Impresii și recomandări [pag. 2275 / 3972]
Afișate impresii [22741 - 22750] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
Cu avionul spre Roma și transfer aeroport / ROMA
- FEBRUARIE, 2015
- de: Sindrom [17.02.15]
- RECOMANDĂ
Aeroport Ciampino- Roma (Gara Termini)
In online, am gasit putine detalii despre transferul de pe aeroportul din Ciampino spre Roma, asa ca pentru a veni in ajutorul doritorilor o sa descriu posibilele variante. Cum WizzAir si-a mutat zborurile pe Ciampino, ce-i ce calatoresc cu ei, odata ajunsi pe aeroport au urmatoarele variate: - prima varianta este cu autocarul. Sunt cateva firme de transport ce merg spre Roma, mai exact la termini. Dupa ce iesiti din zona unde a-ti ridicat bagajele in stanga si drepta puteti vedea 2 [...] — vezi review
Unde mâncăm în Păltiniş? / PĂLTINIȘ [SB]
- FEBRUARIE, 2015
- de: Deborah77 [17.02.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurantul Pensiunii Alpina
Am poposit sambata seara aici dupa ce la Perla Paltinisului nu am gasit nici o masa libera. Osciland intre a comanda la pachet de la Perla Paltinisului si a ne muta in alta parte, am nimerit la Alpina. Mare greseala, trebuia sa plecam de dinainte sa comandam. 3 familii cu 5 copii, rupti de foame dupa o zi de schi. Fi-miu mananca paste, greu sa gasesti un restaurant care sa nu aibe nici un fel de paste in meniu. Ei bine, astia nu aveau. Am incercat sa comandam cate o salata, aveau doar de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- FEBRUARIE, 2015
- de: lori.axi* [16.02.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Caraiman - atmosfera de restaurant prost, de pe vremea lui 'Ceasca'' + nesimtire = execrabil
Am fost acolo din lipsa de optiuni caci, la ora pranzului, intr-o zi super aglomerata la munte, un grup de 11 persoane cu greu poate gasi mese libere pe la restaurantele bune... Am avut un bad feeling de cand am intrat, insa cei din grup ziceau ca s-ar manca bine si eram rupti dupa partie, asa ca... am ramas! mult! mult si bine pana ce, la, insistentele noastre numeroase, a venit cineva reprosandu-ne oricum ca insistam cam mult; asta DUPA ce statusem o jumatate de ora la o masa ramasa NU [...] — vezi review
Descoperă Rauris / RAURIS
- FEBRUARIE, 2015
- de: Utube [16.02.15]
- RECOMANDĂ
La schi în Rauris – Salzburg – Austria: Tips and tricks
După ce am ajuns cu bine acasă, de la Rauris, iar impresiile au avut timp să se aşeze, m-am hotărât să scriu aceste rânduri, care sper să fie spre folosinţa celor care doresc să se deplaseze la schi în ţara lui Mozart, zona Salzburg – la Rauris. Da, poate să mă contrazică oricine, fără de succes, dar Austria înseamnă în foarte mare măsură şi Mozart iar dacă nu sunteţi convinşi de aceasta încercaţi să intraţi în orice magazin de dulciuri de acolo sau efectuaţi [...] — vezi review [+46 poze]
Disneyland Paris (parc de distracții) / DISNEYLAND [zona]
- FEBRUARIE, 2015
- de: mcapreci [16.02.15]
- RECOMANDĂ
[Alte] lucruri bune de stiut pentru Disneyland
Noi am fost de doua ori: prima data in noiembrie 2011 (fetita mea avea 6 ani) si acum, in februarie 2015 (10 ani impliniti). O sa vorbesc despre aceasta ultima vizita. In primul rand, am cautat si am reusit sa prind oferta de la Tarom cu 99 EUR/persoana (ei au periodic astfel de oferte pentru orice destinatie, trebuie doar sa ai rabdare si banii pregatiti la momentul potrivit; chiar si in acest moment au aceasta promotie pe site…). Am luat biletele anul trecut in octombrie si am reusit sa [...] — vezi review
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
- FEBRUARIE, 2015
- de: Coniss [16.02.15]
- RECOMANDĂ
Inapoi in timp...
Auzisem de nenumarate ori diferite povesti despre Sighisoara si atmosfera medievala de acolo... Si asta numai de la televizor si asta cu ocazia festivalului cu pricina. Sotia mi-a spus de nenumarate ori ca vrea sa vada Sighisoara cu a ei Cetate renumita. Mi-am zis atunci ca sa petrecem Sf. Valentin acolo, si sa ii spun destinatia numai dupa ce ne-am urcat in masina... Spre surprinderea mea mare i-a fost incantarea afland destinatia, dupa care si subsemnatul ramane uimit de peisajul de pe tot [...] — vezi review [+27 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2015
- de: makuy* [15.02.15]
- RECOMANDĂ
La Plăcinte... tot înainte...
Cum este un timp pentru orice, cu siguranță este un timp pentru debut... Debut? Păi, da, pentru că nu îmi amintesc să mai fi scris un review despre restaurante și localuri. De ce? Pentru că, de gustibus... Doar că, azi, fiind 15 februarie și duminică, pe deasupra, am zis, de ce nu? Adică nu de ce să nu scriu un review de mâncare, dar de ce să nu ieșim undeva. Oricum, Bucureștiul este plin de lăcașuri pentru satisfacerea tuturor gusturilor, de la vinovata shaorma, până la [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă Iașul și împrejurimile sale / IAȘI
- FEBRUARIE, 2015
- de: gettyy [15.02.15]
- RECOMANDĂ
Prin „dulcele târg al Ieşilor” ....
..... . ”Sunt români care n-au fost niciodată la Iaşi, deşi n-ar trebui să fie nici unul, căci cine n-a fost aice nu poate să străbată cu înţelegere foile celor mai frumoase cronici, nu se poate pătrunde după cuviinţă de spiritul trecutului nostru care trăieşte în acest loc mai viu şi mai bogat decât oriunde aiurea (.......). În conştiinţa lui naţională ar fi o lipsă dacă el n-ar fi văzut oraşul care a fost şi-şi zice încă astăzi, cu mândrie, capitala [...] — vezi review [+39 poze]
Unde mâncăm în Năvodari? / NĂVODARI
- FEBRUARIE, 2015
- de: andraz [15.02.15]
- NURECOMANDĂ
La Peste, restaurant Navodari
La Peste Preparatele localului par a fie integrate bine zonei de litoral in care este poziționat, mai exact in Năvodari spre Mamaia Nord. 1. Ciorba de peste are belșug de legume, suficient peste si e acrita in măsura potrivita. De altfel, pot spune ca este cea mai reușita ciorba raportata la cele câteva localuri pe care le-am vizitat de-a lungul timpului pe litoral pe care le amintesc pentru reper: La golf (2 mai), Popasul Pescarilor (Olimp), On Plonge (Mamaia/Constanta). 2. Icrele [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Barcelona / BARCELONA
- FEBRUARIE, 2015
- de: danup [14.02.15]
- RECOMANDĂ








