Impresii și recomandări [2285 / 3972]

Afișate impresii [22841 - 22850] de CĂLĂTORIE
Descoperă Valea Arieșului / Țara Moților / #EXCURSII şi CĂLĂTORII

Am revazut iernile de odinioara!

Un sejur la munte unde spui:temperatura maxima inregistrata a fost de -4 grade iar ceea minima de -23 grade creeaza o stare de disconfort termic la nivelul epidermei dar cand privesti fotografiile realizezi ca in aceste imagini ai imortalizat iernile adevarate mult visate totul se schimba intr-o vacanta a superlativelor. Unde, cand, cum, cu ce si de ce? Locatie: undeva in Muntii Apuseni, un satuc izolat la 1150 de metri altitudine apartinand de Belis ne-a fost gazda adevarata la cumpana [...] — vezi review [+30 poze]
La ski în Vatra Dornei / VATRA DORNEI
  • IANUARIE, 2015
  • de: sasana53 [26.01.15]
  • RECOMANDĂ

Pentru prima data la schi in Vatra Dornei

Ajunsi Duminica, ne-am cazat in regim de urgenta, dupa care am servit masa la Restaurantul Casa Bucovineana, ne-am ales dintr-un meniu f stufos, 2 ciorbe radauteane, tocanita de hribi cu smantana si mamaliga / tochitura moldoveneasca (mancare f buna, proaspata, personalul amabil insa insuficienttt, cu rabdare se trece prin concediu :) Domeniul schiabil in 3 locatii diferite: 1. Partia Veverita - nocturna - teleschi, 5 lei/ urcarea, pe baza de bilet (hartie) valabil doar acolo. (cea mai [...] — vezi review
Cascada Bigăr [Cheile Nerei] / BOZOVICI [CS]
  • IANUARIE, 2015
  • de: Dan&Ema [25.01.15]
  • RECOMANDĂ

Cascada Bigar – locul I in clasamentul „Opt cascade unice in lume”

Cascada Bigar – locul I in clasamentul „Opt cascade unice in lume” realizat de catre „The World Geography”. Asta veti citi pe un indicator simpatic din lemn daca veti ajunge la cascada Bigar. Este timpul debutului meu pe anul 2015. La multi ani tuturor! Dupa un an 2014 in care m-a cuprins microbul AFA, fiind de departe cel mai activ an al meu pe AFA, era cazul sa deschid gura sau „sa dau cu ura-n tastatura” sa va povestesc si eu ceva. De fapt dau cu drag, of course, dar tare [...] — vezi review [+39 poze]
Descoperă Cinque Terre / LA SPEZIA
  • IANUARIE, 2015
  • de: Chloe [22.01.15]
  • RECOMANDĂ

Cinque Terre iarna

Pentru ca exista un singur review cu 5 Terre iarna, m-am gandit sa aduc cateva completari utile review-urilor consistente scrise de colegii AFA si sa demonstrez ca acesta destinatie turistica poate fi luata in considerare si in sezonul rece. Sa purcedem deci, la scris: Initial, nu am vazut potrivita aceasta destinatie pentru vacanta de iarna; insa, din cauza faptului ca ne doream neaparat sa plecam de acasa in aceste zile libere si pentru ca ne doream foarte mult sa vedem si aceasta zona, [...] — vezi review [+50 poze]
La pas prin Constanța / CONSTANȚA
  • IANUARIE, 2015
  • de: ariciu* [21.01.15]
  • RECOMANDĂ

Start 2015 cu doza de energie absolut necesară!

Nu vă speriați, nu scriu mult, promit! În primul rând pentru Cristina și Claudiu m-am hotărât să fac asta... pentru că știu că le e dor de mare... :P Anul trecut prin februarie, impulsionată de review-ul colegei @danamandache, Acapulco – liniște și mare, care a stârnit ceva controverse la vremea respectivă, făceam o promisiune... mie în primul rând: să ajung măcar un weekend iarna la mare. Mai exact, îmi propusesem până în decembrie 2014. N-a fost să fie, deoarece [...] — vezi review [+20 poze]
Venezuela - soare, plajă şi aventură / #EXCURSII si CALATORII

Venezuela - o țară ce ar trebui interzisă turiștilor europeni

Tocmai ce ne-am intors din excursia din Venezuela, Insula Margarita, unde ne-am petrecut Anul Nou. Nu as dori sa spun neaparat ca a fost un esec absolut insa sejurul a fost cu siguranta departe de ceea ce ne asteptam. Dupa ce am vizitat Rep. Dominicana, Mexic, Cuba, Cabo Verde, Tailanda, Venezuela este de departe o destinatie de vis. Prima greseala facuta a fost aceea ca nu am cumparat un pachet turistic si ca ne-am aruncat noi sa cautam zbor, hotel si transfer separat. In avion erau [...] — vezi review
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA

Revelion de 5 stele la Ambasador

Am citit pe site cateva review-uri despre revelionul 2015 si locatiile in care s-a desfasurat. M-am gandit deci sa povestesc si eu unde am petrecut noaptea dintre ani. Vreau sa incep prin a mentiona ca nu suntem adeptii revelioanelor sau petrecerilor de fite. In ultimii ani majoritatea revelioanelor le-am petrecut cu prietenii, acasa la cineva sau pur si simplu in centrul orasului, la spectacolele sau concertele in aer liber organizate de primarie. Am mai fost la restaurant, cred ca de inca 2 [...] — vezi review [+20 poze]
La ski în Bansko / BANSKO
  • IANUARIE, 2015
  • de: violette [17.01.15]
  • RECOMANDĂ

Just a little taste of Bansko

Hello. Vreau sa impartasesc tuturor iubitorilor sporturilor de iarna, mai ales schiatul, despre Bansko. Este al doilea an consecutiv cand mergem la Bansko, eu cu prietenul meu alaturi de cativa prieteni. Pentru noi este foarte accesibila statiunea si destul de aproape, ajungem in 6-7 ore. Conditiile de schiat anul acesta au fost foarte bune fata de anul trecut, cand nu am prins zapada naturala si nu erau toate partiile deschise, anul acesta starea partiilor fiind excelenta. Ce-i drept, am [...] — vezi review [+1 poze]
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
  • IANUARIE, 2015
  • de: papone [16.01.15]
  • NURECOMANDĂ

Pacat... dar frumos

Daca tot ai plecat de acasa din cauza de frig si te-ai dus la munte sa-ti fie si mai frig, daca tot ai promis jumatatii tale o iesire undeva la mai cald, macar la o temperatura constanta de 12 grade, apai te decazezi de la Hotel Sinaia Sinaia (Rina) (vezi impresii) si o pornesti catre Salina Slanic. Drumul e simplu, asa ca am apelat la gps :)) si ne-a dus prin Baicoi – Plopeni – Varbilau – Slanic. La intoarcere am venit prin Valeni – Ploiesti – Bucuresti. Buuun! Ajungem in parcarea [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2015
  • de: gotty [16.01.15]
  • RECOMANDĂ

'La Placinte' inainte!

Acum sa nu ma considerati lipsit de imaginatie dar ce alt titlu sa gasesti cand e vorba de restaurantul "La placinte"? Intr o dupa amiaza lenesa de duminica, in care primele raze de soare apareau prin satul meu dupa 2-3 saptamani de ger numai bun de copca am decis sa incheiem o plimbare in parc cu o "ceva". Cevaul acela am hotarat sa fie dulce, cat mai dulce. Pe la placintele acestea nu mai calcasem pana atunci deci cunostinte zero despre ele dar macar de erau ca ale mamei si merita [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.5148570537567 sec
    ecranul dvs: 1 x 1