muzica aproape deloc... "dj-ul" responsabil nu prea se pricepea la muzica, iar calculatorul din dotare se oprea de tot, uneori durand si cam o jumatate de ora sa se reia bruma de muzica... Mancarea nu a fost potrivita pentru o masa de Revelion, mai mult [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA

La masa in oras

Acum, ca au trecut sarbatorile de iarna, cand toata lumea e imbuibata, m-am trezit si eu sa vorbesc despre mancare. Dar cum vara se apropie (in mintea mea), vreau sa impartasesc din experientele noastre culinare, sa dau cateva ponturi. In acest articol, va voi spune unde mergem noi sa mancam, atunci cand vrem sa iesim. Poate va fi de folos, celor care vin aici in sezonul estival sau oricand. Cand ni se face pofta de midii pane sau alte feluri de mancare din vietati marine, mergem la [...] — vezi review
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
  • IANUARIE, 2015
  • de: vega06 [07.01.15]

Taxa de acces in Parcurile Nationale si in Rezervatiile Naturale. Inger sau demon?

As vrea sa deschid un topic despre instituirea taxelor de acces in Parcurile Nationale si in Rezervatiile Naturale. S-a iscat o intreaga polemica pe marginea unor afirmatii pe care le-am facut despre acesta taxa, in ecourile ce au urmat review-ului meu “Parerea mea despre Poiana Brasov“ aici, discutii intre : @mine :)) - @abancor - @dianamea - @traian.leuca - @Dragos. Pareri impartite. Eu cu Dianamea suntem impotriva taxei, Abancor si Dragos pentru, iar Traian Leuca, a afirmat doar ca [...] — vezi review [+30 poze]
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
  • IANUARIE, 2015
  • de: Sabi_ [06.01.15]
  • RECOMANDĂ

Revelion cu peripetii la Paris

Buna si La multi ani tuturor! Aseara am revenit din Paris si am zis sa scriu acest review acum, cat sunt impresiile proaspete :) Am cumparat biletele de avion la Blue Air inca din iulie, mi s-a parut un pret f bun 600 de RON/2 pers cu bagaj de mana. Perioada aleasa 31 dec-5 ianuarie. Mi-a fost putin teama ca nu vom pleca, din cauza conditiilor meteo de la noi, dar a fost totul ok, am decolat dimineata la ora programata. Nu mai zburasem demult cu Blue air, de obicei merg cu wizz, au [...] — vezi review [+15 poze]
Divertiland Playland / BUCUREȘTI

Santa Claus Kingdom - Divertiland de iarna

Cum de abia ne intorsesem de zi de la Brasov si regretam ca nu ne-am dat cu saniuta pentru ca nu suntem obisnuiti cu frigul si hainele groase, am dat intr-o doara cautare pe net dupa parc de iarna acoperit in Bucuresti. Bine am facut! Am gasit o noua locatie a Divertilandului, in zona eliberari permise auto, pe langa metrou Aurel Vlaicu (noi chiar am mers pe jos de la metrou, neputand iesi cu masina din parcare si nevrand sa stam pentru o statie de autobuz 20-30 minute in frig). Fara prea mari [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă Bansko / BANSKO
  • IANUARIE, 2015
  • de: DanielaK [05.01.15]
  • RECOMANDĂ

Revelion in Bansko, o alegere inspirata

Dupa ce am parcurs primii kilometri pe teritoriul Bulgariei din traseul catre Bansko, am avut emotii in ceea ce priveste locul pe care l-am ales pentru a intampina noul an! Bulgaria pe care am putut sa o vad pe teaseil parcurs catre Bansko m-a facut sa crasca inima in mine ca sunt si alte locuri care sunt cu mult in urma tarii noastre, autoritati mult mai delasatoare decat cele din Romania (cred ca aproximativ 100 km i-am parcurs pe un drum plin de zapada, pe unde nu trecuse nicio masina de [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA

Revelion la 'O seară la Constanța'

La mulți ani, tuturor utilizatorilor AmFostAcolo.ro, sănătate și bucurii, toate dorințele voastre să prindă contur și să se îndeplinească în 2015! Pentru că unii dintre utilizatorii site-ului au decis să povestească despre masa lor la cumpăna dintre ani, voi încerca și eu să creionez câteva idei despre Revelionul 2015, pe care l-am sărbătorit într-unul dintre cele mai cunoscute restaurante din Constanța – „O seară la Constanța” N-a fost prima dată când am [...] — vezi review [+13 poze]
Muzee în Roma / ROMA

Musei Capitolini - nu ocoliti!

Am ajuns aici dintr-o intimplare si de aceea vreau sa spun si altora cum pot planifica din timp ca sa nu rateze acest obiectiv. Am ajuns in Piata Venezia pentru a doua oara in citeva zile, dar prima data era pe inserat si de acolo am mers cu o colega in piata Navona si alte locuri si nu am apucat sa vad pe indelete adevaratul muzeu in aer liber de pe Colina Campidoglio, asa ca am luat la pas fiecare metru de trotuar, alee, scari, muzeu, biserica, monument ce am intilnit in cale. Venind de [...] — vezi review [+39 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3729989528656 sec
    ecranul dvs: 1 x 1