Impresii și recomandări [pag. 2267 / 3972]
Afișate impresii [22661 - 22670] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
Festivaluri, evenimente de interes turistic / ORADEA
- MARTIE, 2015
- de: bogumil [22.03.15]
Târgul de turism - TOP Travel
Între 20 şi 22.03.2015 se desfăşoară Târgul Regional de Turism - TOP Travel, în una din sălile de expoziţie ale celei mai noi clădiri de birouri/expoziţii din oraş Oradea Trade Center, singura care oferă spaţii de birouri din clasa A, în oraşul nostru. Odată ajuns în parcarea clădirii de expoziţii, situată lângă cel mai important mall din Oraş - Lotus Center, am observat că parcarea centrului de expoziţii este extrem de mică, cu greu am găsit un loc, dar maşina [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2015
- de: Larissa [22.03.15]
- RECOMANDĂ
BERĂRIA H sau Oraşul cu chef de viaţă
De ziua femeii ne-am adunat mai multe domniţe de aceeaşi categorie de vârstă pentru a petrece o seară împreună, aşa cum obişnuiam în ultimii ani. Am ales Berăria H, unul dintre localurile imense ale Bucureştiului, deschis din septembrie 2014, cunoscut pentru concertele sale cu artişti faimoşi urmate, în week-end, de party-uri cu DJ şi animatoare, până spre dimineaţă. Ne-am hotărât să devansăm petrecerea pe data de 07 martie, sâmbăta, pentru că o zbenguială de [...] — vezi review [+24 poze]
Unde mâncăm în Brussel? / BRUXELLES
- MARTIE, 2015
- de: danvoiculet [21.03.15]
- RECOMANDĂ
Cafenea bine pozitionata in Grand Place
Daca ati ajuns in Grande Place si vreti un loc unde sa savurati o cafea, o bere sau o prajitura va recomand sa intrati la Aroma Cafe. Locul este usor de reparat, pe aceeasi latura cu Muzeul de Istorie al orasului Brussels. Preturile sunt cele obisnuite pentru aceasta zona (2.5 EUR un Jupiler, 4.5 EUR o prajitura, 2 EUR un ceai) dar ce este extaordinar la acest loc este faptul ca atat de la etajul 1 cat si de la 2 (mai mereu complet liber) ai un punct de observatie asupra pietii extraordinar. [...] — vezi review [+6 poze]
Aquarium SEA LIFE Paris [Val d'Europe] / DISNEYLAND [zona]
- MARTIE, 2015
- de: rmnk [18.03.15]
- RECOMANDĂ
Acvariul Sea Life - Paris
Acvariul Sea Life este situat in centrul comercial Val d'Europe, in zona restaurantelor, la nivelul -1, fiind deschis zilnic intre orele 10.00 si 17.30, chiar si duminica. Noi am achizitionat biletele de la biroul Sea Life, pozitionat la intrarea in mall, dinspre La Vallee Village, cu 32 euro pentru un adult si un copil. Kinderul a primit pe langa bilet si cateva planse de colorat, vreo 20 -30, in caz ca se plictisea. Am coborat cu liftul un etaj (erau si scari rulante) unde, se afla intrarea [...] — vezi review [+32 poze]
Vacanța în Bușteni / BUȘTENI
- MARTIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [17.03.15]
- RECOMANDĂ
Bușteni
Despre Bușteni este greu să mai scrii! Adică, cine aș fi eu să încep să povestesc ce și cum în Bușteni?! Am fost aici, cu regularitate, adică, măcar o dată la 2 ani, de pe vremea de când aveam 16 ani, adică un pic înaintea lui Burebista, pe vremea când trebuia să centrez, la cererea lui Zamolxes, fluxul energetic ce iese din Sfinx. Eram sigur că, după atâtea mănăstiri, fie ele și din Vrancea, după ce o să vin de la Bușteni o să scriu un review de-o să rup inima [...] — vezi review [+34 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- MARTIE, 2015
- de: calul [17.03.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Taverna Branului - Superb!!
Am ajuns la Taverna Branului printr-o cautare pe Google la "unde se poate manca bine in Bran", cautare ce m-a dus pe forum-ul AFA. Am ajuns la Taverna Branului sambata dupa masa unde am intrebat daca se poate manca (nu era nimeni in restaurant - fapt care ne-a uimit un pic). A venit un domn foarte dragut (cred ca era proprietarul) care ne-a oferit o visinata si o palinca din partea casei... Apoi a venit si ne-a oferit o placinta cu carne din partea casei (placinta pe care o vor adauga in [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- MARTIE, 2015
- de: AleDia [17.03.15]
- RECOMANDĂ
Camara Boierului... intre da si nu
Am fost de curand la Camara Boierului si trebuie sa recunosc ca mi-a fost putin teama din cauza ca citisem destul de multe impresii negative de acolo. Cu toate acestea, am decis sa ii dam o sansa din cauza ca venisera niste cunostinte din Germania in vizita si isi doreau foarte mult sa manance ceva traditional romanesc (in special sarmale). Zis si facut. Am facut rezervare, am anuntat oamenii, iar marti seara la ora 20:00 ne-am prezentat la restaurant. De obicei imi place sa incep cu [...] — vezi review
Descoperă Sângeorz Băi / SÂNGEORZ-BĂI [BN]
- MARTIE, 2015
- de: Ioana_Ioana [15.03.15]
- RECOMANDĂ
O statiune neasteptat de frumoasa
La inca aprox 27 km de Nasaud, se afla statiunea balneoclimaterica Sangeorz Bai. Desi credeam pana acum ca e o statiune uitata de lume si cu nici o investitie, am ramas surprinsa de cat de cocheta este. M-au surprins in special strazile si bordurile la care chiar nu ma asteptam sa fie renovate, la faptul ca am putut servi cina si micul dejun la un local frumos si ieftin (Mega Park) unde un pastrav l-am putut manca la 18 lei, un pahar de vin rose la 3.50 lei, iar o omleta de mic dejun la 6 [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța la Budapesta / BUDAPESTA
- MARTIE, 2015
- de: tata123 🔱 [15.03.15]
- RECOMANDĂ
Ce poți vedea în două ore la Budapesta?
Sau cum să ajungi cu „tiriștii” la Budapesta – să parcurgi aproape 2000 de km pentru o vizită fulger de 2 ore, de evaluare a capitalei Ungariei. Vă aduceți aminte, cei care aveau rude angajate ca șofer pe diverse tipuri de autovehicule de transport marfă, cum tânjeam după o călătorie, fie și pe o distanță scurtă, în cabina înaltă a TIR-ului. Copil fiind, era un eveniment deosebit timpul petrecut pe șoselele patriei în asemenea autovehicule. O astfel de ocazie mi s-a [...] — vezi review [+39 poze]
Descoperă Glasgow și împrejurimile / GLASGOW
- MARTIE, 2015
- de: dobcarmen [12.03.15]
- RECOMANDĂ









